аспиратори на Faber

  • 24 215
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте, насочила съм се към аспиратор на Фабер за кухнята.
Мисля да е от по-мощните 700 и да е 60 см широк и да е външно стоящ.  Немога да се ориентирам за характеристиките на отделните аспиратори, защото в брошурата им не пише всичко.
Някой има ли модел Стемо или Лино. Довлни ли сте и много ли са шумни. Ходих и в магазина на Фабер но "куклите " там са заучили пет изречения и не могат да ми направят сравнение.
 Sad

# 1
  • Мнения: 155
Първото нещо което трабва да видиш е дали кубиците са достатъчни за помещението ти,после дали има матални касетачни филтри(да са сваляеми),за да можеш лесно (и в миялна машина) да ги почистваш.Препоръчката ми е да е марка Faber,не Lino.Lino се произвеждат в Китай,докато Фабер са си точно италиански.Дано поне малко съм ти била полезна. Peace
П.П.отностно шума -аспираторите на Фабер са много по-тихи от която и да е друга марка(най-вече Тека)

# 2
  • Мнения: 7 210
Нашият е такъв:
http://www.electron.bg/eurolux-mosaiko-pro-vario-a90.html

Работи съвсем тихо и качествено!
Ако имаш въпроси, питай!

# 3
  • Мнения: 56
Как да разбера кой е на фабер, и Линото и стилото са в тяхната брошура. Аз искам да е от външностоящите, но да не с фуния. За филтрите ще съблюдавам.
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=3&pid=45

примерно при този какво означава HIP Мотор  и  HI-LO дуфузер

# 4
# 5
  • Мнения: 155
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=9   тук е обяснена всяка функция.Тези модели които си посочила са Еуролукс.Отгоре в дясно пише марката.    

# 6
  • Мнения: 56
благодаря ти за насоките, определено няма да си поръчам Лино, щом се произвеждат в Китай
ще се насоча към тези на Електролукс, защото искам да са плоски

# 7
  • Мнения: 2
Правилно си се ориентирала към Електролукс.Нашият е такъв и си работи перфектно вече 2 години. Wink

# 8
  • Мнения: 121
amalia_sz, мисля че имаш предвид Eurolux, а не Electrolux. Марката аспиратори на сайта на Лекс Груп са Eurolux и ние сме с такъв у дома. Мога да кажа, че си върши добре работата и е направо безшумен в сравнение с този на мащехата ми (мисля, че нейният беше на Gorenje). Хубавото на Eurolux-а е, че аспираторите са производство на Faber и поне знаеш какво купуваш...
Иначе, ето тук: http://leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=29 можеш да намериш малко полезна информация, с която е добре да се запознаеш преди да избереш финално модел.
Успех!

# 9
  • Мнения: 700
Момичета, и аз моля да ме ориентирате! Искам да купя аспиратор Faber или Eurolux, но от по- евтините. Виждам два подобни модела с малки разлики:
- единия модел Faber STRIP SG A60 е с SG плъзгачи с Ниво шум  46 /52/61 dB(A),  
- другия Faber Strip A60 X няма такива плъзгачи  с ниво на шум  - 50/59/68 dB(A)

Какви са тези плъзгачи? Дали цифрите, които са написани за нивото на шума показват, че втория е доста по-шумен?
 Ако имате препоръки за по - добър аспиратор за около 200 лв.без значение за вграждане, декоративен..., моля пишете.  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 714
Този плъзгач, предполгам, че е ключа за вкл./изкл.
Но като гледам и другиа е с такъв ключ.  newsm78
В квартирата сме с втория модел и е много шумен. Наистина много.
Според мен за 200лв. не може да си вземеш много безшумен абсорбатор.

# 11
  • Мнения: 700
Благодаря за отговора! Значи остава първи вариант с надеждата да не е много шумен, но най-важното е да смуче миризмата. От къде в Пв да си купя такъв аспиратор Faber? От посочения сайт дали продават... ще питам

# 12
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Амалия,малко късно виждам че си писала но ако все още не си купила бих те посъветвала да слезеш малко по надолу от улицата на която е магазина на Лексгруп.Има едно малко магазинче и там продават същите неща и продавачката е страшно любезна и знае доста неща.И мен тия в магазина на Фабер ме издразниха много и ме изгубиха като клиент.

# 13
  • Мнения: 56
Здравей, аз така и направих. Ходих при тази дама, тя е много любезна. От фабер ще си взема само аспиратора. Миалната ще е на аристон, а за котлони и фурна не съм решила още. Твоите какви са?
Мисля мифката да си я поръчам от тази дама, гръцки са и имаме в къщата две такива, не са мръднали и се подържат чудесно. Сега ще си взема такава за апартамента.

# 14
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Защо ще си вземеш от тях,при мацката няма ли аспиратор?Аз пазарих всичко от нея аспиратор Фабер,котлони Еуролукс(пак на Фабер),не електролукс.Взех ги сензорни и много съжалявам само като започна да бърша и почва да пищи много ме дразни,Човек неможе да ги избърши както трябва.Мивка си взех пак от нея българска на ФАТ ,много съм доволна добре че не взех иноксова ,няма такова бърсане на батериите ми от варовик.Не за тази тема ама спря ли се на фирма за мебелите?

Общи условия

Активация на акаунт