Азиатска козметика и грим 20

  • 40 301
  • 756
  •   1
Отговори
# 420
  • Бостън
  • Мнения: 13 494
Necha, мерси и от мен! И аз имам тази серия - The First Geniture (не всичко и в травъл сайз), както и още една на марката (Prime Advancer), и още неща май бях поръчала като тестери от техните, със сигурност гледах Age Recovery серията. Мислех да ги почна пролетта. Сега довършвам Sum 37 Losec Summa, a имам и един сет на Sulwhasoo с изтичащ срок на годност, който не искам да си го измажа по лактите и петите!

PS Май не съм ви разказвала  - гледам аз един корейски сериал и стигнаха до купуване на специален подарък за специален гост и домъкнаха една огромна кутия с един още по-огромен вълшебен разкошен сет на Sum37 Умрях!
извинете ме за пунктуация на клавиатурата на Google толкова си може. но пък поне пише без грешки.

Последна редакция: пт, 19 фев 2021, 16:27 от Agent Provocateur

# 421
  • Мнения: 13 275
zari65, дерта с митницата не е толкова в парите, колкото в хамалогията. Не знам дали е късмет при мен, но досега най-лесно съм освобождавала пратки с бг пощи, и с DHL имах драма, и в момента чакам федекс да се натуткат.
И аз чаках hidden sale, чаках и накрая днес си похарчих последните заделени за козметика пари на time deal. С моя късмет, утре ще пуснат hidden sale, че да ме е яд.

От бг пощи и аз не се оплаквам.

Другата седмица ще има мега дийл, така че няма да пуснат скрита разпродажба, пускаха я около средата на месеца.

# 422
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Necha чудесно ревю👍 И аз съм фен на O Hui.
Agent, кой корейски сериал гледаш? Имах голямо желание и аз да изгледам някой. С два опитах, но нещо не успявам да ги изгледам. Едни такива наивничоци са всички вътре и малко бааавно се развива действието...😆
На emichka (ако не се лъжа) бих предложила да пробва серума върху влажно с вода лице, т.е като първа стъпка след почистването. Може да не е всеки ден, защото нали и тонери има да ползваме 😉 да кажем през два-три дни да си спретне такава рутина. Това е само идея, разбира се.

# 423
  • Бостън
  • Мнения: 13 494
Точно, убийствено бавни и сладко-романтични са до обезумяване. Това ми беше 2-рият - Romance Is A Bonus Book Grinning
Първият беше Crash Landing on You и 6 серии по 80 мин чаках за първата целувка Wink И най-шокиращото е, че са много зарибяващи! Grinning Grinning Grinning

Лепкавият серум бих предложила и да се ползва като маска  - няколко тлъсти слоя и 10-15-20  мин преди останалата вечерна рутина.

# 424
  • Мнения: 201
Лепкавият серум бих предложила и да се ползва като маска  - няколко тлъсти слоя и 10-15-20  мин преди останалата вечерна рутина.
Ха, това е интересна идея... ама с отмиване ли? Защото подозирам, че ако го нафлякам на няколко слоя, никога няма да засъхне или ще се получи убийствен кир ефект. Но ще пробвам всякак де. В момента съм се овъртяла с глинената маска на innisfree и като я отмия хубаво с топла водичка ще пробвам на PeaPink идеята на влажна кожа директно, ей така, да видя какво ще стане.

Necha, очите ми останаха в комплектите, просто са уникално красиви, а явно и ефективни. Аз някак си се чувствам на светлинни години от тази по-луксозна козметика. За мен човек трябва като ще ползва нещо такова, да го ползва системно и дълго време (както си направила ти, доколкото разбирам), само или основно него. Аз още се щурам като катерица между десетки марки със "искам да пробвам и това". Затова точа лиги като показвате такива красоти в темата (аз си ви чета, дори да не се обаждам с месеци) и само събирам информация за бъдни времена.

