Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №2

  • 30 055
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 249
За коя марка и модел става въпрос?

# 436
  • Варна
  • Мнения: 7 707
Милена температурата на пране не определя начина и температурата на последвалото сушене. То се определя от зададената програма. Примерно дори да перете на памук на 40гр. сушенето ще си е стандартно за памук. Не сте допуснала грешка просто разучете машината и......преди сушене се уверете,че дрехите ви се изплакват добре. Голямо мазало става когато се сушат недоизплакнати дрехи особено ако се прекалява с препарат и омекотител.

# 437
  • Мнения: 1 093
Каква е марката и модела на пералнята дето суши и дрехите миришат на варен памук ?

# 438
  • Мнения: 11 654
Милена Йорданова, като се оплаквате от някой уред, е добре да кажете моя марка и модел е, за да сте полезна на някого. Така написано, мнението е "празно", защото не при всички комбинирани уреди има проблем като вашия.

# 439
  • гр. София
  • Мнения: 215
Здравейте и от мен.
Снощи ни се прецака сушилнята и мислим направо да сменяме пералня и сушилня, та оттам 2 въпроса:

1) Кое препоръчвате от следните 3 от личен опит или принципно като марка/отзиви:

- Пералня със Сушилня SAMSUNG WD90T754DBX B, 1400 об/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР
- Пералня със Сушилня AEG L7WBE69S A, 1600 об/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР
- Пералня със Сушилня ELECTROLUX EW7W361S A, 1600 об/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР

Всичките са на цена 1400 лв, където и да ги намерим.

Втори въпрос, какво да направим според Вас с неработещата сушилня Electrolux и с работещата пералня Indesit Moon? Иска ми се да опитаме да ги продадем и да им вземем някой лев, колкото да избием малко от новото вложение, но освен обява в някой сайт дали има по - лесен начин, например някакъв телефон за фирма за скрап, която плаща нещо нормално при изнасянето на работеща стока или нещо подобно? Иска ми се просто някой да дойде да си ги вземе от нас, защото нямаме възможност да ги караме където и да е и накрая да не излезе, че
е плащаме да махнем старите, за да има място за новото Stuck Out Tongue

Благодаря Ви предварително, дами Simple Smile

# 440
  • Мнения: 2 964
Аз бих взела Аег_то .
Самсунг не ги бива в пералните със сушилня . Електролукс и Аег са под една "шапка " като Аег е по_високия клас .

# 441
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 747
Аз пък нищо от горе не бих купил. Горят ток и вода, 3 пъти повече от отделни уреди. Защо не вземете пак отделни.

# 442
  • гр. София
  • Мнения: 215
Аз пък нищо от горе не бих купил. Горят ток и вода, 3 пъти повече от отделни уреди. Защо не вземете пак отделни.

Когато купихме апартамента миналата година, пералнята и сушилнята си останаха от предния собственик и не ние сме ги избирали, отделно бяха сложени една върху друга и не знам дали така е ок за тях (сушилня върху пералня).
И с идея, че ще подменяме сега, сметнахме, че може да не рискуваме да увреждаме уредите един върху друг (нямаме място за един до друг) и просто да вземем един уж хубав смесен уред.

strawberry84, благодаря за насоката.

# 443
  • Мнения: 2 964
Дени , няма проблем сушилнята да е над пералнята .
Само да знаеш , че с този комбиниран уред , сметките ще са почти , ако не и двоини .

# 444
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 747
Дени, по добре два уреда, един върху друг. Нищо им няма. Вие за 1500 много добри уреди може да си купите. Колко е максималния ви бюджет.

# 445
  • Мнения: 11 654
Аз пък нищо от горе не бих купил. Горят ток и вода, 3 пъти повече от отделни уреди. Защо не вземете пак отделни.

Когато купихме апартамента миналата година, пералнята и сушилнята си останаха от предния собственик и не ние сме ги избирали, отделно бяха сложени една върху друга и не знам дали така е ок за тях (сушилня върху пералня).
И с идея, че ще подменяме сега, сметнахме, че може да не рискуваме да увреждаме уредите един върху друг (нямаме място за един до друг) и просто да вземем един уж хубав смесен уред.

strawberry84, благодаря за насоката.
Не бих избрала нито един от трите уреда.
Нищо не рискувате, поставяйки ги един върху друг. Точно така се прави, а и се продават свързащи китове за двата уреда.
Хубав смесен/комбиниран уред е нещо много относително и един вид компромис. Никой от тези трите уреда няма филтър за мъхове, които са "убиец" за уреда и работата му. Все ще се затлачва и ще трябва да го водите на "доктор" за профилактика често - често в сравнение с това, ако имате отделна сушилня.
Ето как се слагат:
https://bg.house-tips.net/6643001-stand-for-dryer-and-washing-machine-in-column
https://www.miele.bg/domestic/1576.htm?&&&info=200028962-ZST
https://www.technopolis.bg/bg/bg/Aksesoari/SV%C3%A0RZVASht-KIT-B … WTZ20410/p/683920
ПП: въздържайте се от марки сушилни от семейството на Whirlpool. Доста марки са.

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 23:37 от petiaivanov

# 446
  • Мнения: 2 964
Какво им е на Уърпул?

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 13:37 от Не се сърди, човече

# 447
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 747
Аз, ще изкажа своето мнение.
    Плюсове
Много красив дизайн,
 Кратки програми
Капсулован казан, на който лагерите се сменят малко по-лесно от АЕГ.


Минуси
 Чупят кръстачки
Капсулован казан
Тънка ламарина
 Слаб мотор
Евтина семеринга.
     Като цяло, допи и така, са в пъти по предпочитани от например Neo, Beko, Zanussi, Crown, Candy, Hoover и други.

# 448
  • Мнения: 2 964
Към предимството бих добавила още едно , много важно нещо _ плакнене с много вода .
За жалост не мога да прикача видео , изписва ми грешка .

# 449
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 747
Да не става, качи клип във ютуб и от там дай линк тук.
   Ето как плакне моя Whirlpool. https://youtube.com/shorts/-cO9EA1WtBQ?feature=share

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 08:07 от Vasil Vasilev 676271

Общи условия

Активация на акаунт