Азиатска козметика и грим 20

  • 40 356
  • 756
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 73
Здравейте! Чета ви от известно време, като до скоро не бях ползвала корейска козметика, но преди няколко седмици си взех слънцезащитен крем на Innisfree (Mild Sunscreen) и съм повече от приятно изненадана. Поръчах го от бг сайт и ми изпратиха няколко мостри на други продукти на други марки и направо съм възхитена как е възможно от 1-2 ползвания на продукт да има такава разлика във вида на кожата ми след това. Имам много чувствителна кожа, склонна към акне, с широки пори и мазна т-зона. Реагирам с пъпки към повечето слънцезащитни кремове от европейски марки.

Оттук и въпросът ми - имате ли представа откъде в момента е най-изгодно да се поръчва корейска козметика? Имам опит в онлайн поръчките, но не и от корейски сайтове. Набелязала съм си няколко продукта в сайта на Jolse и си мисля, че ако поръчам 2-3 неща, то мога и да избегна задържането на пратката на митница. Как мислите?

# 406
  • Мнения: 1 370
Това никой не може да ти каже. Имаме тук няколко успешни поръчки, имаме и доста такива на митница. Това важи и за DDP пратките от UK - някои минават, други ги спират. От началото на годината в БГ пощи е пълен хаос и през повечето време никой нито знае какво прави, нито защо го прави. Въпрос на късмет е.

Последна редакция: пт, 19 фев 2021, 12:17 от Reddish Brown

# 407
  • София
  • Мнения: 2 062
Това никой не може да ти каже. Имаме тук няколко успешни поръчки, имаме и доста такива на митница. Това важи и за DDP пратките от UK - някои минават, други ги спират. От началото на годината в БГ пощи е пълен хаус и през повечето време никой нито знае какво прави, нито защо го прави. Въпрос на късмет е.

Между другото същото е и Англия.

# 408
  • Мнения: 201
Влитам и аз с един-два логистични въпроса и един козметичен Simple Smile
Първо, миналата година в разгара на локдауна освобождавах пратка от Testerkorea oт митница с DHL - освен че ми скъсаха нервите, реално платих само ДДС, на самите DHL не съм плащала нищо. Някоя от вас освобождавала ли е пратка от тях, имат ли такса или тогава просто ми се е разминало в лудницата?
Второ, ако пък някой е освобождавал  от Федекс, колко време е редно да чакам, преди да почна да ги тормозя? В понеделник получих мейл, че документите ми са подадени за обработка.
И последно, от всичките красоти на Logically, skin, с които се сдобих, продължавам да не се разбирам със серума. Лепне ми, та се не трае, и стои някак си...мазно? Пробвах всякак, върху техния toner-mist, който също е леко лепкав, върху тонера на PKY, върху тонера със центела на Cosrx, същата рабора. Давам линк със състава в cosdna https://www.cosdna.com/eng/cosmetic_fe9e540986.html
Някой по-сведущ дали може да ме светне нещо в състава ли е, може би е нормално да лепне???
Като се нафлякам с крем отгоре и е окей, но пак усещането е неприятно. Вързах се на нафукания им Aquatide и това, че ниацинамидът е доста напред в съставките, а аз имам нужда от изравняване на тена, освен това кремът им е разкошен и реших да пробвам и друго. Ама все пак идеята да се мажеш с нещо е освен да е полезно и да е приятно...

# 409
  • Мнения: 1 985
..нещо в състава ли е, може би е нормално да лепне???
Трехалозата примерно, и хиалуроновата киселина, и алоето, и Biosaccharide Gum-4... Те биха могли да дават усещане за лепкавост. Все компоненти, които спомагат за задържане на влагата в кожата.
Пробвай на влажна кожа да нанасяш, след нисковискозен тонер, минимално количество, с размазване.

