Банята - 37 тема

  • 47 874
  • 769
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 134
Bar B Q, май на това казват “От дефект - ефект”.
Като гледам снимките, изглежда, че ще се получи.

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 1 459
Да рискувам ли с чешката фирма 😉

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 2 920
Чешките сифони на alcaplast са добри.Защо да не са и смесителите.

# 258
  • Мнения: 41 008
Моят душ също е асиметричен, италианска марка някаква, скъп. На мен лично ми пречи, бих искала да е в средата, но иначе няма никаква разлика.

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 1 459
Тази симетрия е само за една пуста красота, ама като го знам като че ли само там ще гледам въпреки, че с гръб към него ще се къпя.

# 260
  • Мнения: 253
В началото съм на приключението ремонт на баня, което трябва да се случи спешно. Моля за препоръки на магазини/производители на PVC шкафове и комплекти, различни от Макена,  Практикер и други. Баните, които сме ремонтирали до сега са с такива, но вече не ги предпочитам. Иска ми се нещо по-добро, но в средния ценови клас.
Нещо подобно като на снимката, може и с чекмеджета.

# 261
  • Русе
  • Мнения: 5 347
tanitkata Можете да видите тези: https://vicard.bg/

А аз да попитам, колко е дебела/широка структурата на Grohe облечена с плочки?

# 262
  • София
  • Мнения: 1 742
tanitkata Можете да видите тези: https://vicard.bg/

А аз да попитам, колко е дебела/широка структурата на Grohe облечена с плочки?

За структурата около 13см трябва за ф110 за мръсен канал.Около 5см рамка на структурата. 2 картона по 1,2     2,4см   плочка с лепило 1,6 см.Общо 22см

# 263
  • Русе
  • Мнения: 5 347
rumen_iankov Благодаря! Става интересно - структурата е 22 см, ако избера да я сложа. Точно над нея ще има бойлер, който и сега си е там и той е 27 см (Аристон - правоъгълен, вертикален/хоризонтален не ми е опция). Трябва да реша дали би било удобно да се ползва тоалетната без бойлера да пречи. И един шкаф-колона искам да сложа до бойлера висящ т.е. хванат на стената само.

# 264
  • София
  • Мнения: 1 742
Единствено е малко неудобно като се ходи по малка нужда при мъжете.Но с течение на времето се свиква.Ако имате място можете да монтирате структурата по напред.

# 265
  • Мнения: 758

А аз да попитам, колко е дебела/широка структурата на Grohe облечена с плочки?
Нашата е 18см

# 266
  • Мнения: 27
Банята е на 80% готова. Ползваме я от три дни и за момента няма никакви драми.
В началото бях леко скептичен, но въпреки особеностите на помещението, според мен човека се справи отлично, в срок, с картон само по структурата и около вентилатора. Разделихме се като добри приятели и с нови идеи за предстоящите ремонти извън банята...
Остава запечатване на тавана, опънат таван с осветление, параван, огледало, вентилатор, дрънкулки и бойлер (ако му намеря място).

Снимки (плочки и фуги не са напълно изчистени):
Скрит текст:

# 267
  • Мнения: 41 008
За лампата ти трябва нещо минимум IP 44,  но като гледам колко е близо и има риск от пръскане, помисли за IP 66.

# 268
  • Мнения: 1 148
А каква врата сте сложили?

# 269
  • Мнения: 27
Вратата е тази, но закупена от друг търговец:
Лампата е временно сложена за снимките. Ако става въпрос за кабела над мивката предвиден за огледало с нагревател по него още не тече ток.

Общи условия

Активация на акаунт