Свекървата и свекърът не се интересуват от внучето

  • 13 395
  • 277
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 28 632
Скрит текст:
Като гледам бъдещите свекърви, тук- настоящи мами с момченца и техните злобни подмятания за свекървите,
горките им неродени снахички! Но, както някой каза- Колелото се върти.
Аз, например платих сватбата на сина ми и за нас с баща му беше един много важен ден.
Сега всеки е с Ковид, или има познати с Ковид. Най-естественото е, да се отмени едно тържество или въобще за момента да не се състои. Подписване и след пооправяне на ситуацията се организира тържеството.
За себе си съм сигурна, че ако аз бях на мястото на снахата, никога не бих се съгласила или изисквала да правя сватба, без някой от родителите и то защото е с Ковид. Но явно за някои от вас по-важни са приятелите и колегите ви. Родителите са нищо! И после- "защо не съм в центъра на вниманието?!"- ами, не си и си се прецакала още в началото на семейния ви живот.
Повечето снахи стартират по друг начин и се радват на помощ от свекървите си и това плашене с недаване да си виждат внучето ми е страшно смешно, но всеки с акъла си.
Е, едни се радват на помощ от свекървите, други се ѝ "радват" по неволя, а трети предпочитат да се оправят сами. Пък има и тъщи. Ако аз исках помощ, щях да я искам от майка ми.
Много лесно обвиняваш един човек (снахата) за решения, взети от няколко човека.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 20:30 от milenaka

# 241
  • Мнения: 18 581
Сама щях да предложа да си направят празника без мен ако се налага,  а се налага, че не знае  човек последиците ако не спази карантина, може от другаде да дойде, но  не бих поела отговорност.А на сватба се нъбира маса народ, гости  и  персонал.
Иначе и  на мен е смешно да плашиш с недаване на внуче, защото сама ще ги търси един ден , все се налага зе нещо.И е глупаво да плашиш.Така само отдалечаваш хората ,те свикват с дистанцията и после пак ще питаш що не се интересуват.За помощ първите дни си казваш отдалеч ,че ще опитате сами , ако трябва ще викате , но сами искате.Всички така правят е супер довод.
А и са съвсем в началото още , кога се настроиха , не знам ,първите няколко години по принцип са мирни , особено преди децата.
За подмятане за име, докато е приказки е добре ,всеки се шегува, очаква , особено страничните хора подмятат, добре   е да се каже, аз знаех буквата, но имената след като се родиха и снахата се закачи ,че не може бащино ,фамилно че и лично да е все на нас, нещо дето не съм и очаквала да бъде.Свекъра починал, свекървата - аз - си мрази името, та няма как да реве някой.Та май снахите повече се вълнуват за име и си фантазират.
Чакайте да се разсърдят свекърите  пък тогава  ...Да споменават име, значи обръщат внимание ,че ще има бебе.
И това са бели кахъри , има други дето не са бели.

# 242
  • Мнения: 24 467
Не ги мислете вие другите.

# 243
  • Мнения: 2 751
Някои свекърви също първосигнало "скачат" на снахата като не им изнася нещо, а пропускат факта, че синковеца, ако има акъл в главата няма да се подлага не едната или другата, а ще съумее да балансира. А има и такива, които удобно се възползват от "враждата" и си ги обгрижват мама и жената.

# 244
  • Мнения: 18 581
Не ги мислете вие другите.
Оставям ги на теб другите проблеми, моето време мина , аз съм проблем вече.

# 245
  • Мнения: 24 467
А, баш ще си губя времето да мисля кой какво го човърка.
Просто гледам, че се натискат тук да предричат кой каква свекърва или тъща ще е един ден. Joy
А то въобще не е ясно изобщо кой какъв ще го играе един ден.
Ако щерка ви снаха ви доведе, или син ви - зет, вие каква ще сте - тъща или свекърва?
Ех, Айше, Айше, какво нещо е животът...

