Лидл 147 - Януарска оптимистична :)

  • 156 113
  • 3 112
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 164
Добро утро! Simple Smile Благодаря за новата тем! Аз почти всичко купувам от Лидл вече, с малки изключения. Някои от най-често купуваните са ръженият хляб, техните коли в кен, бирата в кен Аргус, сапуните им имитация на Дав, замразените зеленчуци, макаронените изделия, подправки, чайове. Има и още, но стана дълго. Наистина, като съотношение цена/качество, държат много добро ниво. А това с дългия срок на връщане на стоките без излишни обструкции, още повече ме кара да пазарувам от тях.
И да питам за кашкавала, който хвалите, може ли да се замразява, променя ли се след изваждане? Че на нас 750гр са ни много, ще плесеняса. Виж, ако е сирене, върви за страх у нас, ама кашкавал само на сандвичи и в някои запеканки. Натюр ми е тежка храна на мен и рядко го ям.

Последна редакция: сб, 02 яну 2021, 08:25 от Venel82

# 16
  • София
  • Мнения: 4 560
И аз купувам показания кашкавал на пилос. Пробвах и другите, но този най-много ни допадна.
Последните открития, които направих, са отново благодарение на темата.
Децата(3бройки с различни вкусове, разбира се) полудяха по замразените кроасани. Не коментирам съдържание, но за мен са голямо улеснение особено когато няма консенсус за закуската.
И едно сирене в кутия ми хареса много. Май прясно се води, прилича на дунавия.

Днес май тр да преборя празничния мързел и да се наканя да отида най-после за текущи покупки.

ПС. За много, и най-вече здрави, години.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 547
Много сте ранобудни, вече сте изписали 2 страници.
Цялата ни новогодишна вечеря беше от Лидл, винаги си намирам по нещо изгодно от намалените неща.

# 18
  • Мнения: 39 316

Харесвам сметаната 30%, какаото, камембера, кокосовите стърготини, пилешките дробчета, скумрията, замразени гиро питки...., а от скоро имам и Лидл гащи. Simple Smile

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Честита Нова Година!
Здраве, късмет и много успешни покупки на всички.

Ще взема да го опитам този кашкавал, макар че и на мен ми е голяма питка.
Любими са ми котидж сиренето, бутер казето, кокосовите стърготини и кокосовото мляко, овесените ядки, Шварцвалдската шунка, сметаната 30 %, белия и черния шоколад Fin Carre, както и 85 % от J. D. Gross и бонбоните имитация на Фереро Роше - Amidala. 😍 Винаги зареждам и от замразените броколи, микса с карфиол, чесновите багети и сладолед през лятото (с ореха, Бурбонската ванилия, солени карамел не е лош, с боровинката, на клечка с бадем и черния). От месата съм фен на телешките бургери, медальоните и наденичките от младо телешко.

От коледните сладкиши шоколада с нуга и марципан ми е топ! Догодина ще опитам от канеления крем с бисквитки, който всички хвалят. 😁

От тематичните седмици се сещам за шоколадите черен и бял с пълнеж от Алпийската. ☺️☺️

Авокадо също обичам да си купувам от Лидл. Поредното доказателство за малките в мрежа, е това - от седмица стои в хладилника и мислех че ще е започнало да се разваля, защото на пипане е меко. Уви! Перфектно узряло.



В тази връзка - ето ги и любимите ми коледни бархетни чаршафи. Имам и бяло и сиво на елхички. 😍

Последна редакция: сб, 02 яну 2021, 09:16 от iv4enceto_91

# 20
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Кашкавала на Пилос го купувам от години. Сиренето на Железница също. Откритието на тая година ми е белия боб в консерва на фрешона голямата. Мразя да готвя боб,а и в къщи само ММ му е фен та една запръжка и консервата вътре и е готов. Супер вкусен е.

# 21
  • Мнения: 6 711
Брадата, благодаря за темата!🌹
Продуктите, които открих тази година са: кроасани с масло, опаковани по 4 броя (купувам ги често, много се харесват вкъщи), шоколадите JDGross.
Продуктите, за които ходя специално до Лидл: овче и козе сирене на "Ведраре", кашкавал на "Йотови", независимо каква марка е, немското масло, домакинските ръкавици по 2броя, кафявата захар, котешка храна "Cochida", голямата кухненска ролка.
Продуктите, за които съжалявам, че вече ги няма са босилек и канела.

