Отговори

Анкета

Заглавие на следващата тема:

Опции:

# 15
  • София
  • Мнения: 2 080
Фифи, нося я само изправена. Доколкото знам, хоризонталното носене е за големи бебета.
Използвам тъкан слинг на Шушулка... Нещо не мога да сложа линк.
Много лесно се поставя, само първите 2 пъти гледах инструкциите. Hands Ok Hand

Скрит текст:

Последна редакция: сб, 26 дек 2020, 00:28 от rave

# 16
  • София
  • Мнения: 126
Само, аз останах да си чакам май Sad Страх и нетърпение са ме обвзели...

Джена, разкажи ни за раждането, как мина?

# 17
  • Мнения: 17
И аз още чакам не си самичка 🙂 но май сме само двете вече. Аз вече нямам търпение дори ми мина и времето където се страхувах 😂

Само, аз останах да си чакам май Sad Страх и нетърпение са ме обвзели...


Честити бебета на новите мами да са ви много здрави и поспаливи

# 18
  • Мнения: 427
Мами, и аз да се разпиша, вчера на 25.12, ден след термин, в 21:46 проплака нашият пухкав 3,940 килограмов Христо! Сам си избра и празника, и името, и на кого да е кръстен (ММ е Христо и си беше харесал датата за малкия, за да е Христо-младши 😊)
Измъчих се жестоко, влязох със 7 см разкритие, но развих нещо, наречено "вторична родова умора" и родилния процес буквално спря, с изключение на някакви болезнени, но неефективни контракции, по време на които нямах сили дори да си поема дълбоко въздух... Пукнаха ми мехура и след няколко часа неистови болки и по идея на акушерката ми Олга - стоене под душа на топло (в болницата, в родилната стая си имах душ), дойдоха така желаните естествени напъни и след 45 мин проплака моето прекрасно момченце! 💙💙💙
Казаха, че почти нямам шевове, но са на неприятно място - на шийката. Това стана, защото напъните дойдоха преди да достигна пълно разкритие, реално стигнах до 9 см и така го родих. Но нищо, всичко си заслужаваше! 💙 Все пак се гордея, бях без нито една упойка, нито окситоцин, нито епидурална, изчакахме и пулсирането на пъпната връв да спре преди да я отрежем, малкия има огромно желание да цока от първата ни среща, но нещо не може да засуче като хората, та ще го видим утре. Сега си почиваме, той спи върху мен - само на гърдите ми не плаче... А аз съм влюбена!

# 19
  • Мнения: 192
Честити Стела Heart и Христо 💙 да са живи и здрави и винаги много щастливи 👼🎅❄️ Избрали са си по прекрасен празник 😇 момичета на вас ви пожелавам по-бързо възстановяване ☃️
Като чета (почти не мога да си стигна до телефона) и се поуспоявам. Марти също връща и то от ден 1 и аз съм в някакъв филм да го гледам постоянно, да не се задави, но виждам, че не сме само ние така.
Зачитам се за слинговете - малко още ме е страх да го сложа. Имам баба слинг и кай тай, ама знам ли? Някой имаше баба слинг - skrubi дали не беше ти?
За залъгалка - много си е харесал на Филипс Авент, ама когато е наистина гладен я плуе и не иска да я види. Ползвам я след като вече се е наял и мрънка, защото му се спи, а не иска да спи. Знам, че не  ОК тия залъгалки, но Марти може да е 24/7 на гърда и после се започва с връщането на кърма... 🙄

Ravе много благодаря за новата темичка 👼🎅❤️
Честита Коледа, пожелавам на всички коледната магия да изпълни желанията ви, да сгрява душите и пълни с топлина сърцата 💙❤️

# 20
  • Мнения: 609
Весели и светли празници на всички Christmas Tree Nature Star
Да разкажа и аз и да предупредя - аз смятам, че имах хубаво раждане, но определено беше най-голямото изпитание до момента, с което съм се сблъсквала и болка и сълзи имаше! След прегледа на 23ти следобяд доктора каза, че няма да се ражда тези дни, според състоянието на шийката, НО бебе Лора имаше други намерения Grinning В 4ч се събудих с болезнени контракции, до 6ч ги засичах точно на 5 мин. Реших, че е време за ставане, събрах си набързо багажа, изкъпах се, а контракциите зачестиха на 2-3 мин. В 7ч се обадих на АГ, в 8 без нещо бях в болницата и по пътя натам явно ми беше паднала тапата, бельото ми беше изцапано. Прегледаха ме, имах 2-3 см разкритие, пуснаха ме на тонове и към 9 вече бях в предродилна зала. Спукаха ми мехура, пуснаха окситоцин и ми дадоха таблетка простагландин. В началото контракциите бяха леко болезнени, но абсолютно поносими и след няма и час станаха доста силни. Сложиха ми упойка на около 5 см, но за съжаление след няма и час ме пусна и болките бяха жестоки, имах страхотна акушерка, която беше до мен през цялото време, даваше ми наставления как да дишам, съчувстваше ми, подкрепяше ме! На 7-8 см ми сложиха 2ра доза упойка и за няма и час пак ме пусна... тогава вече бях с пълно разкритие и вече позиви за напъване. В родилна зала ми сложиха за последно малко упойка, много покрещях и поревах, въпреки обезболяването, пак си болеше много, но се стараех да напъвам и дишам правилно, бая понапъвах. Дойде АГто и като видя как се мъча директно ме натисна и с една малка епизиотомия Лора се появи на бял свят! Имам 3 вътрешни шева и още толкова външни, чувствам се добре. Слагам сега превръзки с риванол и живот и здраве вкъщи ще правя бани с тетра. Боля ме само първия ден, от вчера не съм си искала обеболяващо и изпитвам повече дикомфорт, отколкото болка, малко ми е трудно да си стоя на дупето Grinning
И наситина искам да поздравя най-искрено всички мами, родили без упойка някога, това е истинско геройство, според мен!!! Аз въпреки обезболяването по едно време се чудих някога ще искам ли второ дете.. хаха но като видях дъщеря си и всички тези мисли изчезнаха! Успех на чакащите, ще се справите!

