Банята - 37 тема

  • 48 296
  • 769
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Здравейте.Някой използва ли душ за вграждане с автоматичен превключвател? Практично ли е?
Всички модели,които харесаме са с такъв превключвател, а на  мен нещо  не ми вдъхва доверие. В единия магазин ни обясниха,че според силата на струята бутона сам определя дали да пуска вода от питата или слушалката.
Такъв ли е наистина принципа му на действие?

Аз да си подбутна питането.Някой с мнение по въпроса?

# 226
  • София
  • Мнения: 1 747
Здравейте.Някой използва ли душ за вграждане с автоматичен превключвател? Практично ли е?
Всички модели,които харесаме са с такъв превключвател, а на  мен нещо  не ми вдъхва доверие. В единия магазин ни обясниха,че според силата на струята бутона сам определя дали да пуска вода от питата или слушалката.
Такъв ли е наистина принципа му на действие?

Аз да си подбутна питането.Някой с мнение по въпроса?
Здравейте.Някой използва ли душ за вграждане с автоматичен превключвател? Практично ли е?
Всички модели,които харесаме са с такъв превключвател, а на  мен нещо  не ми вдъхва доверие. В единия магазин ни обясниха,че според силата на струята бутона сам определя дали да пуска вода от питата или слушалката.
Такъв ли е наистина принципа му на действие?

Аз да си подбутна питането.Някой с мнение по въпроса?
То при слабо налягане обикновено включва слушалката.При по силно можеш да превключиш на питата.Когато спреш водата ако не е прецакан бутона автоматично включва на душа.целта е като пуснеш водата най напред подвижния душ и като превключиш после питата.Иначе ще се изкъпеш.

# 227
  • Мнения: 41 998
O, ако за това ставало дума, това е нововъведение от няколко години точно с цел да не те изкъпе питата по невнимание. При старите батерии можеше човек да си нагласи да е на душ и да си стои така, днес вече не е така (май не е разрешено да се правят така) и след спиране на водата винаги става превключване на канелката за пълнене на кофи (ако има) или на слушалката. Мисля, че няма да намериш неавтоматична, освен някоя много стара конструкция, или някое китайско менте.

# 228
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Еее,това вече звучи по съвсем различен начин ! Благодаря ! Значи в крайна сметка има смисъл от "Екстрата"

# 229
  • София
  • Мнения: 1 747
Еее,това вече звучи по съвсем различен начин ! Благодаря ! Значи в крайна сметка има смисъл от "Екстрата"
Като го монтираш пусни го под налягане. Да не би да тече .Защото заводско имам чувството ,че са завивани на ръка.

# 230
  • Варна
  • Мнения: 1 558
За бутона говориш предполгам?

# 231
  • Мнения: 57
Здравейте, търсим подово отопление за баня 4 кв м и не намираме някакви реални препоръки. Благодаря!

# 232
  • София
  • Мнения: 1 747
За бутона говориш предполгам?
За смесителя говоря.Миналата седмица монтирах вграден смесител за биде и от едно място сълзеше.Та се наложи притягане.

# 233
  • Мнения: 518
Няколко публикации назад публикувах груб чертеж на банята която ще ремонтираме и след консултации с познати установих, че няма надежда да отделя душа да не мокри цялата баня. Сега дилемата е шкаф мивката от коя фирма да си я поръчам 100% трябва да е PVC защото както и да я въртя все ще е мокра. Друго дилема има ли варианти и да е по плитка от стандартите, с ширина 50 и дълбочина не повече от 40 см

# 234
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Сега дилемата е шкаф мивката от коя фирма да си я поръчам 100% трябва да е PVC защото както и да я въртя все ще е мокра.

https://www.shop.triano.bg/

# 235
  • Мнения: 48
До сега само следях темата, за да черпя идеи. Дойде моментът да мислим и ние как да изглеждат банята и тоалетната. Това е отделната тоалетна, там ще е и бойлерът. Иска ни се тя да е вградена, обаче тръбите за бойлера май са разположени много ниско, от тях до пода са към 95 см. А гледах в сайтове, че структурата за тоалетната е към 1,20-1,30 м. Има ли начин да се вгради структура без да се кърти, за да се местят тръбите?
Скрит текст:

има компактни структури на рока с височина под 85 см, така че с тях може да се влезе под тръбите за бойлера Wink

# 236
  • Мнения: 1 182
sadim_pipero, благодаря, ще ги погледна!

# 237
  • Мнения: 292
Здравейте,

Моля препоръчайте фирма за врати за баня, но да е тип интериорна, не алуминиева или пвц.

# 238
  • Мнения: 41 998
Ако няма да е алуминиева или пвц значи си е обикновена врата. Аз поръчах същата като останалите вкъщи.

# 239
  • Мнения: 292
Ако няма да е алуминиева или пвц значи си е обикновена врата. Аз поръчах същата като останалите вкъщи.
И аз искам да е същата като другите, не ми харесват алуминиеви.
При Вас как е след като е обикновена, има ли поръжения?

Общи условия

Активация на акаунт