# 410
  • Мнения: 201
Catalano, пробвах върху тонера с центела на Cosrx, той е съвсем като водичка, и пак лепка.... но няма да се отказвам, всъщност ми действа добре на кожата, или поне така мисля. Някой ден като ми пристигне от yesstyle поръчката, ще пробвам и върху други тонери. А може пък и да свикна, знам ли...

Междувременно си направих експеримент, прежалих едни пари и поръчах от Stylekorean от разпродажбата им миналата седмица, до GGBG в Англия (някой ме светна, че приемат поръчки). Днес получих мейл от DHL че ще доставят, погледнах си тракинга, явно пратката е успяла да влезе без да я задържат. Идея си нямам кога изобщо ще стигне до тук, но някой ден като (ако) си я получа, ще докладвам Simple Smile Ще е супер ако заработи пак тоя канал за снабдяване.

# 411
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Набелязала съм си няколко продукта в сайта на Jolse и си мисля, че ако поръчам 2-3 неща, то мога и да избегна задържането на пратката на митница. Как мислите?
На мен от Jolse само веднъж ми е задържана пратката на митница - беше доста малка, с размер на кутия с телефон - сигурно са помислили, че е такъв. По-големите пакети не са ми задържани.

# 412
  • Мнения: 670
Здравейте момичета Blush

От много време мислех да споделя впечатления за линията на марката OHUI - The First Geniture и най-накрая се организирах да напиша някой ред. Марката за мен беше напълно непозната и търсейки отзиви в чужди форуми попаднах на мнения при рускините за околоочен крем на марката, от който бяха много доволни, но бил преформулиран и нямаха информация за новата версия, аз вече се бях навила и започнах да търся  околоочен крем на OHUI за проба. Първото, което ми излезна в ибей беше  THE FIRST GENITURE Eye Cream 55ml Special Limited Edition. Останах в захлас от красивата опаковка и се влюбих от пръв поглед в него. Не ми трябваше много време да мисля и направо го купих, на сляпо, без да съм пробвала нищо тяхно, без да знам дали ще ми понася и дали ще има ефект. Това беше в края на юли 2019 г. пристигна директно в пощата за 7-8 дни. Спомням си с носталгия за това недалечно минало, нямаше проблеми с доставките, рядко някоя пратка се отклоняваше по грешен път. Сега не бих рискувала за такава поръчка, доста солено ще излезне, ДДС + мито и други проблеми, наистина ще излезне златен.Пратката беше над 1.5 кг, освен транспортния кашон продуктите вътре бяха в две масивни картонени кутии. Към сета, освен околоочния крем има Cell Essential Source, есенция, мини опаковка околоочен крем,крем за лице, масажор с въртяща се глава от едната страна, а от другата е като шпатула и  подарък на дъното на кутията под продуктите - 2 опаковки памучни кърпи за лице. Прибрах при запасите за
по-далечно ползване, тъй като имах други отворени  и разни планирани продукти. Сета е много по-красив отколкото на снимките

Скрит текст:











След време си взех къшъни на марката, пробвах и ампулата от серията, бях възхитена от продуктите и реших да се заредя и с другите продукти от серията за да си направя пълна рутина и тогава да стартирам с тях.

Скрит текст:

Допълнително взех и 370 тестера и на 1-ви март миналата година стартирах  първи курс с продуктите. Препоръчват се за възраст 40+, основни съставки - Signature 29 Cell™, EGF/hGH™ и екстракт от бял божур.
 Знам, че пептидите работят най-добре вечер, но аз през студените месеци ползвам третиноин, а през топлите киселини, наблягам и на екфолирането,не ми се искаше да ползвам продуктите през вечер и затова стартирах с тях в сутрешна рутина.

OHUI The First Geniture Skin Softener, най-ароматизирания тонер, който съм ползвала някога. На мен аромата не ми пречи, даже свикнах с него и не го усещам натрапчив. Останалите продукти от серията са с лек флорален аромат. Тонера е с леко гелообразна консистенция, не се разтича между пръстите, попива бързо, много добре хидратира и е много икономичен, както и останалите продукти. Една опаковка от 20 мл. ми стигна за 1 месец и 20 дни.

