Азиатска козметика и грим 20

  • 40 301
  • 756
  •   1
Отговори
# 450
  • Бостън
  • Мнения: 13 494
Аз се поглезих с азиатски грим, че освен няколкото ми продукта на Шисейдо и къшъните си нямах нищичко декоративно... не че не мога да се удавя в пудрите и сенките, които съм насъбрала!

# 451
  • София
  • Мнения: 310
Привет, дами.

Запалих се и аз по корейската козметика.
Доста неподходящ момент логистично с тоя Брекзит.

Как поръчвате сега, например от Jolse? Четох, че доставката с Fedex над 150 долара е безплатна? Всъщ ост е само експресна до БГ май...
Въпрос на късмет ли е отиването на митница? Чудя се дали да се откажа от идеята за комбинирана поръчка с няколко приятелки, вероятно ще стане голяма сумата... Има ли смисъл да поръчвам на части?

До Англия при поръчка плащате ли ДДС отново и къде? Преди като поръчвах от iHerb до UK плащах директно в сайта всички възможни такси, тук не намирам такова нещо...

Мерси предварително

# 452
  • Русе
  • Мнения: 681
С първа успешна поръчка от Yesstyle до БГ тази година.

Шипват с DHL,сумата на пакета 19.95 €,което предполага митница почти винаги!
Пратката пристигна за около 3 седмици и беше задържана.
Писмото от митницата за нужните документи е без промяна.Лично занесох копие от поръчката,скрийншот за товарителницата и попълнена декларация за представителство на бг пощи.Приеха ми документите за  минута  и не са изисквали да пиша или описвам нищо допълнително.Освободиха ми пратката на следващия ден - 16 лв представителство,4.80 митнически контрол и ДДС около 29 лв.

Вчера вечерта писах на сайта,днес сутринта сумата за възстановяване беше одобрена и по-късно заредена в профила ми до стотинка.Станали са много бързи от Yesstyle!

За мен нещата са напълно прилични и не бих поръчвала до UK с по-високите цени на продуктите и липсата на възможност за възстановяване на такси.
Говоря само за Yesstyle!

Последна редакция: чт, 25 фев 2021, 02:05 от Sissi 81

# 453
  • Бургас
  • Мнения: 794
Агент, може ли малко инфо за палитрата? За какъв подтон и цвят кожа са подходящи, много ли са пигментирани, трайни ли са цветовете?
Много искам да си намеря азиатски сенки, но без да ги видя на живо е трудно. Имам много светла кожа със студен розов подтон и почти всички палитри които имам ми оранжевеят и са топли за мен. Да не казвам и, че повечето неазиатски са много пигментирани, и не са ми подходящи за работното ежедневие. Последно купих на коледните разпродажби Too Faced Born This Way The Natural Nudes Eye Shadow Palette на моята кожа всички цветове са оранжеви, а не розови както изглеждат на монитора, та отива за продажба, но аз пак съм в търсене на палитри и за лице и за очи, които да са студени. Искам розови, лилави, сливови и сини сенки.
ако някой се сеща да е мяркал нещо подобно из азиатските магазини (пък и не само в тях), моля да сподели.

# 454
  • Бостън
  • Мнения: 13 494
Йен, тази палитра е от 4 ружа - 2 с топли подтонове и 2 със студени и 2 хайлайтъра. Като ми я доставят ще мога да ти кажа повече, но и аз като теб често търся акварелност (watercolor effect) от грима си. Факт е, че дори и с конвенционални гримове може да се постигне донякъде, ако се ползват рехави четки и много лека ръка.  Не си упоменала бюджет, но във всеки ценови сегмент може да се намери нещо добро като качество. Съвсем скоро мернах някъде, че Catrice са пуснали мини 5 цвята палитрички, които ужасно приличат на тези на Наташа Денона. Като казах Денона тя има няколко много популярни розово-лилави, както и Худа Бюти... От азиатските, както казах, имам много ограничен опит със Шисейдо и сега ще дойде Suqqu, но знам, че доста момичета купуваха, дано някой предложи нещо интересно!







# 455
  • Мнения: 2 017
Sisi 81, Йестайл коя част от сумата възстановяват - само ДДС-то или и представителството? Какво им пращаш - снимка на касовата бележка ли? Ти ли я преобразуваш в долари или? И на кой мейл им пишеш?

Мерси предварително!

# 456
  • Бургас
  • Мнения: 794
Благодаря Агент, при НД и ХБ ме притеснява най-вече силния пигмент, но последната показана палитра изглежда обещаваща.

