Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 29

  • 20 895
  • 761
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 209
На колко е бебето вече,Вики? Аналгинът е еднократно нали?
На 3++ месеца е.
Аналгинът ми бе бит мускулно еднократно, но е предписан и за болка.

# 106
  • Мнения: 4 364
Еднократно аналгин е допустим, но ако искате да о пиете и след това няма да е съвместимо с кърменето. Аугментина си е съвместим, имайте предвид, че и бебето може да има диария от него, както и урината му да мирише на антибиотик. И двете неща не са страшни, просто казвам, за да ни си стреснете. Ако имате имате стомашни проблеми вие и/или бебето може да пиете пробиотици, има да малки бебета.

# 107
  • Мнения: 7 776
Еднократният прием като инжекция не е проблем за кърменето. Често се ползва и в родилните отдемения след раждане, преминава в много малки незначителни количества в кърмата.
 Обаче дълъг прием - не е съвместим с кърменето като обезболяващо. Много му е дълъг живота на разпад в организма,за един прием да се изчисти изцяло от организма е над 70 часа...
А и не е най-безопасният медикамент за обезболяване и на възрастни, в някои страни е забранен. Ти вече си прецени. Аугментинът е съвместим, но и ти и бебето трябва да приемате пробиотици, за но-шпа няма достатъчно данни, защото не е медикамент,който се ползва в Европа като цяло,но ако не е продължителна употреба,ако съдим по подобни нему медикаменти,е ок.
Бусколизинът попада в нисък риск, няма данни за преминаване в кърмата,но все пак много дълъг прием не е желателен,т.е. при необходимост. Ако бебето започне да се обрива,зачервява,получи запек или спиране на уриниране, е възможна реакция към него.

# 108
  • Мнения: 209
Много ви благодаря, Ваня и Кактусче, за информацията! И последен въпрос - освен антибиотика и аналгина видях, че и неоринал форте ми е предписан. За него има ли някакви противопоказания? Благодаря ви сърдечно!

# 109
  • Мнения: 338
Здравейте и честита Нова година!

Започнах да използвам от онези спрейове за моментно прикритие на белите корени (Loreal, Syoss root retoucher). Може ли мнение дали са безвредни, предвид че кърмя?

# 110
  • Мнения: 1 122
Здравейте, преди време писах по темата.
Бебето ми е на почти 5месеца 11кг.
Изключително кърмено. Развива се нормално, спокойно бебе.
Педиатър му пусна кръв и урина. Всичко е супер.
Сега иска да ни препрати на детски ендокринолог , за да му изследват хормони. Колко реални ще са резултатите ? Не е ли малък.
Каза да не му давам да суче от 21 до 6 часа. Само вода. И да започна да захранвам.
За мен той изобщо не е готов за захранване.
Възможно ли е кърмата ми да е супер мега хранителна 😅 и бебето ми да е дебело.
Ето отново е време за кърмене, а аз се притеснявам, че ще му навредя.
Нямам точен въпрос, ще се радвам ако някоя мама е преминала през това да ми пише.

# 111
  • Мнения: X
Здравейте, кажете какво да пия за безсъние ?
Пия шуслерови соли, по време на бременността също ги пиех, но не помагат.
Като се събудя е ад- повече не мога да заспя чак до сутринта.
Гъби рейши или ашваганда може ли ? Маточината също не ме приспива, като се разсъня. Единствено йогистка концентрация и дишане помагат, но ме мързи..

# 112
  • Мнения: 7 776
Много ви благодаря, Ваня и Кактусче, за информацията! И последен въпрос - освен антибиотика и аналгина видях, че и неоринал форте ми е предписан. За него има ли някакви противопоказания? Благодаря ви сърдечно!
Няма инфо за всички съставки, не са изследвани всички, вероятно е ок обаче, нетоксични билки са.

Здравейте и честита Нова година!

Започнах да използвам от онези спрейове за моментно прикритие на белите корени (Loreal, Syoss root retoucher). Може ли мнение дали са безвредни, предвид че кърмя?
Ти си ги слагаш на косата, тъй че спокойно. Просто не се пръскай около бебето,че миризмата може да го раздразни.

