?Въпроси всякакви? (2021г.)

  • 497 881
  • 14 320
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 69 322
Изменение някакво в КСО ли беше..
Майка ме пита, не съм гледала новините
..
То май пак двата варианта остават. В смисъл и автоматичното преизчисляване остава.
Но кое е по-изгодно...май било индивидуално за всеки.

# 61
  • Мнения: 55 040
ММ има пенсия от ТЕЛК, още миналата година подаде за автоматично преизчисляване. Да не ходи всяка година.

# 62
  • Мнения: 1 120
Здравейте, има ли актуална тема за финансови въпроси?

Да. Виж в раздел “Бизнес и Финанси”. Там ще се ориентирате.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 41 050
И нашите са с автоматично...

Аз за друго пак за пенсия искам да питам Simple Smile ако не достигат година, две за пенсиониране имаше вариант да се купи стаж. Още ли е така?

# 64
  • Сф
  • Мнения: 4 821
Да, все още можеш да си купиш стаж

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 41 050
Да, все още можеш да си купиш стаж
мерси!
Предполагам като дойде писмото от Нои с констатиране точно колко трябва и после пак към тях се обръщаш, нали? Има ли нейде инфо, цена?

# 66
  • Мнения: 2 585


Търся такива чизми. Виждали ли сте някъде? Не държа да са естествен велур.

# 67
  • Мнения: 342
Да, все още можеш да си купиш стаж
мерси!
Предполагам като дойде писмото от Нои с констатиране точно колко трябва и после пак към тях се обръщаш, нали? Има ли нейде инфо, цена?
На един познат преди нова година му отказаха да му признаят няколко години стаж, заради неправилно поставен печат в трудовата книжка. Отказаха му и да си ги купи тези години. И ще си ги работи.
Така, че проверете първо какви са условията за закупуване на стаж.

# 68
  • София
  • Мнения: 9 977
Мога ли да продам някак ваучер за  Икеа? Или да се насиля да купя нещо?

# 69
  • Сф
  • Мнения: 4 821
Не знам дали идва писмо и точно как става, но в края на 2021 майка ми навършва годините за пенсиониране и още от сега се интересува как може да закупи липсващите й години. Обърнала се е към някаква жена, която изчислява пенсиите, за да й каже ориентировъчно колко години й липсват.
Осигурителният стаж се изичслява към минималната заплата- 650 лв, и тази година 1 месец ще струва 128,70лв

https://petel.bg/Sas-7-92-lv--se-vdiga-tsenata-za-kupuvane-na-ne … a-pensiya__391628


https://www.noi.bg/mobile/forusers/procedures/167-procesotppensii/686-vasmojnost

https://www.noi.bg/m/forusers/faq/164-faqbgpensions/762-zakupuvanered


Скрит текст:
Да, все още можеш да си купиш стаж
мерси!
Предполагам като дойде писмото от Нои с констатиране точно колко трябва и после пак към тях се обръщаш, нали? Има ли нейде инфо, цена?

# 70
  • Мнения: 4 365
Момичета, търся едно наименование на мебел. Става дума за бюрата, по които удрят чукчета  съдиите в съдебните зали - съдебно бюро ли се нарича? Може би не съм форматирала въпросът много правилно, но наистина не знам как да се изразя по-точно :/ Сещам се, че банка се нарича свидетелското място, но не и точното наименование на тази мебел.... Също така имам още един въпрос - прокурорът влиза ли в съдийската колегия, или терминът включва само съставът на съдиите? Ако е така, то прокурорите в какви състави влизат?  Никога не съм се занимавала с такива въпроси, а сега ми е важно да знам точно тези подробности...

# 71
  • Мнения: 18 891
Съдийска скамейка\банка?

# 72
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 267
Бюро за съдиите трябва да е, не съм се замисляла. Апропо, нашите съдии не удрят с чукчета, само по филмите:)

# 73
  • София
  • Мнения: 39 940
Съдийски чук - judge's gavel
Не удрят с чука по бюрото, а по дървена поставка "sound block" - "a striking surface typically also made of hardwood, to enhance its sounding qualities."
Виждала съм само по филмите. В съдийска зала и да съм влизала е било преди 40г. и не помня нищо.

# 74
  • Мнения: 2 585
Момичета, търся едно наименование на мебел. Става дума за бюрата, по които удрят чукчета  съдиите в съдебните зали - съдебно бюро ли се нарича? Може би не съм форматирала въпросът много правилно, но наистина не знам как да се изразя по-точно :/ Сещам се, че банка се нарича свидетелското място, но не и точното наименование на тази мебел.... Също така имам още един въпрос - прокурорът влиза ли в съдийската колегия, или терминът включва само съставът на съдиите? Ако е така, то прокурорите в какви състави влизат?  Никога не съм се занимавала с такива въпроси, а сега ми е важно да знам точно тези подробности...

Прокурорът е държавния обвинител и няма нищо общи, никаква обвързаност със съдебния състав. Прокуратурата е независима, макар да е част от съдебната система.
Съдебния състав по делата се определя съобразно вида на делото, инстанцията на която се намира и т.н.
По някои дела участват съдебни заседатели.

Общи условия

Активация на акаунт