Родителите не харесват новия Ви партньор? Съвети

  • 8 661
  • 169
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
На почти 18 е редно всеки да умее да отстоява позиции. Дотук не видях нищо отровно, нередно или плашещо във връзката. Млади хора, на 18 любов, майката не харесва момчето. Оскъдна е информацията(чак до аутизъм се стигна, което ми прозвуча нелепо),но няма как да гадаем. Според мен, казано директно, в очите на майката момчето вероятно простее. Моята майка е същата-чуе ли някого да се изразява неправилно, веднага коментира, не пред човека, де.
А може и друго да иска да каже авторката, но така и не се разбра с кокво точно младежът не е угодил.
От една страна майката може и да е права. От друга-не е най-правилна реакцията и. Това дете кога ще порасне, кога ще прави собствени преценки.

Рядко първите любови са особено подходящи, а дори и в най-подходящия си вид, рядко са приемливи за родителите.
Нека момичето да поговори спокойно, но решително с майка си и да отстоява своя избор. Но и да се отнася отговорно към ситуацията, все пак още е ученичка.
Да, това имах предвид. Изразява се неправилно, от което се появяват двусмислици. На този начин майка ми смята, че понякога ѝ се подиграват, което не е така. Във връзката няма нищо плашещо. Не лъжа, за да ходя някъде, не правя глупости. В няколко поста обясних, че момчето няма никакви заболявания и е напълно здрав. Благодаря ти за разбирането!
Добре де, дай примери, обясни по-точно. Как да ти дадем коректни съвети, след като шикалкавиш и ние трябва да правим догадки?
Примерно, беше казал, че образованието не е важно. А всъщност нямаше това предвид. Говорили сме с него за бъдеще, за работа и така нататък. Идеята е, че не във всички професии трябва образование, че има работа, която не изисква толкова образование, колкото талант. Като фотографията и музиката примерно. За тази работа образованието не е важно, от значение е да си креативен и така нататък. Има много нагледни примери за успели музиканти, фотографи и така нататък.

# 76
  • Мнения: 1 726
На почти 18 е редно всеки да умее да отстоява позиции. Дотук не видях нищо отровно, нередно или плашещо във връзката. Млади хора, на 18 любов, майката не харесва момчето. Оскъдна е информацията(чак до аутизъм се стигна, което ми прозвуча нелепо),но няма как да гадаем. Според мен, казано директно, в очите на майката момчето вероятно простее. Моята майка е същата-чуе ли някого да се изразява неправилно, веднага коментира, не пред човека, де.
А може и друго да иска да каже авторката, но така и не се разбра с кокво точно младежът не е угодил.
От една страна майката може и да е права. От друга-не е най-правилна реакцията и. Това дете кога ще порасне, кога ще прави собствени преценки.

Рядко първите любови са особено подходящи, а дори и в най-подходящия си вид, рядко са приемливи за родителите.
Нека момичето да поговори спокойно, но решително с майка си и да отстоява своя избор. Но и да се отнася отговорно към ситуацията, все пак още е ученичка.
Да, това имах предвид. Изразява се неправилно, от което се появяват двусмислици. На този начин майка ми смята, че понякога ѝ се подиграват, което не е така. Във връзката няма нищо плашещо. Не лъжа, за да ходя някъде, не правя глупости. В няколко поста обясних, че момчето няма никакви заболявания и е напълно здрав. Благодаря ти за разбирането!
Добре де, дай примери, обясни по-точно. Как да ти дадем коректни съвети, след като шикалкавиш и ние трябва да правим догадки?
Примерно, беше казал, че образованието не е важно. А всъщност нямаше това предвид. Говорили сме с него за бъдеще, за работа и така нататък. Идеята е, че не във всички професии трябва образование, че има работа, която не изисква толкова образование, колкото талант. Като фотографията и музиката примерно. За тази работа образованието не е важно, от значение е да си креативен и така нататък. Има много нагледни примери за успели музиканти, фотографи и така нататък.
И това не е така, и за тези професии искат кетап. И да имаш талант, на повечето места, за да започнеш работа ти трябва диплома, таланта е една малка част от това, което се изисква.

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Младежът твой съученик ли е, от същата елитна гимназия или от друго училище?

# 78
  • Мнения: X
На почти 18 е редно всеки да умее да отстоява позиции. Дотук не видях нищо отровно, нередно или плашещо във връзката. Млади хора, на 18 любов, майката не харесва момчето. Оскъдна е информацията(чак до аутизъм се стигна, което ми прозвуча нелепо),но няма как да гадаем. Според мен, казано директно, в очите на майката момчето вероятно простее. Моята майка е същата-чуе ли някого да се изразява неправилно, веднага коментира, не пред човека, де.
А може и друго да иска да каже авторката, но така и не се разбра с кокво точно младежът не е угодил.
От една страна майката може и да е права. От друга-не е най-правилна реакцията и. Това дете кога ще порасне, кога ще прави собствени преценки.