# 22
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
За много години, момичета и момчета! Нека новата година да донесе здраве и благоденствие на всички!
Похвалвам лидлските мръвки. За нова година правих от техните котлети и гърди с кост. Мариновах за няколко часа със смес от зехтин, соев сос, вино, лимонов сок, черен и червен пипер, риган. Оставих да отлежи и наредих в глинен гювеч, като сложих вътре и марината, както и една чаена чаша вода и посолих леко. Пекох за 2.5 часа на 150 градуса, месото стана доста добре. Бях наточила зъби за вратле, но го бяхте изкупили Blush Новогодишната вечеря беше почти само с продукти от Лидл, с изключение на едни много вкусни родопски картофи, които направих на пюре с лидлско масло Пилос и лидлско прясно мляко. Баница, питка, салати, торти, всичко беше тяхно. Много ми хареса пудинга ванилия. С него и бисквити Закуска правихме бърза бисквитена торта. За няма и 2 часа беше омекнала. А вариацията ми на тирамису стана ммм, нищо че беше с маскарпоне от К (и него бяхте изяли Joy). Тази сутрин наченахме баницата с кори Родна стряха и масло Пилос, че в новогодишната нощ преядохме с торта, пържоли и питка и не остана ред за нея. Толкова вкусно беше всичко, че вчера пропуснахме закуската и обяда и само вечеряхме Stuck Out Tongue Winking Eye
Откритието на годината за мен е грахът в кутия. С телешко от домашна консерва готвя вечеря за 30-40 мин. Нещото, което абсолютно винаги купувам, е сметаната за кафе в каничка. Другите неща няма да изреждам, че ще трябва да напиша целия асортимент почти. Лидл ни е основен магазин за пазаруване и харесваме повечето от нещата им, вкл. ел.уреди, машини тип домашен майстор, инструменти, повечето дрехи, особено за ММ, който е доста висок и само в Лидл намираме хубави дрехи с наистина голям размер. Харесвам бельото и сутиените им, удобни са ми и кройките ми пасват. И още ред други неща харесвам Simple Smile

# 23
  • Мнения: 13 804
Кашкавала на Пилос го купувам от години. Сиренето на Железница също. Откритието на тая година ми е белия боб в консерва на фрешона голямата. Мразя да готвя боб,а и в къщи само ММ му е фен та една запръжка и консервата вътре и е готов. Супер вкусен е.

Благодаря за идеята. Вкъщи само мм яде боб  и ми голям зор да го готвя само заради него - много работа за една-две порции.

# 24
  • Мнения: 35 110

Продуктите, за които съжалявам, че вече ги няма са босилек и канела.
Това предлагам да в въпросът за следващата тема Wink

# 25
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Добро утро.
От Лидъл зареждаме по няколко кувертюра вместо шоколад за ядене - бял, черен и млечен, да има за всеки вкус. А серията Белбейк е уникална - куветтюрът им е мммм... А какао Белбейк е едно от най-качествените и със сигурност най-евтините особено на промоция, винаги зареждам по 4-5. Немска шунка (печен бут от крайчетата) на цена около 14 лв. - най-евтината  и качествена шунка за.мен. Балсамовия оцет на Делукс. Зрялото сирене гауда, горгонзола долче, скаморца - все на цени най-ниски от навсякъде. И още много, много...

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
За кашкавала да вметна, че има и по-малка разфасовка Wink Но пък и големия редовно го правя на 4 дози и трите слагам във фризера в отделни торбички. ОК си е след това Simple Smile

# 27
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз затова купувам само и единствено на промоция всичко - моцарела и други сирена по 10 и заминават във фризера.

# 28
  • Мнения: 25 737
За много години.
Много успешни покупки ви пожелавам.
Дано тази година бъде по добра за всички ни, и този ковид си отиде.
От новата брошура нищо не харесах, но няма да пропусна.

За евтиното спуманте искам да дам положителен отзив. Пих 1 чаша
скептична, а то се оказа много свежо сладко и ненатрапчиво. Ако не бях вече пила друго, щях да оправя бутилката...

# 29
  • София
  • Мнения: 4 192
За много години на всички
Тъй като не  сме много по саламите и много рядко сме купували, но продуктът който открихме тази година и ги купуваме винаги е луканковия салам на Дулано на 2.69. Малките много го харесват, а по принцип никога не ядат, дори и домашно или скъпо купешко.

От предишни години купувам само от Лидл - сметана 30%, какмембер, бри, хляб, кръглото сирене в кутия, телешки бургери.
Мъжът му купува машини.
Много ме е яд, че тази година ги нямаше свинските гърди в плик - бяха ни любими

Общи условия

Активация на акаунт