Последна редакция: сб, 26 дек 2020, 07:46 от Djenna

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 3 484
Джена, много жени не искат да раждат в болница точно заради тези протоколи. Окситоцин + простагландин е ужасна комбинация и на много места е отречена, защото се получават много мощни контракции, които често водят до ненужно секцио ( моето първо раждане). Но това е, бързат лекарите и аз не знам за къде.
Пак е добре, че си родила нормално и че упойката все пак някакво време е действала.
Да сте живи и здрави!

# 22
  • Мнения: 609
Така е, Жанинче, но моята шийка въпреки разкритието беше изключително високо и с триста зора ми стигнаха мехура, за да го спука въобще. После като проверяваха разкритието пак усещах, че си е високо. Простагландина не ми го дадоха веднаха, а чак след достигане на 7см разкритие, аз така съм го написала горе, че все едно с това са ме почнали хаха, ама още съм под влияние на емоциите Blush От там нататък доста бързо се случиха нещата, шийката се изглади и скъси и скоро разкритието беше пълно. Имах доверие на екипа и най-вече на АГто и не подлагах никое действие под съмнение, важното е в крайна сметка, че всичко мина благополучно Hug

Последна редакция: сб, 26 дек 2020, 07:48 от Djenna

# 23
  • Мнения: 427
Аз забравих да честитя и аз на всички нови мами! То от вълнение, съжалявам, да са честити всички бебенца, няма поименно да изброявам, за да не пропусна някое 😊❤ Голама радост е, няма такава друга!
Джена, аз си бях решила много отдавна, че не искам упойки, а естествено раждане, но накрая вече бях на косъм да поискам епидурална, толкова ме болеше... но когато Олга предложи да влезем под душа, просто това ме спаси! Киснала съм седнала под топлата струя поне 2 часа, като от умора задрямвах между контракциите, затова не знам с точност колко... но както каза тя на АГ в екипа - Ето, виждаш ли, душа е алтернатива на епидуралната 😃 и аз напълно се съгласявам с твърдението!

Последна редакция: нд, 27 дек 2020, 07:37 от LoriYa

# 24
  • Мнения: 130
Аз забравих да честитя и аз на всички нови мами! То от вълнение, съжалявам, да са честити всички бебенца, няма поименно да изброявам, за да не пропусна някое 😊❤ Голама радост е, няма такава друга!
Джена, аз си бях решила много отдавна, че не искам упойки, а естествено раждане, но накрая вече бях на косъм да поискам епидурална, толкова ме болеше... но когато Олга предложи да влезем под душа, просто това ме спаси! Киснала съм седнала под топлата струя поне 2 часа, като от умора задрямвах между контракциите, затова не знам с точност колко... но както каза тя на АГ в екипа - Ето, виждаш ли, душа е алтернатива на епизиотомията 😃 и аз напълно се съгласявам с твърдението!
Честито бебче! Бързо възстановяване и здраве на всички в семейството!
В коя болница и град беше раждането?
Честити рожби и на останалите майки!

# 25
  • Мнения: 3 597
Честити бебешоци , Ани , Джена и Лория ❤💙❤ Да са живи и здрави Коледните мъници 👼

# 26
  • Мнения: 192
Честити бебенца! Да са ви живи и здрави! Най-хубавият коледен подарък! 🎉💙💛

# 27
  • Мнения: 507
Здравейте 💋
Какво стана с тези неродили майки, че термина им е в началото на Декември?

Mariya_iv433 -> 25г. -> гр. София -> първа бременност ->
SilviaP -> 31г. -> гр. София -> първа бременност ->
janin4eto_87 -> 33 г. -> гр. София -> пета бременност ->
Desislava13 -> 24г. -> гр. София -> първа бременност


Постоянно я наблюдавам, че бебката е при мен в стаята. През 3 часа е гладна, имам само коластра и я дохранвам с адаптарано мляко. Едвам си държа очите отворени 😁

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 3 484
Аз родих на 23.11, бебе Теодор Simple Smile

# 29
  • Мнения: 376
И аз родих на 11.12.20г.бебе Виктор

Общи условия

Активация на акаунт