Най-новата тема на родителите в Испания

  • 13 020
  • 305
  •   1
Отговори
# 60
  • Spain
  • Мнения: 3 750
4е в момета има около 750 000 нелегални българи и румънци в испания (това като някакво предположение го изказват ) .. из4ислено по някакъв на4ин от тези които имат резиденции и тези които имат само емпадронаменто   .. плюс тези които изобщо никъде не са регистрирани . румънците оба4е са в пове4е пъти от нас .. за българите - някъде към 200 -300 хиляди сме . от първи януари си полу4аваме правото на резиденция .. и както коментираха във вестника ще имаме правата като на един немец или французин . за пове4ето проблема е дали можем или не можем да гласуваме и кога да ни дадат право на работа . могат да наложат вето за 7 години . моята работа е глупава - нали съм 4иста4ка .. не работя нещо професионално  - а за това документи много много не искат .  Simple Smile професионална 4иста4ка Simple Smile ама за сега така ми е добре Simple Smile
 ами нагласени са .. доста познавам и доста съм виждала и това ми харесва .. може би като сме в по малък град където пове4ето жени не работят и имат пове4е време за себе си .

# 61
  • Мнения: 1 246
Честно да си кажа не съм се интересувала за ЕС....имам документи и за това сигурно Thinking
Инъче мога да кажа и аз като Марица,че възрастните хора тук поне са по-нагласени от младите,това баба над 70 години с направена коса и маникюр,обутас елегантни обувки и дрехи е нещо нормално,а по фиестите какви рокли вадят.Похвално е,4е на такава възраст се поддържат така добре.
Само ми е странно едно,познавам испанки,които си мият косата само в салона,отиват- измиват им я,сушат,и така до следващия път....и защо не си ги мият в къщи newsm78
Да не се напъваме да вадим на малката резиденсия,да видим какво ще стане след 01.01 2007.

# 62
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 и аз това си мислех .. и аз познавам такива които си я мият в салон ..ама не знам защо ?

# 63
  • Мнения: 3 098
 Mr. GreenЩе ви кажа заЩо_не можели да си срешат и издухат косата после ,не го умеели. #Silly
Аз съм работила във фризьорски салон и съм ги гледала за какво става въпрос.
ИзобЩо откак живея в 4ужда държава и имах прекрасната възможност и из голяма 4аст от Европа да се разходя,установих колко много се радвам,4е съм българка. Hug

# 64
  • Spain
  • Мнения: 3 750
привет Диана . откъде си и къде живее6 Simple Smile

# 65
  • Spain
  • Мнения: 3 750
е дале4 си от мен Simple Smile
аз съм близо до Мурсия:)
добре дошла все пак и дано форума да ти хареса Hug

# 66
  • Мнения: 5 299
Аз да се похваля, че всичко с документите мина ок. Сега ще чакам да излязат визите. До месец трябва да стане. Накараха ме на място да платя по 54 Е за виза, и само дето ме караха да мъкна малката с мен по пътищата ooooh! В крайна сметка се скарах за пореден път с мъжа ми, и може и да не се върна в Испания Crazy

Дия къде живееш в Майорка? Grinning Ние сме на плаца Сералта(в центъра) Grinning

# 67
хаха добре си дошла тъкмо си търсех работник

# 68
  • Мнения: 5 299
Аз и преди съм казвала, че форума е велико нещо Mr. Green

# 69
  • Мнения: 3 098
Аз и преди съм казвала, че форума е велико нещо Mr. Green
О,да. PeaceФорума е безценен. Hug
Дияна,добре дошла сред нас,надявам се да ти е приятно тук.  bouquet

# 70
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 oooo Беиби уреди се Simple Smile  Wink
 моми4ета ще у4аствате ли в набирането на средства за звезди4ка или цветя за  Валето ?  ако искате да съберем пари на едно и да ги пратим . мен не ме бърка примерно да изпратя цялата сума където кажат веднага  и които когато има възможност после да ми ги внася по сметката . само 4е трябва да знам колко 4овека сме .  ако иска пък някои друг да се занимае с това - на драго сърце .  Тея знам 4е ще ти е тежко , съжалявам 4е трябва да го пиша това тук .

# 71
  • Spain
  • Мнения: 3 750
БеибИту забравих да ти 4еститя за визите Simple Smile  Wink .. не се карите оби4аите се ..живота  е прекалено кратък

# 72
  • Мнения: 3 098

 моми4ета ще у4аствате ли в набирането на средства за звезди4ка или цветя за  Валето

Бих искала,Хулиган4е.
Об4е тези цветя малко не добра идея ми се виждат,повода е ужасен,въобЩе не е за цветя. Cry
Идеята за звезди4ка оба4е е доста добра.Ка Ще се организирзт неЩата?

# 73
  • Мнения: 217
Здравейте моми4ета,аз една седмица нямах компютър и съм изостанала с информацията,за какво събирате пари за звезди4ка?Но ме бройте и мен само кажете какво то4но трябва да направя 4е не сам много ориентирана с тези неща.
Dig добре дошла и от мен.
Лека и успешна седмица на вси4ки   bouquet

# 74
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ето ти линк към 2-те  теми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130790.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134039.0
 много тъжна история е - направо не можах да повярвам на това което 4етох
 ами зна4и засега сме 4 - клара ,аз , дун4е и марица

Общи условия

Активация на акаунт