Здравейте, преди време писах по темата.
Бебето ми е на почти 5месеца 11кг.
Изключително кърмено. Развива се нормално, спокойно бебе.
Педиатър му пусна кръв и урина. Всичко е супер.
Сега иска да ни препрати на детски ендокринолог , за да му изследват хормони. Колко реални ще са резултатите ? Не е ли малък.
Каза да не му давам да суче от 21 до 6 часа. Само вода. И да започна да захранвам.
За мен той изобщо не е готов за захранване.
Възможно ли е кърмата ми да е супер мега хранителна 😅 и бебето ми да е дебело.
Ето отново е време за кърмене, а аз се притеснявам, че ще му навредя.
Нямам точен въпрос, ще се радвам ако някоя мама е преминала през това да ми пише.
Нека го види ендокринолог, да. Не е малък. Не е нищо страшно, просто е хубаво да се отхвърлят някои възможни причини за така бурното наддаване. Може и да си е ген просто. Но така е редно. Вода като започнете да го захранване и тя се предлага, кога ще я пропие друг въпрос. Ако иска да яде нощем - му дайте. Явно педиатърът е притеснен,че наддава много, но не можете да държите бебе насила гладно. Затова и ендокринологът е важен, да каже дали има изобщо причина за притеснение.

Ако няма признаци за готовност за захранване, изчакайте го. Препоръката на международните здравни институции е след 6 месеца да започне.

Няма да му навредите,разбира се. Кажете колко често хапва (интервал) и двете гърди ли давате,колко време седи на гърда? Може да оптимизираме малко организацията на кърмене на първо време.

# 113
  • Мнения: 1 122
През три часа , първото му е около 5-6 часа , в 9, в 12, в 15.. последното е около 22-23часа. Зависи сестра му, кога ще го остави да заспи. Сам отказа нощното кърмене в 3 часа. Сутрин може да издържи и 4 часа .
Преди месец два сучеше по-често.
През денят само от една гърда, преди нощният сън може и от двете, но рядко. Суче по 5-7 Мин. Струята и при първото ми дете беше много силна, бързо се засищат.

# 114
  • Мнения: 4 364
Няма такова нещо като много хранителна или нехранителна кърма. Ако не търси детето не предлагайте, не е нужно. Килорамите са наистина внушителни ендокринолога ще си каже дали има причина за това наддаване. Няма как да са неточни резултатите, все пак това са хормони, въпроса е в разчитането на резултата, защото референтните граници за бебе са различни, та търсете добър детски ендокринолог.
На мен ми е интересно спрямо първото ви дете как усещате гърдите си, повече мляко ли имате? Защото не яде много често, значи би трябвало да изяжда много мляко.

# 115
  • Мнения: 7 776
През три часа , първото му е около 5-6 часа , в 9, в 12, в 15.. последното е около 22-23часа. Зависи сестра му, кога ще го остави да заспи. Сам отказа нощното кърмене в 3 часа. Сутрин може да издържи и 4 часа .
Преди месец два сучеше по-често.
През денят само от една гърда, преди нощният сън може и от двете, но рядко. Суче по 5-7 Мин. Струята и при първото ми дете беше много силна, бързо се засищат.
Ами смятам, че е добре рутината ви. Определено имате обилни количества мляко. Щах да кажа да редувате гърдите (да не давате двете на хранене) и да държите по 5 мин да суче,но вече си го правите. Тъй,че нека мине консултацията с ендокринолога.

# 116
  • Мнения: 1 122
Благодаря ви! Ще отидем и при ендокринолог, във Варна ми препоръчаха.
С първото дете по съвет от болницата изцеждах след хранене. Можех да кърмя две деца. Много трудно регулирах кърмата. Сега не цедя, но пак ми се пълнят гърдите и има количество.
И с двете деца се водя по тях. Първото по-бързо си изгради режим през 3 часа, като си търсеше и през нощта.
Сега бебето само отказва, но до преди месец-два искаше да суче по-често.

# 117
  • Мнения: 5 234
Благодаря за отговорите за диетите и спорта!
А съвместими ли са кърмене и къносване? С къната се стои 3 часа + 1 час с индиго.

# 118
  • Мнения: 7 776
Да😉 само слагай една шапка, да не капне по бебето.

# 119
  • Мнения: 4 364
Аз бих имала едно на ум с къната, защото като се мие косата тече цвят всеки път. Мисълта ми е, че ще тече и на гърдите, а нядали ще ги плакнете след това...не знам дали по тази хипотетична линия би навредило. Иначе просто на косата е ок.

Общи условия

Активация на акаунт