Дистанционно обучение за учениците-Teмa 14 /Януари 2021/

  • 42 995
  • 1 060
  •   1
Отговори
# 990
  • Бургас
  • Мнения: 7 043
С какво един пети или шести клас е по-рисков от един трети или четвърти?

Не е по-рисков. Тук се преценяват други неща. Едно дете в пети-шести клас може да стои само в къщи за разлика от такова в трети. Освен това 7ми и 12ти клас са в друга категория, заради това, че ще завършват съответния етап и ще имат НВО.

# 991
  • Мнения: 4 474
С какво един пети или шести клас е по-рисков от един трети или четвърти?
В тази възраст децата влизат в пубертета и не всички , но голяма част от родителите гледат от какво се интересува хлапето и го записват на съответните извънкласни занимания .Целта е хем малчуганите да се развиват според талантите и интересите си , хем  ако има как да не им остава време за щуротии, което пак не е сигурно.
 В тази възраст моето много щуро девойче ходеше на уроци по два езика + два предмета+  танци 6 дни седмично.  Във всяка от тези групи контактува с деца от различни училища в целия град.

# 992
  • София
  • Мнения: 18 241
И в началните класове се ходи къде ли не, докато се избистрят интересите на детето и някои занимания не почнат да отпадат постепенно. То не са езикови школи, курсове за прием в  МГ още от 2-3 клас, рисуване, спорт някакъв, пеене/инструмент, театър...  На такива не ходят обикновено
само децата от ЧУ, тъй като на място  в училище получават тази услуга/услуги. Но дори и сред тях има посещаващи външни занимания по това или онова, ако търсят нещо повече в конкретната посока.

Единствената разлика е, че  5-6 клас вече могат да ходят сами на тези извънкласни дейности, докато при малките обикновено има ангажиран родител/баба,дядо/нает човек да ги развежда насам-натам. Но контактът  на съответните места с  множество деца извън тези в училище е точно толкова интензивен като при петокласник или шестокласник. Даже  понякога и по-интензивен, понеже  5 клас често е  година на напасване към нови изисквания, много различни учители  и сие, та доста деца спират временно да ходят  на нещо си заради недостига на време/неизградената все още способност да разпределят  добре последното и да си научат.

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 10:43 от пенсионирана русалка

# 993
  • София
  • Мнения: 39 101
Школите все още не са отворени, да напомня. Отворени са тип частна занималня до 4 клас. В новата заповед няма точка по въпроса и висим.

# 994
  • София
  • Мнения: 9 903
Аз пак да попитам дали някой знае какво се случва с езиковите школи?
В тази, която посещава дъщеря ми, ми казаха: Търсим варианти. 🙄
Rockstar, писали сме заедно.

# 995
  • София
  • Мнения: 39 101
Школите и университетите висят и чакат. Защо ни забравиха, не знам!
Сигурно защото не вдигаме шум като другите.

# 996
  • София
  • Мнения: 10 474
Университетите са онлайн, практическите упражнения са присъствени. Поне за три седмици още.

# 997
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хайде сега шум. Университетите не са забравени, но школите не са толкова важни, колкото задължителното образование. Компромис е изобщо пускането на някои класове, какви ли не акробатики ще правим с това редуване, изобщо не е наложително и не съм съгласна да се пускат школи и курсове.

# 998
  • София
  • Мнения: 39 101
Можеха поне по един ред да отделят в заповедта. Ама защо ли да си правят труда?

# 999
  • София
  • Мнения: 6 002
Във ФМИ на СУ имат заповед за присъствено провеждане на сесията, само за нея и нищо друго. В другите факултети не знам как са.

# 1 000
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Заповедта на образователния излязла ли е? Здравният разрешава само определени групи класове поетапно да ходят на училище присъствено. Като излезе заповедта на образователния ще се разбере кой какво ще прави.

# 1 001
  • София
  • Мнения: 673
Всъщност си много права, Лиляна:) Не се бях замисляла, че още няма заповед от министъра на образованието. Могат да измислят мнооого интересни схеми:)

# 1 002
  • София
  • Мнения: 39 101
Оо, как го забравих Вълчев! 🤦

# 1 003
  • София
  • Мнения: 6 002
Трябваше да възложат на директорите на училищата да направят гъвкави схеми, така че да няма струпване и после РУО да ги одобрява. В България има толкова различни училища, че няма една схема, която да е удачна за всички.
Пак направиха манджа с грозде.

# 1 004
  • Мнения: 119
Хайде сега шум. Университетите не са забравени, но школите не са толкова важни, колкото задължителното образование. Компромис е изобщо пускането на някои класове, какви ли не акробатики ще правим с това редуване, изобщо не е наложително и не съм съгласна да се пускат школи и курсове.
Точно школите и учебните центрове са по-важни от задължителното училищно образование според мен. Местата където уча програмиране и английски за мен са много по-важни от мястото където уча 10 ООП.

Общи условия

Активация на акаунт