Мами в Германия 3

  • 14 722
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Щом се отворихме на тема готвене...и аз имам едно малко малко....малко въпросче....
Мъжът ми е немец , но много обича сърми от зелеви листа...и понеже искам да сложа за коледа 2..3 зелки.....Някоя от вас да знае пропорцията на саламурата? Отношението сол и вода? Помагайте!!!!!
Вечернице....не те лъже паметта!
Бибе , вземи си  Доскациклин за още 2 дни....3 дни са малко....и не се притеснявай....ти вече се лекуваш , защото и Лаймската болести Марсилската  треска се лекуват така....с антибиотици.

# 256
  • Мнения: 2 292
ако някой отговори на Милена zа zелките, може ли да ми каже как се правят лоzовите листа zа сърми в буркани със саламура ?

# 257
  • Мнения: 11 329
Мариела33, хич ме няма с пропорциите. Ние сме ползвали морска сол и правехме в голям бидон (това докато живеех в Бг). Пусни питанката в Готварския, мисля че ще получиш по свестен отговор.
Аз лично за зелеви сърми не съм налагал зелки, ами вземам сурова зелка, накъсвам я на листа, слагам я в тенджера с подсолена и подкиселена вода (сок от лимон или лимонтозу) и ги бланширам. Така става иди дойди, ама не е като наложените зелки Confused

# 258
  • Мнения: 3 880
ако някой отговори на Милена zа zелките, може ли да ми каже как се правят лоzовите листа zа сърми в буркани със саламура ?

Държиш ли да си ги правиш ти? Защото иначе лозови листа има в турските магазини- в пликчета и в буркани съм виждала. Даже има един буркан в къщи от миналата година, но моя не ги харесва, а и мен ме мързи да ги завивам, особено като знам, че няма да има овации след това Simple Smile и така си стои. Да ти го пратя  по гълъба? Wink

Мариела, те тук нали знаеш, че току-така антибиотик по желание не дават, пак лекаря трябва да го изпише и ако сега ида да му кажа искам още, ще ме гледа странно от къде ми е дошло на акъла, че тези които ми е дал не са достатъчни  Wink Абе колкото толкова, по-малко хапчета и повече молитви  Wink Laughing

# 259
  • Мнения: 2 292
zнам , че има  Wink исках да опитам, zащтоо съм останала с впечатление, че не е трудно да се направят  Wink и ще zнам колко са пресни.
Тук всички съседи си падат по сърмички  Wink , твоя мъж е иzключение  Wink

# 260
  • Мнения: 7 605
Във Франция имахме гроzде в градината и като ми хрумна да прая сърми, си скъсах листата и готово  Mr. Green

(Не 4е мога да помогна в слу4ая, ама да споделя)

# 261
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ееееееееееееееееее..........не!!! 2 -ти вече пиша......и то се трие!!!!!!!!!

# 262
  • Мнения: 3 880
zнам , че има  Wink исках да опитам, zащтоо съм останала с впечатление, че не е трудно да се направят  Wink и ще zнам колко са пресни.
Тук всички съседи си падат по сърмички  Wink , твоя мъж е иzключение  Wink

А от къде ги взимаш иначе листата (пресните)?
Майка ми от доста години вече не ги слага в буркани, а като събере пресните листа (няколко торби Shocked) ги бланшира във вряла подсолена вода и после на порции в торбички във фризера. Ако не намериш как става със саламурата и това е вариант...

# 263
  • Мнения: 2 292
Супер. Мерси  Wink Как от къде ги намирам Wink Маи ние сме на Weinstraße  то  Wink

# 264
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Моя е " катил" и не иска да яде от лозови листа!
Даааааааа    бях забравила....нали съм новак/ от март съм тук/и сега имам време да опозная здравната им система!  Та моя мъж се разболя преди 5 месеца....настинал ,кашли.... но отиде на работа! От там ми звънна , че се чуства по-зле....и аз започнах да диктувам по телефона....но Уви! Антибиотик не можело без рецепта! Пратих го на преглед/ той е приват/....но се оказа че в петък в 11 часа3 кабинета лопнали кепенците! Не си дават много зор!.....Пък и аз го видях....бях при моята гинеколожка и беше 11 часа / аз бях последна/ когато заключиха вратата. Веднъж им звънях по телефона  и зная че има 3 момичета на рецепцията.....но те си влючили тел. секретар и на никой не му пука!!!! Боже!!!!!!!!!!!!!!!!!!  newsm78 Хванах се за главата!!!!!!  Когато си бяхме в Бг.....първата ми работа беше да се запася с лекарства.....
Сега когато наближава термина ми...../ имам още 2 седмици/ ме обзема ужасна паника!!!! Пък и винаги съм била от другата страна....и сега тази роля на пациент трудно я асимилирам! Но въпроса ми е......Какво трябва да имам подръка в спешния шкаф за бебка?

# 265
  • Мнения: 1 768
Мариела,писах ти на ли4ни,но може да не си видяла.В Лукенвалде ли живете?Ужно от Берлин?
Питам,4е моето герман4е и то е от тоя край. Mr. Green

# 266
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Дааааааааааааа!!!!!!!!!!! Каква изненада!!!!  Идвате ли си понякога?

# 267
  • Мнения: 1 768
Дааааааааааааа!!!!!!!!!!! Каква изненада!!!!  Идвате ли си понякога?

Даааааааа.Идваме там 4есто на басейн или на сладолед,а и на посе6ение на свекитата. Laughing
Има ли други българки иЗ тоя край? PartyПонеже не вярвах да има.

# 268
  • Мнения: 2 292
Мирела, в петък следобед и в сряда следобедите кабинетите обик. не работят. Ако е болен няма нужда от час, може да отиде веднага, но ще почака. А относно немската система с рецептите  и аz бях недоволна в началото, но доста иzчетох и намирам, че ограниченото полzване на антибиотици нее лошо нещо  Wink

# 269
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ооооооооооооо...затова и аз съ съгласна! В Бг....съм присъствала на такива разговори в аптека, че съм се хващала за главата! Фармацевтите дават едни предписания и консултации!
Все едно аз да давам акъл , когато дойдат да ми ремонтират пералнята!

Общи условия

Активация на акаунт