OHUI The First Geniture Cell Essential Source, нанася се като втора стъпка след тонера, целта му е да засили действието на следващите стъпки, нещо като first essence се явява. Консистенцията е твърде водниста и попива бързо, хидратира, засилва кръвообращението,  леко стяга кожата.

Ohui The First Geniture Ampoule Advanced, гелообразна консистенция, попива бързо. Стяга кожата  и намалява размера на порите. Много концентрирана и ефективна. Оставя минимално усещане на лепкавост, което изчезва при нанасяне на следващата стъпка.

Ohui The First Geniture Essence , с плътна като на крем консистенция, успокоява, хидратира и попива бързо. Зарадих и новата им sym micro essence, но взе още не съм я пробвала.

O HUI The First Geniture Emulsion, още един невероятен продукт от серията. Балансира, хидратира и успокоява кожата, попива бързо.

O HUI The First Geniture Eye Cream, успокоява, хидратира, не предизвиква милиуми, стяга околоочната зона и намалява фини линии и бръчки. Добра основа за грим.

O HUI The First Geniture Cream Intensive, по-богат  крем, нанасям пестеливо от него, тъй като съм с мазна кожа.

O HUI The First Geniture Ampoule Oil , много леко и воднисто, попива бързо и не оставя мазно усещане.


O Hui The First Geniture Repair Mask, много хубава маска, понякога ползвам вместо крема или вечер в дните, когато не полвам третиноин. Попива бързо, подхранва, не оставя мазно усещане.

Вече направих два курса и съм много доволна от продуктите. Какво ми направи най-силно впечатление, тъй като съм с мазна кожа ми е много трудно да намеря продукти, с които да не ми се свлича грима и да не ползвам абсорбиращи пудри, неприятно е усещането и за смесване на себум с продукти, сякаш кожата ми не ги поема. С продуктите от серията First Geniture усещам сякаш са прилепнали към кожата, без никакво чувство на себум отделяне, дълбока и дълготрайна хидратация, не се налага и да правя корекции по грима.
Кожата ми е по-плътна, сочна, с повишена еластичност, намалени фини линии и бръчки, с по-гладка и нежна текстура. Харесва ми всеки един от продуктите и ще си купя отново всички, след като намалеят запасите.

Момичета, извинявам се за дългия и сигурно досаден пост, но исках да споделя, може на някоя от вас да и е полезно.

# 413
  • Мнения: 13 335
Здравейте! Чета ви от известно време, като до скоро не бях ползвала корейска козметика, но преди няколко седмици си взех слънцезащитен крем на Innisfree (Mild Sunscreen) и съм повече от приятно изненадана. Поръчах го от бг сайт и ми изпратиха няколко мостри на други продукти на други марки и направо съм възхитена как е възможно от 1-2 ползвания на продукт да има такава разлика във вида на кожата ми след това. Имам много чувствителна кожа, склонна към акне, с широки пори и мазна т-зона. Реагирам с пъпки към повечето слънцезащитни кремове от европейски марки.

Оттук и въпросът ми - имате ли представа откъде в момента е най-изгодно да се поръчва корейска козметика? Имам опит в онлайн поръчките, но не и от корейски сайтове. Набелязала съм си няколко продукта в сайта на Jolse и си мисля, че ако поръчам 2-3 неща, то мога и да избегна задържането на пратката на митница. Как мислите?

Митницата не е чак такъв дерт, лошото е, че направиха скъпа доставката до бг. Но на определени разпродажби и тази цена си струва плюс таксите и ДДС, въпрос на сметки. Пресмятам си ги още при покупката колко евентуално ще трябва да доплащам,  пък ако пропусне добро дошло. Има и такива неприятни моменти отвреме навреме.
Примерно 3 продукта за около 40 долара общо ти излизат около 80лв с ддс и някаква такса, което си е пак грубо сметнато 30-33 лв на продукт.
Като цяло бг сайтовете са си много скъпи и с много малък асортимент.

