Да се оплачем... 2021

  • 2 028 181
  • 31 927
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 10 337
Къде бяха вашите, не може ли да се намери жена да я гледа за начало? После ще му мислиш.

# 781
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
В едно село до Разград, тъжна работа, няма кой да се намери да я гледа.

# 782
  • Мнения: 4 350
Лъки, имаш нужда да се разсееш. После ще видиш как решението ще изскочи. Имаш прегръдки от Пловдив. 🌺
Тежко е на много хора, така, че нямам сърце да говоря за своите проблеми.... Дано всичко да се оправя по-бързо. 🙏

# 783
  • Мнения: 2 195
Лъки, добре си решила според мен.Брат ти ако иска ще помага по някакъв начин.Важно е да сте спокойни, другото все някак ще се нареди.Прегръдки🤗

# 784
  • София
  • Мнения: 10 337
Да ти кажа, и друго решение не виждам за момента, а и за в бъдеще. Да са до теб, близо. Можеш ли да издържиш финансово за вземеш апартамент до вас, за да не се налага да се гъчкате и да не се притесняват и децата?  Не се колебай да искаш пари и от брат си. И той им е дете.

# 785
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Те си имат спестявания " за черни дни" Снощи в прав текст казах на баща ми, че тези дни са сега и няма смисъл да къта 20к, да живее като куче и да ги свият наследниците му пост мортум. Аз не ги искам, искам родителите ми да са добре.

# 786
  • София
  • Мнения: 10 337
Това е добре. Което не пречи все пак да изискаш нещо и от брат си, не го оставяй да не поеме никаква отговорност.
Всъщност, ако той не желае, как ли пък и ще го направиш, та заслужава ли си и ядовете? Едно време аз не успях да накарам леля ми, медицинска сестра по образование, да помогне с дядо ми.

# 787
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Тъжно нещо е животът, момичета...блокирах контактите с брат ми, снаха ми и леля ми. Навсякъде. Мисля, че по-добре сам, отколкото в заблуда, че си в екип с някакви фалшиви герои. Но нещо в мен точно днес умря, по-скоро умира и рева. И все пак, има и надежда-МП не се отказва от нас с децата и старците ми и декларира, че е с нас-физически и финансово. Щастие в нещастието.

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 22:05 от Lucky Plam

# 788
  • София
  • Мнения: 28 627
Лъки, доколкото разбирам, досега основните грижи за родителите ви са били полагани от брат ти, така ли?

# 789
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Лъки, добре си решила.

# 790
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Лъки, доколкото разбирам, досега основните грижи за родителите ви са били полагани от брат ти, така ли?
Не, досега бяха добре ( баща ми се грижеше за мама) и се обгрижваха сами. Той ги посещаваше веднъж седмично за по час. При по-сериозни ситуации с болници, аз бях тази, която убеждава  и ги води.

# 791
  • София
  • Мнения: 28 627
А, ясно.
Значи сега, ако ги вземеш при теб, той може да се включи финансово.

П.П. Не знам защо бях решила, че ти преди беше писала, че били некъпани не помня колко време и затова реших, че основно той е полагал грижи за тях. Явно бъркам, защото не помня никове.

# 792
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 745
Треперя!
Тъкмо се вдигнах да пусна пералня и да се мия и лягам и чувам удари по врата. Жестоки удари, не тропане. Подаде се МП и чувам как единият съсед моли за помощ, направо през сълзи. Излизаме и двамата, целият коридор вряла вода. Момчето тръгнало да се къпе и кранчето или някаква друга част на батерията се чупи и шурва вряла вода навсякъде. При тях всичко мокро. Той със жестоки изгаряния. МП тръгна да спира крана, той стар обаче, не става. Аз в това време викам линейка. Ужас някакъв. Момчето се е опитвало само да го спре, блъскал е но без резултат. Много се изплашихме и двамата. Наистина трябва да се ориентираме за нов дом. Този е стар. Преди пет години му правих ремонт, но инсталациите са много стари и вече правят проблем. Направо ме е страх да си пусна топлата вода вече.

# 793
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
А, ясно.
Значи сега, ако ги вземеш при теб, той може да се включи финансово.
Шегаджийка😂
Да ти отговоря така: бях им наела жена, да ги посещава и да чисти и готви. Поех финансово ангажимента аз. Баща ми не я одобри след няколко месеца и се отказа.
След време брат ми ангажира жена, да прави същото. Каза на баща ми, че финансовия ангажимент е на баща ми, защото той не може да го поеме( беше по-ниска сума от тази, която аз плащах)
И двамата сме висшисти. Аз отглеждам сама децата си от доста рреме, МП е на приливи и отливи, но не е официално ангажиран с нас, въпрос на добра воля. Брат ми работи на добре платена позиция, снаха ми на 2 места, и племенникът ми е работещ младеж на 25, жив и здрав. Това отговаря ли на въпросът?
По повод некъпаните-правилно помниш, брат ми ходи да ги види и да напазарува по списък, след което му възстановяват разходите.
Аз като ходя ги къпя, чистя, готвя и пазарувам. Не съм поискала нито стотинка. За нищо, нито продукти, нито бензин. Това са мама и тате, за Бога!

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 22:41 от Lucky Plam

# 794
  • София
  • Мнения: 2 934
Леле, Скарлет ужасно звучи.  Чак нов дом не бих търсила, просто ти трябва време..

Лъки, каквото и да ти кажа няма са си спокойна, ако не са наблизо.  Тежко ще ти е, но нали знаеш,че и това ще мине. Гуш.


Аз се оплаквам от дивана ! В интервал от 4 години сменихме два дивана, тоест този е втория и е за смяна. Изтърбушват се, прокъсват се,  ужас. Сега тръгнах с коляно напред да седна и се счупи дъното на късата част (ъглов е ). Вярно тежки сме и двамата, имаме малки деца, ама чак толкова..... и ние сме били малки с брат ми,пък през целия ми съзнателен живот у нашите все един диван помня и нищо му нямаше. Темата не е за това,но дайте акъл от къде да търся и къде да гледам за хубав, здрав диван.

Общи условия

Активация на акаунт