# 246
  • Мнения: 18 581
Никой не знае какъв ще бъде, живи и здрави само да сме.
Понякога животът се стича както не ни помислял че ще стане.

# 247
  • Мнения: 4 771

А то въобще не е ясно изобщо кой какъв ще го играе един ден.
Ако щерка ви снаха ви доведе, или син ви - зет, вие каква ще сте - тъща или свекърва?
Ех, Айше, Айше, какво нещо е животът...

Както отговаряше навремето лекарят, който ми следеше бремеността, на въпроса ми за пола: Не го мислете толкова какво е, като стане на 18, то само ще реши. 🤣

# 248
  • Мнения: 3 128
Хм, няма внуче, има плод в седми месец. Живот и здраве, ще имат внуче чак след два месеца.
Моите свекъри не са купували чорапчета по време на бременността ми, не са ме питали как са минали прегледите, защото аз дори не съм им казвала кога съм била на прегледи. Трябваше ли да им казвам?
Смятам, че моето поведение е било нормално, тяхното също. Но аз по-принцип не смятам, че съм център на света.

# 249
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 030
Хм, няма внуче, има плод в седми месец. Живот и здраве, ще имат внуче чак след два месеца.
Моите свекъри не са купували чорапчета по време на бременността ми, не са ме питали как са минали прегледите, защото аз дори не съм им казвала кога съм била на прегледи. Трябваше ли да им казвам?
Смятам, че моето поведение е било нормално, тяхното също. Но аз по-принцип не смятам, че съм център на света.
Казахме на двата чифта бъдещи баби и дядовци, че ще стават такива, в средата или края на четвъртия месец от бременността ми. Нямаха време да питат много.😁

# 250
  • Мнения: 6 884
Предполагам обаче, че все някой е знаел, че сте бременни. Като говорехте на глас за растящото във вас дете с таткото или някой друг, "плодът" ли го наричахте? Стана ми интересно.

# 251
  • София
  • Мнения: 16 057
Ами не плодът, но с ММ го наричахме Молекулче.
Веднъж нещо си говорихме за развитието на плода и той изтърси, че в момента е само една молекула. И така тръгна името на бъдещото внуче - Молекулче.
ПП - тъща съм.

# 252
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 030
Предполагам обаче, че все някой е знаел, че сте бременни. Като говорехте на глас за растящото във вас дете с таткото или някой друг, "плодът" ли го наричахте? Стана ми интересно.
Нашето беше "Пришълеца", вероятно предизвиках съдбата, защото се роди със секцио по спешност...

# 253
  • Мнения: 18 566
Grinning Повечето знаеха още от теста, а някои и преди това, тъй като подушвах дори несъществуващи миризми. Но не сме карали никого да купува чорапи. В деня на теста мм купи първата книжка, към края на бременността купих количка, легълце и т.н. Не помня как сме наричали тогава детето.

# 254
  • Мнения: 22 867
Аз пък и не обичах да ме разпитват. Какво толкова, нали виждат, че съм бременна, карах леки бременности, чудехме се с ММ накъде да хванем пътя само, та.......няма угодия. Simple Smile И за купуване не съм чакала на никого, можехме да си купим с ММ каквото ни трябва, е, имаше подаръци и от бабите и дядовците, ама толкова съм обърнала внимание, че сега дори не ги помня какви бяха. Изобщо не обръщам голяма внимание на такива неща. Като им купи някой нещо и децата се радват - добре, като не им купи - пак добре, децата си имат майка и татко за тая работа. Т.е. не мисля, че си струва да си разваляш отношенията с близките по такива причини, а особено пък да мериш твоите какво купили, пък свекърите какво или колко пъти питали едните и колко другите......Има толкова други, къде по-сериозни неща, които са в състояние да ти развалят наистина отношенията с някого, без ти да се напъваш, та това за мен е бял кахър. Но нашите баби и дядовци определено си обичаха родените вече внуци, не мога да си изкривя душата.

Общи условия

Активация на акаунт