Скандинавски филми и сериали - Тема 3

  • 73 930
  • 813
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 114
Къде гледате Deadwind? Във filmisub.com засега са преведени само първите 5 епизода на сезон 1.
Аз го гледах в нетфликс, но не съм сигурна, че в каталога за България го има.
Аз го гледах в българския Нетфликс.

# 241
  • Мнения: 2 866
Благодаря! Надявах се на онлайн сайт.

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 261
Deadwind го имаше в Замунда.

# 243
  • Мнения: 11 344
Бихте ли ми препоръчали някой скандинавски филм/сериал, но да го има във Филми 7? Гледала съм Убийството.

# 244
  • Мнения: 11 025
Здравейте, преди малко попаднах на един датски сериал по Pickbox TV: Når støvet har lagt sig (When the Dust Settles), в момента върви трети епизод. Видях, че го дават всеки делник от 22.50. Който е на EON (Vivacom IPTV) може да го гледа. Не знам по кои други оператори я има тази тв



В датското заглавие има думата "пясък".

# 245
  • Мнения: 11 025
Отскоро по HBO дават норвежкия сериал Bjornstad. Някой може ли да изкаже мнения? Качили са 5 епизода засега в HBO GO.

Ето скандинавските сериали, качени в секция HBO EUROPE
Бьорнстад BJORNSTAD (AKA. BEARTOWN) Норвегия 
Xокеят е последната надежда за Бьорнстад, а да си отговорен за него е тежък товар. В деня на националните полуфинали един акт на насилие ще травмира младо момиче и ще преобърне баланса в градчето.

Кнутби: сляпа вяра - KNUTBY: I BLIND TRO - Швеция
Една нощ през 2004 година над спокойното шведско селце Кнутби прокънтяват изстрели. Убита е млада жена, а неин съсед е тежко ранен. Светът приковава поглед върху сплотената петдесятническа общност

Времевите емигранти BEFOREIGNERS - Норвегия 
Хора от миналото започват необяснимо да се появяват насред океана. Години по-късно детектив Ларс Хааланд работи с Алфхилдр Енгинсдотир – първата полицайка от викингски произход, за да разследва убийство в Осло.

Вкъщи: Финландия - ERISTYKSISSA (AKA. AT HOME - FINLAND)  -- Финландия
Антологичният сериал събира седем финландски режисьора по време на пандемията с Ковид-19. Те представят срещата на всеки един с личността си в изолация и как самотата им се отразява по всякакви абсурдни начини.

Йоста - Gosta - Швеция
Йоста е 28-годишен детски психолог от Стокхолм, който получава първото си назначение в провинциално градче. Иска да е най-добрият човек на света и да помага на всеки срещнат. Понякога нещата се получават, но понякога не...

Добре дошли на края на света - WELCOME TO UTMARK - Норвегия
Всеки познава всекиго в това малко градче в северната част на Норвегия. Една позитивно настроена учителка пристига в Утмарк и скоро ще разбере, че най-здравомислещо държащият се човек тук е 12-годишно момиче.

# 246
  • Мнения: 2 866
Документалният Кнутби: Сляпа вяра много ме впечатли. Изключително добре направен, с повече гледни точки, но и коректен към фактите.
Бьорнстад до средата някъде биваше, после много ме изнерви, но го догледах все пак. След финалната сцена си помислих, че можеше просто да го пропусна целия.

# 247
  • Мнения: 11 025
Бьорнстад е приключил, така ли? Само 5 епизода?

# 248
  • Мнения: 2 866
Да, 5 епизода са.

# 249
  • Мнения: 11 025
„В капан“ тръгва по БНТ 1
Хитовият исландски криминален сериал, който спечели вниманието на телевизионните зрители по света и на потребителите в платформата „Нетфликс“, с премиера по обществената телевизия през декември



На 6 декември 2021 г. /понеделник/, от 22:00 ч. по БНТ 1 започва премиерният за България исландски сериал „В капан“. Всеки делничен ден, зрителите ще проследят историята на Андри Олафсон, началник на полицията в отдалечен град в Исландия, който решава мистериозно убийството. Ферибот превозващ 300 пътници от Дания към малко исландско градче е блокиран от тежък сняг и не може да напусне преди да отмине бурята. Осакатено и разчленено тяло изплува на брега, а непознат мъж е убит само преди няколко часа. Мълвата се разнася бързо, а пътниците на ферибота и жителите на града разбират, че всички са възможни заподозрени и убиецът е в капан между тях.

Веднага след световната премиера на „В капан“ на Международния филмов фестивал в Торонто през 2015 г., правата за поредицата са продадени по целия свят. Още на следващата година BBC Four започва излъчването на сериала, а разпространението в Америка е поето от компанията на Боб и Харви Уейнстейн. Поредицата се появява и в платформата Netflix, където бързо печели интереса на зрителите. „В капан“ е носител на множество награди Edda от Исландската филмова и телевизионна академия, включително за най -добър телевизионен драматичен сериал. Сериалът е обявен за най-скъпият телевизионен сериал, правен някога в Исландия, като общите разходи се оценяват на около 6 500 000 EUR.

Криминалната драма „В капан“ е създадена от Балтасар Кормакур, по сценарий на Сигурйон Кяртансон и Клайв Брадли, а режисьори са Балтасар Кормакур, Балдвин Зофонисън, Оскар Тор Алексон и Бюркур Сигхорсън, а музиката е дело на носителя на Златен глобус Йохан Йохансон, Хилдур Гуднадотир и Рутгер Ходемайкерс. Десетте епизода на пилотния първи сезон са заснети в периода декември 2014 г. - май 2015 г. в Сиглуфьордур, Сейдисфьордур и Рейкявик, а снимките на втори сезон, който също ще бъде излъчен по БНТ1 в началото на следващата година, започват през октомври 2017 г.



Малко по-късно ще кача и трейлъра

# 250
  • Мнения: 2 821
Знаете ли дали са филмирани действително /срещнах някъде инфо/ книгите на Ларш Кеплер - Хипнотизаторът, Договорът Паганини, Преследвачът, Пясъчния човек?

# 251
  • Мнения: 2 866
Знаете ли дали са филмирани действително /срещнах някъде инфо/ книгите на Ларш Кеплер - Хипнотизаторът, Договорът Паганини, Преследвачът, Пясъчния човек?

Хипнотизаторът го гледах във filmisub.com

# 252
  • Мнения: 11 025
Ето и анонса за исландския сериал по БНТ

# 253
  • Варна
  • Мнения: 948
Дано да не в дублиран, че се губи цялата магия. Обаче като знам практиката в България, малко се съмнявам.

# 254
  • Мнения: 4 748
Trapped е уникален сериал -първият сезон,вторият не ми понесе....но дублиран...😢

Общи условия

Активация на акаунт