Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа... през януари

  • 93 281
  • 4 221
  •   1
Отговори
# 4 170
  • Мнения: 2 855
Сиси, аз правя хляб от една чаша бяло и 4 чаши пълнозърнесто/грахам/смлян лимец/понякога смесвам от всички посочени видове, или може само едно от тях, ръсвам артистично микс от семена /на око/, половин пакетче бакпулвер, 1 супена лъжица сол, 1 чаена лъжица захар, в кофичка кисело мляко ратварям равна чаена лъжица сода, бухвам при брашната и доливам вода / в кофичката от киселото мляко наливам малко по-малко от половината/ . Забърквам с дървена лъжица, дооформям на ръка. Става лепкаво меко тесто. Слагам във форма за хляб /38 на 11 см е моята и затова и брашното ми е толкова чаши/. Пека на 180 градуса за около 45 минути. Проверявам го все пак с клечка преди да тръгна да го вадя. Разполагам го в средата на фурната, най-отдолу слагам метална купичка с вода да не пресъхва докато се пече. Забравих да спомена, че отгоре пак го ръся с микс от семена, но може и без тях. Става винаги, провал нямам.
Днес се сгърчих, препотих 100 пъти, НООО довърших пустата кутия + няколко бижута. Искахте да ви я представя в готов вид - ето я.


Не съм доволна от себе си, има още какво да се желае,, но като за първи опит не е зле. боядисването ми отне много време.Мацане, съхнене, мацане, съхнене....

# 4 171
  • Мнения: X
Ехааа! Много си талантлива!

# 4 172
  • Мнения: 6 522
Нещо нямам писателско настроение.
Видях обаче една красота и оп,  ей ме на. Уинд, чудесна кутия Hands Plus1

# 4 173
  • Мнения: 14 851
Само с пълнозърнесто брашно трудно да се получи хубав хляб. Обикновено се препоръчва да смесиш 50:50 с бяло. Иначе другото са го написали.
Уинд,много красиво! Браво.
Ние се разходихме до една вила,много хубаво време. Сега полегнах,че не спах много и мисля да дремна. 😃

# 4 174
  • Мнения: 18 414
Аууу, Уинд! Много красиво... Голям талант си.

# 4 175
  • Мнения: 12 477
Да се изкажа и аз, че да не остана по - назад.
Според мен брашното и липсата на второ втасване след премесването.

До сега работих. След малко ще отпочвам ол инклузива Anguished

# 4 176
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
кога мина съботата?!
Sad

# 4 177
  • София
  • Мнения: 14 305
Е ти пък. Тя сега започва. Фитнес, йога,

# 4 178
  • Мнения: 12 477
Днес не е ли неделя?

# 4 179
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
и моят компютър казва неделя, а аз не разбрах нищо от почивните дни.

# 4 180
  • Мнения: 3 025
Сиси, поздравявам те за послушното детенце. Поне ако се наложи някога пак да го оставиш на друг човек да я гледа ще си по- спокойна вече.
Аз чистих, излизах и да пазарувам и вече имам време за всичко останало.

# 4 181
  • София
  • Мнения: 14 305
Неделя е 🤣🤣🤣🤣🤣, добри, сега се присъединявам към "къде отиде съботата"

# 4 182
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
може тая седмица да не е имало събота.
за сметка на това другата ще е само понеделници. Sad

# 4 183
  • Sofia
  • Мнения: 1 729
Съботата ми замина в готвене, неделята с всичко останало от ОИ-ва. Тия почивни дни не ги разбрах.
Пийк, дано му поставят диагноза и да се лекува успешно. Не знам какво си мислиш, че е, но дано не е. Аз във всяка болежка виждам осмокракото, знам, че не е правилно, но много ми е прясно всичко още.
Памук питка и аз успях да докарам с моите две леви.
Оплаквам се, че косата ми не расте, за сметка на килата. На режим съм и пак не мърдам. И някой като каже, че е от хормоналната терапия ми иде да се обеся.

# 4 184
  • София
  • Мнения: 14 305
може тая седмица да не е имало събота.
за сметка на това другата ще е само понеделници. Sad

На мен ми се размиват дните като сме в къщи. Аз оставам без работа.

Общи условия

Активация на акаунт