Декорация – за повече красота и уют в нашия дом

  • 191 513
  • 1 854
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 928
Как мога да си “захвана” лавандула?! Със семена или готова с пресаждане е най-добре?

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 1 938
Чак сега се записвам,ноо никога не е късно за красоти.Wink
Благодаря за уютното местенце,Елинор!

Моите мускари от Лидл започнаха да цъфтят:
Скрит текст:




Тези дни си купих един симпатяга от немския магазин и сега мисля как да го декорирам /доста е голям/.Smiley
Скрит текст:


А лавандули обожавам.Heart Eyes

# 77
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 443
Като заговорихме за лавандули - онзи ден купих една

Скрит текст:

Наместих я в малката тоалетна, много свежо изглежда според мен

Скрит текст:

# 78
  • под тепетата
  • Мнения: 9 430
Tunata, такава лавандула не съм виждала. В тоалетната стои супер!
Ellinor*, пробвах от семенца, но не успях. Май си имало специална технология - оставят се в хладилник и т.н. От готов разсад са моите и различни сортове, но на терасата нещо не успявам да ги опазя. На вилата растат като луди, явно климата и почвата  им харесват.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 20:19 от bilqna_69

# 79
  • Мнения: 493
Ellinor, моите 3 лавандулки бяха миниатюрен разсад като ги получих и така ги прихванах в сандъчето. Първата година бяха рехави дребосъци, после хубаво ги подрязах и много се разклониха. Снимката е от втората им година. Купувала съм и големи, даже цъфнали лавандули от женския пазар - и те се прихванаха в един двор. Свекърва ми на вилата пък реже издънки и ги слага директно в почвата с малко вкоренител - не всички се хващат, но тя не живее там и няма кой да ги полива, а докато пускат коренчета е важно. Семена съм виждала да се продават, но нито аз, нито някой покрай мен е опитвал със семена.

Bilqna, твоята е като от списание! Направо й усещам аромата като я гледам Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 22:57 от EdeIweiss

# 80
  • Мнения: 6 998
Момичета, дали не сбъркахте темата? Наистина цветята служат за декорация, но си има отделна цветарска тема за тях.

# 81
  • Мнения: 493
Малко по малко напредвам с основните неща за зелено-лилавата дневна. Диванът ще е сив ... не мога да разбера тези производители - имат диван, който отговаря на изискванията ни, имат и зелена дамаска, която пасва на цветовете ни - обаче този модел не можело с тази дамаска. Казваме, ако е въпрос на цена - ще си доплатим. Не можело, политика. Та сега ще си игря с допълнителни възглавнички да връзвам нещата, ама какво пък - може така да стане по-свежо.
Това са възглавничките и пердето:


Хвърлила съм око и на някои неща от Икеа:
Скрит текст:
зелени чашки:

лилави свещи:

# 82
  • София
  • Мнения: 1 259
Днес открих темата и се включвам веднага. Аз декорирам сезонно и за Великден и Коледа, допълнително. През останалото време правя пана, картини и декорации, с които украсявам в нас и продавам. Така постоянно съм с различни декорации и изкарвам по някой лев от хоби. Мисля, че е много практично 💚 Показвам няколко неща, които са около мен сега.


Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 13:33 от Д0Д0

# 83
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Додо, добре дошла. Simple Smile

Оправи си линковете, че нещо не се виждат.

Напоследък до никакви декорации не стигам. Вчера прибрах двата основни кашона с коледни неща, още имам единични зимни неща. Искам и нова маса да подредя, но ползвам същата тази маса за хоум офис и не мързи да я пренареждам всеки път като отварям лаптопа...

При нас взе малко от малко да се пооправя времето и да не е такъв студ. Мисля да изкарам до началото на февруари и да започна с пролетни цветя, ако отворят магазините при нас и да направя и пролетен венец.

Приех една идея от DimS., която разказваше как преди е правила сезонни декорации в 3 рамки и ги е сменяла редовно. Сега за зимата си купих и аз такава рамка, която още е с надпис Merry Christmas вътре и една количка, която носи елха отгоре Flushed. Все още не се сещам какво пролетно да сложа вътре, а си е време... Simple Smile

Радвам се на вашия ентусиазъм обаче и на това, че темата потръгна.

# 84
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 233
колата може да кара и цветя Wink

# 85
  • Мнения: 6 998
Д0Д0, поздравления, как ги правиш тези дървета,  много са добри, като истински!  
От къде купуваш исландския лишей и ествествен ли е, или изкуствен?

chrissy , може да си направиш букет сушени цветя върху паспарту, стават нежни.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 259
Д0Д0, поздравления, как ги правиш тези дървета,  много са добри, като истински!  
От къде купуваш исландския лишей и ествествен ли е, или изкуствен?

chrissy , може да си направиш букет сушени цветя върху паспарту, стават нежни.
Купувам го от olx, а дърветата изработван сама с лепила, бои, мазилки, лакове и майсторлък 😜

# 87
  • Мнения: 6 998
Масторлъкът е важно условие. Simple Smile
Аз още си имам декорация от мои стари диорамки. Дръвчета ми не са от въжета, а от тел и пасти по моя формула.

ПС Никога не съм продавала и нямам намерение да го правя.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 13:03 от Diorela

# 88
  • София
  • Мнения: 1 259
Масторлъкът е важно условие. Simple Smile
Аз още си имам декорация от мои стари диорамки. Дръвчета ми не са от въжета, а от тел и пасти по моя формула.
ПС Никога не съм продавала и нямам намерение да го правя.
Ще пробвам и аз с тел да видя как ще изглежда 👌 Много хубаво дръвче.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 13:22 от Не се сърди, човече

# 89
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 443
Момичета, дали не сбъркахте темата? Наистина цветята служат за декорация, но си има отделна цветарска тема за тях.

Моята лавандула е изкуствена, то какво истинско цвете да сложи човек в тъмната тоалетна...Намерих и кърпи с бродирана лавандула, ще сложа снимка като наредя

Общи условия

Активация на акаунт