Банята - 37 тема

  • 47 834
  • 769
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 11 624
Здравейте,

Моля за идеи, предложения, съвети как да организирам осветлението на окачен таван около 4,5 кв.м?
Брой, вид, размер, форма, за да е красиво и светло Simple Smile
Благодаря
Това зависи и от формата на помещението и от разположението на душ, мебели, осветление над огледалото, ако има...

# 646
  • Мнения: 40 924
По каквито и съвети да ги сложиш има риск да не ти хареса. Аз сложих лунички, не ми  хареса, но после смених само крушките - лесно и не е скъпо. А разположението избрах според функционалността - над душа, над мивката, над тоалетната

# 647
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 102
У нас е интересен тавана, но като влезеш да ползваш банята не се вижда, освен ако не погледнеш специално нагоре. В този смисъл каквото и да закачиш горе няма да ти прави впечатление, че е там, освен ако не си го гледаш всеки път нарочно. Самото осветление са ми две големи лунички по 100 вата, вътре е светло като слънце. На огледалото или до него ще ти трябва светлина, за да не ти стане гримът циркаджийски, ако искаш си вземаш осветено огледало или си лепиш светлинки до него на стената. Формата е по желание, на пазара има какви ли не чудеса, отиваш, гледаш и си харесваш. Ако се гримираш на друго място естествено това няма значение.

# 648
  • Мнения: 11 624
Не забравяйте, че и мъжете ви се бръснат пред тези огледала. Осветете ги добре.  Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 649
  • Мнения: 40 924
Не забравяйте, че и мъжете ви се бръснат пред тези огледала. Осветете ги добре.  Stuck Out Tongue Closed Eyes

Абсолютно. Но не става от тавана, трябва осветление над/около огледалото.

# 650
  • гр. София
  • Мнения: 141
Здравейте, групичка! Търся решение за бюджетна баня с тоалетна за вилата - 4-5 кв.м, като има и един голям недостатък, таванът е по нисък от стандартната височина - около 2.10-2.20м. Как оптически да издължа това пространство? Ще ср радвам на всякакви идеи и съвети, а ако имате и лични решения, ням да се разсърдя, ако споделите Wink

# 651
  • Мнения: 9 794
Светли правоъгълни плочки, наредени по тясната страна. Има декорни плочки, които са примерно с някакви вълни, пак наредени по тясната страна.

Къщата гредоред ли е или бетонна плоча? Ако е плоча, можете да сложите душ-пита от тавана, заради височината. Така водата ще тече отгоре. Ако сложите душ/слушалка на височина 1,90 см. на стената, струята ще е много близо до тавана.
Ето тук сините са наредени точно на тясната страна с вертикален фриз. Давам примера само за илюстрация на нескопосаното ми обяснение за реденето Laughing

https://hikovi.bg/bg/series/%D0%BE%D1%81%D0%B0%D0%BA%D0%B0

Добре осветен бял таван също ще допринесе, според мен, за оптическо залъгване.

# 652
  • Мнения: 48
Здравейте!
Някой ползвал ли е душ и смесител за баня на фирмите - Inter Ceramic или Fayans?
Трябва да взема нещо бюджетно за мои близки, но искам и да е надеждно.
Как са като качество в сравнение с Видима, които са другият вариант на който съм се спряла?

Интеркерамик са китайски, Фаянс са български. Аз бих избрал българското, плюс това Фаянс е собственост на Рока и част от продукцията им се продава в чужбина с тяхната марка.

# 653
  • Мнения: 2 900
Батерията и душа са ни на Фаянс  https://praktis.bg/dush-kolona-fayans-phoenix-80-120sm   вече седма година ползваме и няма проблеми.

# 654
  • Мнения: 1 109
Здравейте, може ли да видя, ако някой е правил ниша в стена с вграден душ.
Колко см е нормално да е висока нишата?
Къде си държите гъбата за баня?

# 655
  • Мнения: 1 146
Здравейте,

Моля за идеи, предложения, съвети как да организирам осветлението на окачен таван около 4,5 кв.м?
Брой, вид, размер, форма, за да е красиво и светло Simple Smile
Благодаря
Банята ни е приблизително 4,5 кв.м, така изглежда тавана, като цяло не е готова още:
Скрит текст:
В дясно лампата е над душа, тя е и по-голяма от останалите две, иначе имаме осветление и на огледалото.

# 656
  • Мнения: 292
Благодаря, достатъчно светло ли Ви е.
Ние сме новобранци с ремонтите и не разбираме особено, учим в движение.
Разбира се, че поискаме съвет и от майстора, но решението трябва да е наше.
Ето така ще изглежда банята.

# 657
  • София
  • Мнения: 1 742
Здравейте, може ли да видя, ако някой е правил ниша в стена с вграден душ.
Колко см е нормално да е висока нишата?
Къде си държите гъбата за баня?

# 658
  • Мнения: 11 624
Здравейте, групичка! Търся решение за бюджетна баня с тоалетна за вилата - 4-5 кв.м, като има и един голям недостатък, таванът е по нисък от стандартната височина - около 2.10-2.20м. Как оптически да издължа това пространство? Ще ср радвам на всякакви идеи и съвети, а ако имате и лични решения, ням да се разсърдя, ако споделите Wink
https://hikovi.bg/bg/series/%D0%B2%D0%BE%D0%B3

# 659
  • Мнения: 1 146
Скрит текст:
Благодаря, достатъчно светло ли Ви е.
Ние сме новобранци с ремонтите и не разбираме особено, учим в движение.
Разбира се, че поискаме съвет и от майстора, но решението трябва да е наше.
Ето така ще изглежда банята.

[/spoiler]
Да, много добре е осветено. Майсторът ни предложи тези лед панели. В сегашната баня сме с лунички, повече на брой, първоначално се съмнявах дали 3 панела ще стигнат, предостатъчни са. Този над душа е 18W, останалите два са 12W, неутрална светлина. В отделната тоалетна сложихме само един 18W, пак е добре осветено.
Банята ни има същото разположение като вашата. Обаче ние преместихме мивката на лявата стена, за да сложим по-голям шкаф с мивка и да си оставим 90см пространство за душ.

Общи условия

Активация на акаунт