Рядко първите любови са особено подходящи, а дори и в най-подходящия си вид, рядко са приемливи за родителите.
Нека момичето да поговори спокойно, но решително с майка си и да отстоява своя избор. Но и да се отнася отговорно към ситуацията, все пак още е ученичка.
Да, това имах предвид. Изразява се неправилно, от което се появяват двусмислици. На този начин майка ми смята, че понякога ѝ се подиграват, което не е така. Във връзката няма нищо плашещо. Не лъжа, за да ходя някъде, не правя глупости. В няколко поста обясних, че момчето няма никакви заболявания и е напълно здрав. Благодаря ти за разбирането!
Добре де, дай примери, обясни по-точно. Как да ти дадем коректни съвети, след като шикалкавиш и ние трябва да правим догадки?
Примерно, беше казал, че образованието не е важно. А всъщност нямаше това предвид. Говорили сме с него за бъдеще, за работа и така нататък. Идеята е, че не във всички професии трябва образование, че има работа, която не изисква толкова образование, колкото талант. Като фотографията и музиката примерно. За тази работа образованието не е важно, от значение е да си креативен и така нататък. Има много нагледни примери за успели музиканти, фотографи и така нататък.
И това не е така, и за тези професии искат кетап. И да имаш талант, на повечето места, за да започнеш работа ти трябва диплома, таланта е една малка част от това, което се изисква.
Да, това е така знаем го. Но освен диплома ти трябва и талант. Каква полза от диплома, ако не можеш да следваш тенденциите и да правиш неща, които хората харесват.

# 79
  • Мнения: X
Младежът твой съученик ли е, от същата елитна гимназия или от друго училище?
Едно училище, един випуск, различна паралелка.

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж сега, най-добре за теб е да кротуваш и да си гледаш дипломата и бала след време. Майка ти те обича и каквото и да казва, бъди сигурна, че го казва именно защото те обича и й пука за теб. Звучиш като момиче с добри перспективи и хубаво бъдеще. Любовта си е любов, но накрая всеки от вас накрая ще излезе със своята диплома в ръка. МислИ първо за себе си и за семейството си, защото те са хората, които ще са с теб, колкото и да им се сърдиш за някои неща.

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 15:46 от Andariel

# 81
  • Мнения: 1 615
Примера за образованието не е меродавен. Има нещо друго, освен, ако майка ти наистина не е супер дребнава. В крайна сметка, ако премисляш и виждаш смисъл бори се за това да й докажеш, че си права. Ние тук не сме в твоите обувки.

# 82
  • Мнения: 9 737
И аз мисля, че има нещо много по-дълбоко от няколко грешно интерпретирани изказвания. Примерът с образованието и таланта също не е особено меродавен. Самоуките таланти без грам образование, би с успешна кариера не са особено много.

# 83
  • Мнения: X
Неговите родители как се отнасят към теб и връзката ви?
Нямаме проблеми с неговите родители. Добри хора са, приемат отношенията ни, не ни се месят. Държат се мило с мен, не съм получила гадно отношение от тяхна страна.

# 84
  • Мнения: X
Примера за образованието не е меродавен. Има нещо друго, освен, ако майка ти наистина не е супер дребнава. В крайна сметка, ако премисляш и виждаш смисъл бори се за това да й докажеш, че си права. Ние тук не сме в твоите обувки.
Ами всъщност е доста дребнава. Ядосва се е за най-малките неща. Обича да натяква минали грешки, станали преди седмици. Наистина доста лесно се ядосва за всичко.

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
Елица, редактирах си поста по-назад. Не ми се редактира пак.

# 86
  • Мнения: 3 250
Не е важно образованието, ако искаш да пееш в кръчма, но ако искаш да си оперна певица?
Много ги разбира твоят принц нещата.
Изказва се уж възвишено, но майка ти го разбира като простовато.
Ето това е така наричаното от теб двусмислие.

# 87
  • Мнения: X
Виж сега, най-добре за теб е да кротуваш и да си гледаш дипломата и бала след време. Майка ти те обича и каквото и да казва, бъди сигурна, че го казва именно защото те обича и й пука за теб. Звучиш като момиче с добри перспективи и хубаво бъдеще. Любовта си е любов, но накрая всеки от вас накрая ще излезе със своята диплома в ръка. МислИ първо за себе си и за семейството си, защото те са хората, които ще са с теб, колкото и да им се сърдиш за някои неща.
Знам, че майка ми ми мисли доброто. Аз уча, старая се за дипломата. Не съм сърдита на майка си, но ми се иска все пак да се решат тези проблеми, за да може и двете да сме спокойни.

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще те харесат, как няма да те харесат като си добро момиче, умно и перспективно! А приказките, дето ги приказва гаджето ти, всички сме ги приказвали в един момент, само че някои пораснахме и взехме дипломи от университета, а други така и не мръднаха по-напред от тези приказки.

# 89
  • Мнения: 2 002
"...че образованието не е важно..."

Това за една майка звучи като: Ето, той се опитва да отклони дъщеря ми от поставените цели - да следва, да учи, да се развива. Той разсъждава като пале, което си мисли, че работейки с програма на ком-па ще сътвори музика нечувана от никого до сега."
  В самото изказване звучи една арогантност, която ние - консервите - не преглъщаме лесно.
  Ще ти дам пример от моя живот: зет ми. Младо момче, което още 11 кл твърдеше:" Защо да ходя на училище, като учим излишни неща? Които няма да ни трябват в живота?" Но пропусна момента, че училището учи и на дисциплина. Та - зет ми - умно момче, което можеше много да напредне в живота, се отказа първата година от следването си. После на всички опити на дъщеря ми да се развива и учи, намираше оправдания да не го прави.

Повярвай ми - моят брак се провали за това: двама различни хора- единия търси развитие, другият "всичко знае и иска да си почива".

Предполагам от това се страхува майка ти. Докажи й, че младежът не те дърпа назад в развитието ти. Вместо да й се сърдиш, че не те разбира - разбери я ти и й кажи, че няма да се откажеш  от плановете си.

Общи условия

Активация на акаунт