Снощи пробвах тази маска https://de.iherb.com/pr/Radiant-Seoul-Plumping-Beauty-Sheet-Mask … xrTcaAm6mEALw_wcB, след третиноина и много ми хареса. Хидратира и успокои много добре, остана леко лепкав слой, но след като нанесох крем отгоре вече не се  усещаше. Има лек аромат свеж и приятен, и есенцията е предостатъчно. Намазах си и шията и деколтето, накрая я доразнесох и по ръцете. Самата маска е удобна и с достатъчно големи отвори за очите, така, че не ми се наложи да ги режа. Листа е тънък и фин и прилепва много добре към кожата. Аз обикновено лежа докато съм с шийт маска и не мога да кажа дали се свлича, но ми се струва, че не би имало проблем и да се ходи с нея. Имам и другите два вида, но тях още не съм използвала.

tiriti, аз написах на самата касова бележка сумата в лева по курса на долара за деня и така я снимах. Възстановиха цялата сума, не само ДДСто.

# 457
  • Мнения: 2 017
Благодаря, Йен, това е добра новина Simple Smile

# 458
  • Мнения: 231
Агент, може ли малко инфо за палитрата? За какъв подтон и цвят кожа са подходящи, много ли са пигментирани, трайни ли са цветовете?
Много искам да си намеря азиатски сенки, но без да ги видя на живо е трудно. Имам много светла кожа със студен розов подтон и почти всички палитри които имам ми оранжевеят и са топли за мен. Да не казвам и, че повечето неазиатски са много пигментирани, и не са ми подходящи за работното ежедневие. Последно купих на коледните разпродажби Too Faced Born This Way The Natural Nudes Eye Shadow Palette на моята кожа всички цветове са оранжеви, а не розови както изглеждат на монитора, та отива за продажба, но аз пак съм в търсене на палитри и за лице и за очи, които да са студени. Искам розови, лилави, сливови и сини сенки.
ако някой се сеща да е мяркал нещо подобно из азиатските магазини (пък и не само в тях), моля да сподели.
Извън темата , но можете да погледнете в Инглот .

# 459
  • Русе
  • Мнения: 681
Yesstyle възстановяват всички заплатени такси.Едната сума я представям като customs fees,а другата VAT.
Влизам от имейла за направената поръчка,под описанието на продуктите има каре за възстановяване на митнически такси и бутон.
Сумата я обръщам в USD като полето позволява само цяло число.Винаги закръглям към по-малкото,а от сайта ми начисляват и горницата!☺

# 460
  • Мнения: 2 017
Благодаря!

Аз току-що се чух с митницата и им разказах за казуса с нулевата стойност на поръчката ми и другата за 16.59 (което пак е необлагаемо) и жената видя по поръчките, че наистина тотала е толкова, обаче явно не ги устройва и ми каза, че трябвало да види за колко са обявени - и двете пратки били обявени за по 20 евро едната.

Аз и опонирах и и казах, че не съм платила 20 евро и няма значение какво е обявено, нали за това искат да видят ордъра, тя се обърка нещо и само каза, че ще предаде документите за обработка и ако има проблем, ще се свържат с мен и че имало миналите седмици няколко пъти такива казуси... та предстои да видим...

# 461
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Здравейте !
Искам да попитам пяната на innisfree Blueberry Rebalancing 5.5 Cleanser  https://jolse.com/product/innisfree-blueberry-rebalancing-55-cle … play_group=1#none подходяща ли е за всекидневна употреба ? Двоумя се между нея и тази на COSRX Low pH Good Morning Gel Cleanser.

# 462
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здравейте !
Искам да попитам пяната на innisfree Blueberry Rebalancing 5.5 Cleanser  https://jolse.com/product/innisfree-blueberry-rebalancing-55-cle … play_group=1#none подходяща ли е за всекидневна употреба ? Двоумя се между нея и тази на COSRX Low pH Good Morning Gel Cleanser.
Аз в момента ползвам боровинката и много ми харесва, много е нежна, не изсушава кожата.

# 463
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Благодаря ! Скачам пак с въпрос.
 Някъде преди време бях прочела в темите, че ампулите не се ползват дълго време ? Има ли такова нещо ? Аз ползвам една хидратираща на be plain и ми се иска да я подновя, та се чудя.

# 464
  • София
  • Мнения: 2 434
Здравейте !
Искам да попитам пяната на innisfree Blueberry Rebalancing 5.5 Cleanser  https://jolse.com/product/innisfree-blueberry-rebalancing-55-cle … play_group=1#none подходяща ли е за всекидневна употреба ? Двоумя се между нея и тази на COSRX Low pH Good Morning Gel Cleanser.
На мен COSRX ми изсушава кожата, а тя не е от на-сухите.

Общи условия

Активация на акаунт