Банята - 37 тема

  • 47 256
  • 769
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 742
Има ли някой с вграден бойлер в шкаф?
Ако случайно ще слагате бойлер в шкаф прекарайте и тръба за отвеждането на водата от възвратния клапан в канала.При по високо налягане новите клапани капят.

# 61
  • Мнения: 40 310
Има ли някой с вграден бойлер в шкаф?
Ако случайно ще слагате бойлер в шкаф прекарайте и тръба за отвеждането на водата от възвратния клапан в канала.При по високо налягане новите клапани капят.

И това го имах - едно шлаухче беше хванато за клапана и после през една дупчица в стената отиваше в банята, скрито зад една поличка.

# 62
# 63
  • Мнения: 40 310
Аха, така. Но на твоята снимка виждам нещо, което аз не бях направила (направих чак сега за допрените до стената моноблокове) - стоманени гъвкави връзки. Много е важно, ако не искате някой ден да ви прокапе в шкафа. На мен ми прокапа, защото някъде на 12-тата година се спука обикновена гъвкава връзка. Та това на снимката е много препоръчително.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 742
Черна станция на някои бойлери слагам тръба ф16  с алуминиева фложка. Но наскоро намерих магазин в Студентски град ,където продават тези гъвкави връзки от снимката по готови размери.Около 10лв беше май бройката.

# 65
  • Мнения: 1 938
Може ли да ми дадете линк за такива стоманени връзки? Цъкнах в гугъл, но не съм сигурна, дали са такива. Те могат ли да се слагат и на пералня?

# 66
  • Мнения: 40 310
Може ли да ми дадете линк за такива стоманени връзки? Цъкнах в гугъл, но не съм сигурна, дали са такива. Те могат ли да се слагат и на пералня?

Не, пералните си имат специални маркучи, доставят се с машината.
Освен това са коравички и не се работи лесно, но иначе стават за тоалетна, мивки, бойлер.

Линк нямам, майсторът ми ги купува.

# 67
  • Мнения: 1 938
Да, благодаря. Пералнята е още опакована и не съм видяла, че има маркучи.
Довършват ми кухня, която ще използвам отвреме-навреме и предпочитам, като отивам да няма изненади.
Преди 2-3г през зимата се наложи да отидем в жилище което обитаваме лятото. Включих бойлера, пуснах водата и меката връзка се пръсна. През зимата няма много майстори по морето🤔

# 68
# 69
  • Мнения: 5 593
Аз се чудя защо никой не пише, а то имало нова тема...
Ние бойлера го махнахме, на Тец сме и за 10 дена годишно не ми се държи бойлер.
На нас проблема ни е, че комшията от долу не иска да сменим главния щранг. Искахме да му покрие разходите, не иска. Може да се сложат някакви филтри, но няма да е ефикасно много, ще се задържат само по едри частици, ръждата няма как да я филтрира.

# 70
  • Мнения: 8
Здравейте! Предстои покупка на 2бр. тоалетни чинии.  Досега бяхме с римлес турски (по- евтини) и бяха доста шумни и от тях пръскаше вода навън. Сега гледам акваблейд на идеал Стандарт и отново римлес, но висок клас, за които продавачите ме уверяват, че нямат такива проблеми, и че са най - лесни за поддръжка. Отделно, че и цената е със съществена разлика. 460 за акваблейд срещу 310 за римлеса. И двете с плавно затваряне. Какво ви е мнението?

# 71
  • Мнения: 755
Грое трипъл вортекс не пръска, измива много добре и не е шумна.

# 72
  • Мнения: 374
Ние купихме такива с антибактериално покритие на седалото. Доволни сме.
Грое трипъл вортекс не пръска, измива много добре и не е шумна.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 943
Геберит са по-надеждни откъм това да не подават такова количество вода, че да пръска.

# 74
  • Мнения: 8
Структурите са купени. Идеал стандарт 35см. Клоня и към чинията идеал стандарт, защото все пак една фирма ги е правила. Отделно и съм пристрастен към "българското".

Общи условия

Активация на акаунт