Банята - 37 тема

  • 47 848
  • 769
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 40 937
Баш за структура си сложи Геберит или Грое. За чинията прави каквото искаш.

# 76
  • Мнения: 8
Както казах купени са преди месеци. Трябва ми размер 35см. Няма да ги пускам в ОЛХ и да тръгвам да търся има ли грое или геберит 35см. Просто попитах дали римлеса или акваблейд е по - добре.б

# 77
  • SF
  • Мнения: 21 226
Даже не знам за какво говорите. Геберит, грое нищо не ми говори като думи. Звучат ми като таовнтуеви. Simple Smile Но предстои да купувам моноблок. Няма място за вграден механизъм. А и малко не ми се рискува. На стария първо му се повреди бутончето за пускане на вода. Поправено е с телчица Simple Smile Затова се налага и замяната, защото не знам тази тел докога ще работи.
Трябва да си избера нещо качествено и по-красиво - за мене това е по-заквадратената форма. Ще се радвам на съвети за марка и модел.

# 78
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Даже не знам за какво говорите. Геберит, грое нищо не ми говори като думи. Звучат ми като таовнтуеви. Simple Smile Но предстои да купувам моноблок. Няма място за вграден механизъм. А и малко не ми се рискува. На стария първо му се повреди бутончето за пускане на вода. Поправено е с телчица Simple Smile Затова се налага и замяната, защото не знам тази тел докога ще работи.
Трябва да си избера нещо качествено и по-красиво - за мене това е по-заквадратената форма. Ще се радвам на съвети за марка и модел.
В тоалетната сме с моноблок на Идеал Стандарт, от тези по-заквадратните форми..не помня модела. С акваблейд..не знам може да е от варовитата вода във Варна, но доста варовик събира от лявата страна отпред. Всяка седмица я чистя, но и под ръбчето на акваблейда се събира мръсотия. Т.е и двете ми тоалетни са с акваблейд и двете събират мръсотия под ръбчето...но тази с моноблока направо диря оставя по керамиката.

Някой друг да има подобен "проблем"?

# 79
  • SF
  • Мнения: 21 226
Аз съм в София и тук няма този проблем с водата.

# 80
  • Мнения: 2 133
Esmee,
Виж модела Gap на Roca.
Повече от три години го ползваме, доволна съм.
При този модел ми харесват изчистените форми, съответно - лесна поддръжка, добре прибран е към стената. Аз също съм скептична към вградените казанчета.

Ето го:

# 81
  • SF
  • Мнения: 21 226
Видях ги. Много са хубави, но са 1000 лева - надскача в пъти това, което мога да си позволя.

# 82
  • Мнения: 40 937
Ми виж това. Аз имам Витра, препоръчаха ми ги, а и търсех по-къси, та ги взех без много да умувам. И не съжалявам, материалът е добър, не задържа замърсяване.  И изглежда същото.

https://formabania.bg/vitra-s-20-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B1% … D0%BE%D0%BC%D0%BE


https://www.google.com/search?q=%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D … rc=juZfNIeMNBRjSM

# 83
  • Мнения: 463
Препоръки от някой за противоплъзгаща постелка за вана (надявам се така да се казва)? А и за баня? Нещо не случвам, тези
за вана, които досега взимахме от Юск, Бриколаж и т.н. мухлясат бързо, не се прекрепват здраво ( а и са грозни). От PVC , материал са, пробвахме по-плътните, както и тези като слепени камъчета (ако някой се сеща). Не са добри.
За банята също не случвам на килимчета: лесно се мърсят, трудно изсъхват, а аз макар да съм с параван на ваната, съм и с две малки деца, които постоянно мокрят цялата баня.
Ще съм благодарна на препоръки.

# 84
  • Мнения: 9 797
В Джъмбо има за вана, от долната страна са със силикончетата, които правят вакуум и залепват добре във ваната. Не са много модели, обаче. Ползвала съм тяхна точно във вана, не се хлъзга - нито по ваната, нито по самата постелка. Те са силиконови и не задържат особено много боклуци.

# 85
  • Мнения: 40 937
Аз си реших проблемите с някакъв разтвор с наночастици. Наистина работи, макар да мирише на измама. Ама вече не се продава точно той, но в нета има други. И е супер - никакви постелки, нищо не се вижда, нищо не се пере и не трябва да съхне, но не се хлъзгаш. Потърси в нета.

# 86
  • Мнения: 463
Аз си реших проблемите с някакъв разтвор с наночастици. Наистина работи, макар да мирише на измама. Ама вече не се продава точно той, но в нета има други. И е супер - никакви постелки, нищо не се вижда, нищо не се пере и не трябва да съхне, но не се хлъзгаш. Потърси в нета.
Благодаря за съвета, не бях чувала за такова решение за ваната. Но пак оставя проблемът с хлъзгавия пот пред ваната.. С тези малки деца все им треперя като излизат от там .

# 87
  • Мнения: 40 937
Ама този разтвор е и за плочки.

# 88
  • Мнения: 265
Аз си реших проблемите с някакъв разтвор с наночастици. Наистина работи, макар да мирише на измама. Ама вече не се продава точно той, но в нета има други. И е супер - никакви постелки, нищо не се вижда, нищо не се пере и не трябва да съхне, но не се хлъзгаш. Потърси в нета.
Благодаря за съвета, не бях чувала за такова решение за ваната. Но пак оставя проблемът с хлъзгавия пот пред ваната.. С тези малки деца все им треперя като излизат от там .

Ние във ваната имаме такава със слепени камъчета. Не се хлъзга изобщо, но се чисти трудно.
Пред ваната може да сложиш постелка за сухо - има много такива в Икеа. Нещо такова:



# 89
  • Мнения: 9 797
Като излизаш от ваната, няма как постелката да остане суха. С малки деца във ваната още повече.
Иначе постелки за сухо има всякакви във всякакви магазини.

Общи условия

Активация на акаунт