Банята - 37 тема

  • 48 034
  • 769
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 051
Ние сме с интериорни врати и в баните. Няма никакви поражения над 10г вече. Аз се къпя с много гореща вода дълго време, всичко става мъгла, вратите са си ок, но не се мокрят директно.
Сега сложихме на друго място пак интериорни . Тях ги поизмих няколко пъти с душа покрай плочките, че още излиза бяло след поставянето им. Не виждам поражения, но веднага ги подсушавах.

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 20:40 от Чисто луда

# 241
  • Мнения: 41 461
И аз искам да е същата като другите, не ми харесват алуминиеви.
При Вас как е след като е обикновена, има ли поръжения?

Няма, защо да има? Вратата е в сухата част на банята и не се мокри. Понеже е дърво не се и образува конденз по нея (МДФ с дъбов фурнир, по-точно). Имала съм МДФ врати с някаква боя, по тях се образуваше, но по тази нищо. И все едно, че е в стая.

# 242
  • Мнения: 2 051
И моите са фурнир, но май е череша. С времето станаха червеникави, което хич не ме кефи🤨

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 20:53 от Чисто луда

# 243
# 244
  • Мнения: 27
След дълго чакане и съгласуване на графиците с майстора, най-сетне стартирахме...
Уговорихме срок на изпълнение две седмици. Това е работата му след осем дни (от 9:30 до 16ч.), като след монтажа на структурата, линейния сифон, хидроизолация около душовото, грунд, прокарване на новите тръби и полагане на замазка, един ден си почивахме от него, тоест 7 работни дни.
Помагам му активно с каквото и когато мога - общак Simple Smile
Започвам да разглеждам фирми за опънат таван, та ако има доволни или недоволни ще се радвам да споделите (тавана мисля да е с лед осветление).



# 245
  • SF
  • Мнения: 21 408
Е това е някаква баня-банище!!!
Харесват ми плочките.

# 246
  • Мнения: 760
Много се радвам като видя плочки на 45 градуса ( герунг или там както му викат). Ще чакаме крайния резултат Simple Smile

# 247
  • Русе
  • Мнения: 5 354
Здравейте! ММ е вдигнал мерника на банята, а тя си е за ремонт.
Та как се държат вградените структури, когато водата е твърда - В Русе определено е твърда (15 немски градуса)? Притеснява го да няма отлагания и запушване по структурата твърде скоро. Аз искам структура и съм се запънала Simple Smile Горое или Геберит да избера?
Другото чудене е как да се оптимизира стандартна панелна баня в двустаен апартамент?! Душа е в ляво от вратата ( на съседната стена) и граничи с асансьорната шахта - най-логично ми е там да има лентов сифон, обаче според ММ вратата ще изглежда накриво заради наклона.
Приемам всякакъв опит и съвети. Че 100 пъти мисли и един път кърти Simple Smile

# 248
  • Варна
  • Мнения: 1 558

Та как се държат вградените структури, когато водата е твърда - В Русе определено е твърда (15 немски градуса)? Притеснява го да няма отлагания и запушване по структурата твърде скоро. Аз искам структура и съм се запънала Simple Smile Горое или Геберит да избера?


Аз не съм чул/чел до сега някой да се е оплакал за проблем в структурата заради твърдостта на водата.Водата не е твърда само в Русе Simple Smile При родителите ми има структура Grohe от 2003г. и до сега не е създавал проблем,а във Варна твърдостта на водата е сериозна.
Относно марката-и двете са добри.Геберит са малко по-скъпи и се водят създателите на структурите. Другото ,което не  е за подценяване при тях е ,че са с 10г. гаранция .При Grohe е 5 г.

# 249
  • Русе
  • Мнения: 5 354
Мъж с пушка Благодаря!
Сегашното казанче е чистено няколко пъти заради отлагания от котлен камък/варовик и всичките механизми вътре (на 12г. е). А при чистене на бойлер (монтиран нов) на 3-4 година какво излиза не е истина - кофа 10 литра се пълни.

# 250
  • Мнения: 41 461
И вграденото казанче може да се чисти - маха се бутонът, налива се вътре някаква киселинна течност за разтваряне на котлен камък и после се пуска водата.

# 251
  • Мнения: 760
Здравейте! ММ е вдигнал мерника на банята, а тя си е за ремонт.
Та как се държат вградените структури, когато водата е твърда - В Русе определено е твърда (15 немски градуса)? Притеснява го да няма отлагания и запушване по структурата твърде скоро. Аз искам структура и съм се запънала Simple Smile Горое или Геберит да избера?
Другото чудене е как да се оптимизира стандартна панелна баня в двустаен апартамент?! Душа е в ляво от вратата ( на съседната стена) и граничи с асансьорната шахта - най-логично ми е там да има лентов сифон, обаче според ММ вратата ще изглежда накриво заради наклона.
Приемам всякакъв опит и съвети. Че 100 пъти мисли и един път кърти Simple Smile
Майка ми е с такава баня, на която правихме ремонт миналата година. Много се чудихме как да променим разположението за да остане място за параван, но в крайна сметка го оставихме така. Тази врата в средата на стената е много кофти. Ако ви се мести вратата и я обърнете с отваряне към коридора може и да се получи нещо по-различно. Тоалетната в банята ли е, понеже съм виждала варианти и с отделна? Като цяло няма кой знае колко варианти за оптимизиране

# 252
  • Русе
  • Мнения: 5 354
Вратата се отваря навън, но е в средата на стената. Правен е ремонт преди около 13-14 г. Но заварено положение беше. Няма да я местим, защото коридора е ремонтиран сравнително скоро и става ужас да къртим и там пак.
Мисля да сложим структурата с тоалетна в дясно на вратата, на съседната стена. Тясна прибрана мивка срещу вратата, но пак дръпната на дясно, понеже пакета ще се стесни - на Грое имат.
Параван няма как наистина, много ще е тясно.

# 253
  • Мнения: 292
Здравейте,
Какво мислите за тази фирма и врата http://vratibg.eu/index.php?option=com_content&view=article& … t=edit&id=230
Вратата е в сухата част на банята, няма да се мокри.

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 1 462
Правихме ремонт на банята и аз въобще не съобразих къде да са изводите за вода и после като слагам плочките се получи малко асиметрия. Намерих този асиметричен душ. Идеята ми е, че като се монтира на изводите и после нагоре пръчката на душа ще се "понамести" в плочките. Случайно някой да е виждал друга такава екзотика. В линка има горе-долу това, което търся. Марката е чешка, за нея нищо не ми е известно.

https://formabania.bg/%D0%B4%D1%83%D1%88/dush-sistema-aqualine-lp139

Общи условия

Активация на акаунт