Професионални серии за коса 144

  • 45 987
  • 782
  •   1
Отговори
# 285
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
На мен също ми миришат и то силно, до толкова че коприната с червена капачка не я ползвам по тази причина. Аромата ми наподобява силно мъжки... Но каква ароматна група не зная. Не ми допада и не съм се задълбочавала в аналогии.

# 286
  • Бостън
  • Мнения: 13 617
Ужасно много харесвам аромата на коприната и на Инфра серията на Чи, но вярно е, че и цял живот съм харесвала и ползвала и мъжки парфюми. И се радвам, че имат и силен остатъчен мирис също; като си разпусна косата се усеща и два дни след миене.

# 287
  • Мнения: 148
На мен също ми миришат и то силно, до толкова че коприната с червена капачка не я ползвам по тази причина. Аромата ми наподобява силно мъжки... Но каква ароматна група не зная. Не ми допада и не съм се задълбочавала в аналогии.
Абсолютно и при мен е така. Много силен мъжки аромат има Чи коприната, въпреки че харесам мъжки парфюми, но и аз не я ползвам много по тази причина. Иначе косата става хубава от нея.

# 288
  • Мнения: 109
Има ли смисъл да поръчвам “коприната” на Chi, ако косата ми никога не е била боядисвана, или да се насоча към друг продукт на марката?
Гледам, че продуктът се води за боядисана коса, но има доста хвалби за него и се чудя какво да правя Sweat Smile

# 289
  • Варна
  • Мнения: 7 715
Харесвам аромата на всички Чи-та. Аромата е по-скоро унисекс, с ориент нотка.
Михаела хубава е коприната и за нетретирана коса.

# 290
  • Мнения: 10 913
Здравейте, момичета! Моля да ми препоръчате шампоан за мазна коса, от който сте доволни. Аз преди се миех с Loreal Professionnel Sensi Balance и Lakme - Purifying, от които имаше ефект, но вече не. По препоръка от форума си взех на Lakme - Organic Balance, ефект 0. Готова съм да платя каквато и да е цена, просто да не ми се мазни косата след няма и 24 часа... Пробвала съм какви ли не бабешки рецепти, немиене на коса много време и т.н. Искам да пробвам някакъв по-скъп шампоан с надеждата да си освежа поне малко главата. Благодаря предварително! Simple Smile

# 291
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 605
Аз да се оплача, че претърпях пълен провал в домашния еластизайзър. Пълен ужас на моята коса. Направих само половин доза, защото косата ми е по-къса. Стоях 5-6 часа. Няма измиване това чудо, направо егати и мазньоча Sad След изсушаване косата беше що годе добре, но на сутринта изглеждаше покъртително. Вързана е ок и днес ще измия с ДПШ на Вела, дано малко се пооправи. Към края на седмицата мисля да си направя една терапия с трите стъпки на Наши и после ще се боядисам Simple Smile

# 292
  • Мнения: 3 653
Много сладък диалог между Anelia20 и prinzesata – точно седнали две блондинки да си говорят... Искам да си купя това и това... По-добре изчакай и си вземи онова... Да, добре, така ще направя... и след 2 дни... Значи... плячкосах и това, и това, сега ще чакам и онова...
Аз съм обзета от желание да пробвам нещо ново, но нито серията на Alterna ме впечатлява, нито предстоящата на Kerastase. За нея съм решила да ви проследя стриктно и тогава евентуално. Скептична съм.

Ели-Мели,
основното е да се определи дали върху скала и косата няма натрупани продукти, които да ти костват този проблем или наистина си е предразположена към омазняване.
Ако е второто и искаш контрол над себума, подходящи са тези:
Ако предпочиташ Serie Expert, то по-добре да е Pure Resource. Той е по същество 2 в 1 – почистващ скала и борещ се с мазните корени. Добре балансиран, придаващ дори обем и хидратация.