Този месец пропуснаха скритата разпродажба, да не я спряха тази промоция от Нова година.

# 414
  • софия
  • Мнения: 1 203
За мен митницата и Бг пощи са огромен дерт! Не искам да имам нищо общо с тях,ако ще и да излиза сметката. Вярвам, че ще се  възстанови канала през Англия.  Даже за проба съм пуснала две малки ибейчета  до там. А и yesstyle ще ми шипнат отново една загубена от октомври!! поръчка пак до там.
Ако ще плащам мита,  нека да са на кралицата, защото става лесно и бързо.

# 415
  • Мнения: 947
necha, чудесна си благодаря! Заглеждах марката от известно време. Много красиви опаковки, явно и съдържанието е хубаво.
Джолсе ми бяха изпратили мостри на слънцезащита, която никак не беше лоша между другото.

# 416
  • Мнения: 201
zari65, дерта с митницата не е толкова в парите, колкото в хамалогията. Не знам дали е късмет при мен, но досега най-лесно съм освобождавала пратки с бг пощи, и с DHL имах драма, и в момента чакам федекс да се натуткат.
И аз чаках hidden sale, чаках и накрая днес си похарчих последните заделени за козметика пари на time deal. С моя късмет, утре ще пуснат hidden sale, че да ме е яд.

# 417
  • Мнения: 148
Necha благодаря за ревюто! Изглеждат луксозни и скъпи, сигурно защото са добри.
Не съм забелязала досега да се обсъжда козметика и аксесоари за коса /или поне аз съм пропуснала / и да попитам някой пробвал ли е това за масаж на скалпа :
https://m.jolse.com/product/grafen-edge-finger/22831/category/1840/display/1/
Ако на някой му се занимава с обща поръчка аз също бих се включила.

# 418
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Necha благодаря за ревюто! Изглеждат луксозни и скъпи, сигурно защото са добри.
Не съм забелязала досега да се обсъжда козметика и аксесоари за коса /или поне аз съм пропуснала / и да попитам някой пробвал ли е това за масаж на скалпа :
https://m.jolse.com/product/grafen-edge-finger/22831/category/1840/display/1/
Ако на някой му се занимава с обща поръчка аз също бих се включила.
Аз имам подобно, но изобщо не ми беше удобно за ползване. Предполагам, че за къса коса е по-удобно, моят мъж си го ползва. На мен ми се заплита в косата и не мога много да го движа.
Относно козметиката за коса, много съм доволна от този шампоан и съответния му балсам - https://jolse.com/product/aromatica-rosemary-scalp-scaling-shamp … p;display_group=1
Имам себореен дерматит и от 90% от шампоаните ме сърби скалпът и се разранява, този ми е супер.

# 419
  • Мнения: 148
Necha благодаря за ревюто! Изглеждат луксозни и скъпи, сигурно защото са добри.
Не съм забелязала досега да се обсъжда козметика и аксесоари за коса /или поне аз съм пропуснала / и да попитам някой пробвал ли е това за масаж на скалпа :
https://m.jolse.com/product/grafen-edge-finger/22831/category/1840/display/1/
Ако на някой му се занимава с обща поръчка аз също бих се включила.
Аз имам подобно, но изобщо не ми беше удобно за ползване. Предполагам, че за къса коса е по-удобно, моят мъж си го ползва. На мен ми се заплита в косата и не мога много да го движа.
Относно козметиката за коса, много съм доволна от този шампоан и съответния му балсам - https://jolse.com/product/aromatica-rosemary-scalp-scaling-shamp … p;display_group=1
Имам себореен дерматит и от 90% от шампоаните ме сърби скалпът и се разранява, този ми е супер.
Благодаря, че сподели! И аз съм с дълга коса и точно по същата причина се двоумих-дали няма да заплита..... Търся нещо ефикасно за масаж на скалпа...

Общи условия

Активация на акаунт