Фетална морфология в 21 седмица

  • 6 754
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 043
За феталната морфология знам, че се прави 18-22 седмица. Това го пише на резултата от БХС. Аз я правих в края на 21-ва. За амнио-то не знам.

# 16
  • Мнения: 417
Апропо,при Амниоцентезата,вероятността да загубите детето и то в крайна сметка да се окаже съвсем здраво е голяма.
Затова е добре това да се обяснява много подробно на жените които се подлагат на това изследване.Вероятността след добри резултати от изследването ,детето да е все пак с проблеми е също голяма,както това теста да е с лош резултат ,пък детето да си е  здраво!
За мен е важно майката преди да се подлага на такова изседване да е напълно наясно дали ако и съобщят че резултата е лош е готова да абортира в 5-6 месец.Защото ако не мисло да го прави,то в този случай е по-добре изобщо да не поема риска да прави този вид изследване и с това да застрашава бременността си и детето което носи.
По принцип при нас казват ,че ако: майката няма предишни бременности при което детето е имало малформации и генетични заболявания,ако майката не е работила в близост до токсични вещества и продукти,ако не е злоупотребявала с алкохол и ако не е над 35 годишна възраст,ако това не е 5-тото и подред раждане,ако в семейството няма случаи на малформации или генетично предавани заболявания ,то тогава вероятността всичко да е наред с плода е около 99% и няма смисъл от амниоцентеза. Peace
Не съм много съгласна с теб.Амниоцентезата дава 100% точност за това дали плода има малоформации.Относно риска-5% вероятност от аборт което според мен не е много

# 17
  • Мнения: 1 101
Аз ходих на фетална при доц. Томова. Когато и се обадих да си запазя час, тя каза че е най-добре да се направи в 17г.с. Пресметнахме кога ще съм в 17-та и ми даде час за тогава. Горещо я препоръчвам Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 671
21-ва седмица не е късно за фетална морфология - на мен ми ги правиха изследванията през цялата бременност - имаше риск заради диабета...
за аминоцентеза- не зная, но не чакай дълго, за да идеш на прегледа!

Общи условия

Активация на акаунт