Банята - 37 тема

  • 47 581
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 759
А възможна ли е смяна на ръждясалата панта с нова? Все пак е логично в един момент да почне да ръждясват пантите. Но ако останалата част е ОК дали може да се сменят само пантите?

# 46
  • София
  • Мнения: 3 951
Всичко може да се смени, и обков, и дръжки, и стъкла. Единственото важно е да са същите (обков, дръжки), защото стъклото не може да се пробива.

# 47
  • Мнения: 9 759
Аз за шкафчетата питах, дали някой има опит със смяна?
Защото шкафчето с мивката ако трябва да сменяш цялото, също е неприятно. Освен разходите, евентуално ново дупчене на стените ще се наложи, напасване, а това си е неприятно.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 408
Честити да са ви новите бани!
Темата е много хубава и мненията на компетентните потребители дава много насоки и идеи.

# 49
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Аз за шкафчетата питах, дали някой има опит със смяна?
Защото шкафчето с мивката ако трябва да сменяш цялото, също е неприятно. Освен разходите, евентуално ново дупчене на стените ще се наложи, напасване, а това си е неприятно.
Ние не сме сменяли панти до сега, но на близък приятел му се наложи да смени. Нямаше никакъв проблем.

# 50
  • Мнения: 9 759
Благодаря, Пепински!

# 51
  • Мнения: 40 796
Сменят се без проблем, ама за всеки случай си купи резервните сега, докато ги има. Защото след 5 години може да се окаже, че вече се продава друг модел, с разлика от няколко милиметра...

# 52
  • Мнения: 13 539
Прекрасна тема, най-вече за потребители като мен на които не се е налагало да правят ремонт на баня. Много съм боса, наистина не зная от къде да започна. Чета и събирам информация. Ще  монтираме за инцидентно ползване бойлер на ТЕЦ сме, но никога не е излишен. Първоначалната ми идея беше да е хоризонтален, някак присъствието му в не голяма баня е по-ненатрапчиво , но майстора ни сякаш се опитва да ме убеди, че вертикалните са по-добри. Моля, ако някой ползва хоризонтален бойлер да сподели дали е така? Предпочитана марка също ще ми е от полза?  Благодаря.

# 53
  • Мнения: 40 796
Родителите ми имат хоризонтален, не помня какъв, от над десет години за редовно ползване. Никакви проблеми. И аз имах в стария апартамент, точно за от време на време. Пак никакви проблеми. Накрая протече, ама не бойлерът, а меката връзка се спука.

Но даже да има някакви аргументи защо едните работят по-добре, ако е за инцидентно ползване по време на профилактиката какво ти пука?

# 54
  • Мнения: 13 539
Черна станция, благодаря за споделеното.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Аз понеже също последните дни съм на вълна избор на бойлер съм се спрял на хоризонтален.Моя съвет е да е със сух нагревател,защото ако се наложи смяна на нагревател не се източва водата от бойлер.Ако същия ще стои в мокро помещение не е такава драма източването на водата.
Лошото е,че от българските марки има само един хоризонтален със сух нагревател и той е на Теси.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 951
atlantic не са лоши бойлери, двама познати имам с такъв, нямат оплаквания.

# 57
  • Мнения: 2 895
Пролетно цвете, и мен всички ме убеждаваха да не купувам хоризонтален бойлер, ама аз исках да е по прибрано и да не ми заема място. Пета година ползваме, тричленно семейство сме- нямам забележки.

# 58
  • Мнения: 175
Има ли някой с вграден бойлер в шкаф?

# 59
  • Мнения: 40 796
Има ли някой с вграден бойлер в шкаф?

Аз, в стария апартамент. Много беше удобно, защото нямах друго място, а така в най-горния шкаф на кухнята, стигащ до тавана, си е екстра. И отделно все пак оставаше място и за разни дреболии около бойлера.

Общи условия

Активация на акаунт