Свекървата и свекърът не се интересуват от внучето

  • 13 378
  • 277
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 12 742
...
Като им купи някой нещо и децата се радват - добре, като не им купи - пак добре, децата си имат майка и татко за тая работа. Т.е. не мисля, че си струва да си разваляш отношенията с близките по такива причини, а особено пък да мериш твоите какво купили, пък свекърите какво или колко пъти питали едните и колко другите......Има толкова други, къде по-сериозни неща, които са в състояние да ти развалят наистина отношенията с някого, без ти да се напъваш, та това за мен е бял кахър. Но нашите баби и дядовци определено си обичаха родените вече внуци, не мога да си изкривя душата.
+1
Жената е бременна и в резултат - по-чувствителна. В такива моменти всяко нещо изглежда различно.
Авторке, важното е да си здрава, да се радваш на живота си, да се наслаждаваш на бременността,да се разхождаш, за да си с добър тонус. Всичко ще се нареди, не ги мисли разните отношения с този и онзи.

# 256
  • Мнения: 5 346
[quote author=darsia link=topic=1291735.msg42114433#msg42114433 dateСпоред мен е нужно да се спазва дистанция между снаха и свекърва. Статутът ни е такъв, че няма доволни от свекърви. Ами щом е така, дистанция.
Добре, че не сте ми свекърва. Статут?! Чий? Имам свекърва, с която се разбирам по - добре и от с майка ми. И аз ще съм свекърва. Кандидат снахата ми е дъщерята която нямам. Какви дистанции? Какви 5 лева?
[/quote]

Ами 5-те лева идват оттам,че ти може и да искаш да сте близки, ама тя да не иска.  Тази тема  е пълна със снахи, които не искат близки отношения.

# 257
  • Мнения: 12 742
Изводът е, че няма общо правило за отношенията. Всеки знае себе си.

# 258
  • Мнения: 265
Много е гадно така, честно. Имам две деца, едно от предишен брак, едно от сегашния ми мъж. Големият ми син има за баба и дядо само моите родители. Дядо му по бащина линия е починал мноооого отдавна, а майката на бившият ми, докато беше жива( лека й пръст), се интересуваше само от другия си внук. От 9 години съм разведена, баща му веднъж не го е взел, не е звъннал, изобщо няма дете все едно. Може би поради този факт моите родители напъват да компенсират нещо и гледат големият ми син като рохко яйце. От друга страна малкия е вечно пренебрегнат. Дойдат да вземат баткото, малкото плаче да го вземат- не. Родителите на сегашния ми мъж са живи. Те треперят над другите си внуци(2 броя от дъщеря си), гледат ги постоянно, водят ги, купуват им, говорят ни за тях (нека, принципно , няма лошо), това моето и там е персона нон грата. Все пак има надежда за теб. Може би се държи така, защото още не си родила. Като го видят от плът и кръв, може да се променят нещата.

# 259
  • Мнения: 12 742
...Може би поради този факт моите родители напъват да компенсират нещо и гледат големият ми син като рохко яйце. От друга страна малкия е вечно пренебрегнат. Дойдат да вземат баткото, малкото плаче да го вземат- не. Родителите на сегашния ми мъж са живи. Те треперят над другите си внуци(2 броя от дъщеря си), гледат ги постоянно, водят ги, купуват им, говорят ни за тях (нека, принципно , няма лошо), това моето и там е персона нон грата. ...
Gelato, и за теб има надежда според мен. Може би малкото е още малко и се опасяват дали ще се справят. Това абсолютно съм го видяла при моята свекърва - взимаше само голямото ни дете, а по-малкото все едно, че от  гората го бяхме довели - никакво взимане никога.
Обаче като поотрасна и той, ти да видиш - изведнъж и двамата започна да взима.
Та може и при теб така да стане, и двете баби и дядовци  да го исскат като по-големичко.
Според мен, питай ги твоите родители поне и ще разбереш какво мислят и чувстват.

# 260
  • Мнения: 1 286
Това не ми звучи добре за детето, говори с родителите си, от теб зависи как ще се развие ситуацията.
Аз също директно бих питала и другите баба и дядо защо не се интересуват от детето на сина си.

# 261
  • Мнения: 265
Знам ги аз моите какво искат, да се гледал сам. Едно време и аз така си пораснах, на самотек. Интересното в случая е, как помня кристално ясно, че моята баба беше тотално абдикирала от функцията си на такава и те никъде не можеха да мръднат без ремарке ( т.е. - аз). Но явно тези неща се забравят, защото именно от тяхната уста съм чувала израза- "Който има деца, да си ги гледа!"

# 262
  • Мнения: 6 682
Дете още няма, нека първо се роди живо и здраво.

# 263
  • Мнения: 22 867
Дете още няма, нека първо се роди живо и здраво.

При gelato85 има, друг случай е.

# 264
  • Мнения: X
Знам ги аз моите какво искат, да се гледал сам. Едно време и аз така си пораснах, на самотек. Интересното в случая е, как помня кристално ясно, че моята баба беше тотално абдикирала от функцията си на такава и те никъде не можеха да мръднат без ремарке ( т.е. - аз). Но явно тези неща се забравят, защото именно от тяхната уста съм чувала израза- "Който има деца, да си ги гледа!"
Въпреки, че искрено ти съчувствам за ситуацията, в която се намирате ти и децата ти, бих искала да те попитам относно болднатото. Каква според теб е функцията на бабата? Надявам се нямаш предвид да отглежда внуците.

# 265
  • Мнения: 265
Функцията на баба ли?! Не знам, може би каквото ми се е искало като нейна внучка. Да ме взима, да ходя ваканциите при нея и дядо ми... Не мисля, че една баба и дядо трябва да изземват родителските функции, но ми се иска самите те да искат да прекарват някакво време с внуците си. Да не ги делят. Абе сега ще дам пример- на държавен изпит съм. Получавам смс- айде, идвай си вече, докога ще те чакаме. Гледат децата. Разбирате ли абсурда, за такива случаи говоря, не да съм на кафе. Нека не се измества темата към мен. То дето се вика моите деца вече почти пораснаха.

# 266
  • София
  • Мнения: 13 637
Бабите ми не работеха и са ме гледали, както и другите си внуци. Майка ми и баща ми, както и свекърите работят и до днес. Как точно да гледат внуци? Водили са ги на вилите, по някога на море, но е било инцидентно.

# 267
  • Мнения: 738
Когато поискат едното дете, ти им кажи, че вървят комплект. Не може само едното, защото ти искаш да си починеш, напр. Така ще свикнат да взимат и двете.

# 268
  • София
  • Мнения: 28 514
Или ще се откажат напълно.

# 269
  • Варна
  • Мнения: 1 782
Бабите ми не работеха и са ме гледали, както и другите си внуци. Майка ми и баща ми, както и свекърите работят и до днес. Как точно да гледат внуци? Водили са ги на вилите, по някога на море, но е било инцидентно.

Да, някога пенсионерката беше жена на 55, достатъчно активна дори, за да тича след 2 годишно. Днес е съвсем друго, за което истински жаля настоящите майки. Като се спомена по-долу държавен изпит, та се сетих при един мой - майка ми в болница, свекърва ми на село при възрастни родители - детето ми го пое майката на снаха ми, гледа ги с племенника жената.

Общи условия

Активация на акаунт