Фурна с пиролитично почистване

  • 35 108
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мерси.Ще се похваля, как няма.Но не бързам, защото още не сме поръчали кухнята, а скокът за изпълнение е 40 дни. Затова проучвам обстойно нещата. Laughing

# 16
  • Мнения: 4 300
Аз имам на Горение с водно почистване. Доволна съм, защото я почиствам редовно ( или по скоро след като съм пекла нещо много пръскащо). Само че страничните решетки ( на които стъпва тавата или скарата) се махат, както и вратата на фурната. Така че тях ги махна заедно с филтъра за мазнини  ги слагам в миялната или ги мия на ръка, а фурната след като мине парната програма просто забърсвам. Не съм имала някой фрапантен случай ( примерно на изкипяло сладко), но за 4-5 месеца откак я имам се е представила безупречно. Опитът ми досега показва че мръсотия и загоряло се задържа най вече по ръбове и чупки, а моята фурна няма такива.

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Значи и водното почистване е добро.А как така слагаш в миялната- и вратата на фурната ли, понеже каза, че се маха? Кой модел е твоята, Рокси?

# 18
  • Мнения: 4 300
Не знам наизуст точния номер на модела, но уточнявам че е цяла печка, а не само фурна. Мога да дам снимка или да видя довечера модела у дома ако те интересува.
Предполагам че ще има същия модел и за вграждане.
А някъде ( мисля че във forum.all.bg) една дама беше показала печка, при която почти цялата фурна се разглобяваше, за да се пъха в миялната.
Моята си я махам и си я слагам в миялната просто така  Laughing не знам какво имаш предвид с "как".

Подчертавам, че водното почистване е добро за нормално замърсяване. Нямам поглед върху това пиролитично почистване. Честно казано не вярвам че е възможно да има почистване, което хем да махне напластена загорена захар и мазнина, хем да не уврежда емайла или покритието на фурната.

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не знам наизуст точния номер на модела, но уточнявам че е цяла печка, а не само фурна. Мога да дам снимка или да видя довечера модела у дома ако те интересува.
Предполагам че ще има същия модел и за вграждане.
А някъде ( мисля че във forum.all.bg) една дама беше показала печка, при която почти цялата фурна се разглобяваше, за да се пъха в миялната.
Моята си я махам и си я слагам в миялната просто така  Laughing не знам какво имаш предвид с "как".

Подчертавам, че водното почистване е добро за нормално замърсяване. Нямам поглед върху това пиролитично почистване. Честно казано не вярвам че е възможно да има почистване, което хем да махне напластена загорена захар и мазнина, хем да не уврежда емайла или покритието на фурната.

Благодаря ти, не търси снимка . Мислвх, че е за вграждане твоята. А с това "как" имах пред вид- събира ли се в миялната?Моята е от големите 60 см, но като гледам вратата на сегашната си фурна и се зачудих възможно ли е да се събира? Но щом казваш, че е възможно- супер, какво по-хубаво. Laughing

# 20
  • Мнения: 4 300
Слагам я по диагонал на миялната машина - хем моята е от малките Laughing

# 21
  • Мнения: 22 908
.....
Подчертавам, че водното почистване е добро за нормално замърсяване. Нямам поглед върху това пиролитично почистване. Честно казано не вярвам че е възможно да има почистване, което хем да махне напластена загорена захар и мазнина, хем да не уврежда емайла или покритието на фурната.
Ами пиролизата е точно такава програма и Не уврежда фурната.Все пак това са специални фурни и е помислено върху тях. Peace

# 22
  • Мнения: 1 418
То и други марки има с пиролиза. А какъв е моделът на твоята фурна, можеш ли да я покажеш? Какво точно и се сваля и това,което се сваля събира ли се в съдомиялната? Ама че се изкалпазаних- нищо не ми се търка на ръка вече. Laughing
Това с термосондата си мисля, че ще е много удобно при печене на коледната пуйка. Laughing
Моделът е единствен такъв на Горение-само със сензори,без копчета.Както прочетох по-надолу и на моята се свалят всички части от вътре-странични решетки,филтър за мазнини,преден капак.Не съм ги мила в миялна,щото още не сме стигнали до нея,но е много удобно,защото всичко се разглобява.Освен това не се задържа мазнина по предните копчета(защото няма такива) и се заключва,което е много удобно,ако имате деца,предвид това,че те въртят всички копчета,които им попаднат пред очите.Купихме я от "Техномикс".Незная обаче дали имат сайт,за да я видиш там.

# 23
  • Мнения: 4 300
Деси,
Съгласна съм че е помислено върху тях. Но все пак като човек с трезво мислене ми е ясно че чудеса на физиката и химията не стават. По същия начин не вярвах и на рекламата на ЦИФ  ( как премахва лака за нокти от стъкло с едно движение) и емпиричният опит го потвърди- трябва търкане ако лакът е засъхнал.

# 24
  • Мнения: 22 908
Деси,
Съгласна съм че е помислено върху тях. Но все пак като човек с трезво мислене ми е ясно че чудеса на физиката и химията не стават. По същия начин не вярвах и на рекламата на ЦИФ  ( как премахва лака за нокти от стъкло с едно движение) и емпиричният опит го потвърди- трябва търкане ако лакът е засъхнал.

Ок в правото си да не вярваш.Аз съм ползвала и казвам,че работи,като на фурната нищо и няма.Теси фурни съществуват поне от 10г вече и досега технологията се е утвърдила,което е емпиричният опит на много хора.

Общи условия

Активация на акаунт