Bain Divalent на Кеrastase също е добра алтернатива. Той е с глицерин и реално помага за себума.
Трети вариант е Moisture Balancing на Philip Kingsley, който може да се комбинира със страхотния балсам от серията. А също и да го купиш в малък размер, за да прецениш дали работи за косата ти.
Какъвто и шампоан да избереш, е желателно да го нанасяш една идея по-нежно на скалпа при миене. И още нещо – изключи напълно сухия шампоан, ако случайно ползваш такъв.

# 293
  • Мнения: 2 450
Ели,Прави си маслени маски на скалпа,маслото почиства масло!
Иначе Lanza Healing Nourish Stimulating Shampoo,Milkshake Sensorial Mint shampoo.И двата не са за мазна коса,но почистват идеално и запазват корена доста дълго.Аз специално,мога да не си мия косата цяла седмица след Ланза-та.
Моят съвет,никога не мий с шампоани за мазни коси,грешка

# 294
  • Мнения: 1 398
Аня, искрено ме разсмя 😁😁😁

# 295
  • Мнения: 1 666
Има ли смисъл да поръчвам “коприната” на Chi, ако косата ми никога не е била боядисвана, или да се насоча към друг продукт на марката?
Гледам, че продуктът се води за боядисана коса, но има доста хвалби за него и се чудя какво да правя Sweat Smile
Моята коса е небоядисана, но я третирам термично със сешоар.
Много харесвам ефекта от коприната, не ми утежнява, подхранва добре, но пуста смрад - става ми лошо от нея - аз свързвам миризмата с треторазряден мъжки одеколон. Grinning

# 296
  • Мнения: 148
Здравейте, момичета! Моля да ми препоръчате шампоан за мазна коса, от който сте доволни. Аз преди се миех с Loreal Professionnel Sensi Balance и Lakme - Purifying, от които имаше ефект, но вече не. По препоръка от форума си взех на Lakme - Organic Balance, ефект 0. Готова съм да платя каквато и да е цена, просто да не ми се мазни косата след няма и 24 часа... Пробвала съм какви ли не бабешки рецепти, немиене на коса много време и т.н. Искам да пробвам някакъв по-скъп шампоан с надеждата да си освежа поне малко главата. Благодаря предварително! Simple Smile
По назад в темата беше качен линк, ето този : https://m.bg-mamma.com/?topic=998736.165
в който момиче описва как си е решила проблем, като твоя с почистващото мляко на Shu Uemura.

# 297
  • Мнения: 4 280
Аз ако съм на твое място бих взела Ф. Кингсли /щом си склонна да дадеш повече пари/, все пак той е трихолог.
https://www.zlatnaribka.com/philip-kingsley/philip-kingsley-mois … na-i-kadrava-kosa
Скрит текст:
Здравейте, момичета! Моля да ми препоръчате шампоан за мазна коса, от който сте доволни. Аз преди се миех с Loreal Professionnel Sensi Balance и Lakme - Purifying, от които имаше ефект, но вече не. По препоръка от форума си взех на Lakme - Organic Balance, ефект 0. Готова съм да платя каквато и да е цена, просто да не ми се мазни косата след няма и 24 часа... Пробвала съм какви ли не бабешки рецепти, немиене на коса много време и т.н. Искам да пробвам някакъв по-скъп шампоан с надеждата да си освежа поне малко главата. Благодаря предварително! Simple Smile

# 298
  • Мнения: 4 452
Явно и аз си падам по мъжки аромати. На мен са ми прекрасни. Grinning
 Ще търся към ориенталски, благодаря за насоките.

# 299
  • Мнения: 4 078
Аз мисля че и коприните на Биосилк заслужават внимание. При тях я няма тази миризма, а на моята гъста и непокорна коса се отразяват супер. Днес си получих поредното бебе коприна и нямам търпение да го изпробвам.
Скрит текст:


Бебоман съм, не ме съдете 😊
Обичам минита. Но мисля че за тази година съм приключила с точно тези покупки. Бих купила само още едно, ама още се чудя.

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 15:07 от Lale_Lili

Общи условия

Активация на акаунт