# 425
  • Мнения: 670
Еmichka84, ползвам и евтини и скъпи продукти. Наблюдавам кожата си за период от 2-3 седмици и ако до тогава не видя поне малък положителен ефект, сменям продуктите или доизразходвам и повече не повтарям. С азиатската козметика се научих на постоянство и търпение, да се вглеждам повече в нуждите на кожата си.  Не съм пропуснала вечерна или дневна грижа и когато видя положителни резултати това ме мотивира да продължа, а резултатите задължително идват с подходящите продукти и правилно обгрижване на кожата.

# 426
  • Мнения: 13 275


Приятна изненада. Много добре и бързо попива с мигновено усещане за хидратирана кожа. Мога да наслагвам по 2-3 пъти и попива всичко. С машинката попива веднага, без нея за около 10-15 минути, което си е супер за масло.
Заравнява тена, успокоява и много нежно кадифено усещане оставя. През деня съм го ползвала само почивни дни когато няма да излизам, така че не мога да кажа как ще се държи със слънцезащита отгоре. Има и някакъв много фин ексфолиращ елемент, който се забелязва впоследствие след около 10 дена употреба.
Препоръчва се за мазни и акнетични кожи и предполагам те няма да го пият така както моята и да търпят такова обилно наслагване. Бих повторила в някакъв момент.



Женшен, корени, пептиди много неща и любимото ми женско биле, въобще богат състав. Нещата на бранда са по близки към нашите европейски навици за употреба на козметика, но малко само не ми достига да ми е достатъчна единствено емулсията. Преполовила съм я използвам я през деня в комбинация със слънцезащита на  real barrier много добре се получава, пробвах един два пъти с физична слънцезащита веднага започва да ми опъва, което не се оправи с хидратиращ крем върху емулсията.
Хареса ми.



По-вискозитетен тонер, който използвах с горните 2 продукта също хидратиращ и предполагам тази комбинация доведе до минимализма в продуктите при моята суха кожа.

Последна редакция: сб, 20 фев 2021, 14:06 от zari65

# 427
  • Мнения: 13 275
https://www.yesstyle.com/en/points-giveaway.html

Томбола в стайла.

мега дийл. След 2 месеца въздържание набързо направих една поръчка до Англия, че не ми се сменяше адреса и да не изпусна прИмоцията.

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 11:14 от zari65

# 428
  • София
  • Мнения: 1 210
В България има ли някъде физически магазин за корейска козметика? Не съм срещала, освен единични марки като част от асортимента в Дъглас, Лили, ДМ и т.н Но ми се иска място, където да се  видят повече неща "наживо"

# 429
  • София
  • Мнения: 2 434
https://www.yesstyle.com/en/points-giveaway.html

Томбола в стайла.

мега дийл. След 2 месеца въздържание набързо направих една поръчка до Англия, че не ми се сменяше адреса и да не изпусна прИмоцията.

zari65, какво поръча?
Получих си пратката от J, натоварена на 29-12-2020 на курс на ГГБГ. За превоз от Англия платих 2 лв, а за Еконта 5 лв....

# 430
  • Мнения: 2 017
Момичета, трябва ми помощ - едната ми пратка от Йес е на митница и сега попълвам декларацията за стойност - в описание на пратката пиша Козметика, в подробното описание какво да пиша - по 1 бр. от 7 различни вида козметика + 1 мостра подарък - така добре ли е?

После в полето за стойност на стоката (ед. цена) - да изброя единичните цени на всички отделни продукти ли?

После трябва да напиша тотала, но на тази пратка сумата преди отстъпки ми е 116 долара, после имам код за минус 10, после код за минус още 2 и тъй като платих със стор кредит 90 долара, най-крайният ми тотал е 13,26 долара, дефакто това съм платила с карта - не знам как да го опиша?

За банковото извлечение също трябва да представя и там платеното ще е това 13,26, т.е. те не би трябвало да ми начислят ДДС, нали така?

Много ще съм благодарна да ме упътите, че ми е за първи път с този сайт да освобождавам..

# 431
  • Мнения: 13 275
https://jolse.com/product/md-bonajour-rejuvenating-skin-from-twe … ?cate_no=588#none
https://jolse.com/product/md-atopalm-mild-cleansing-water-250ml/ … p;display_group=1
https://jolse.com/product/md-wish-formula-fermented-hydra-cerami … p;display_group=1
https://jolse.com/product/md-zymogen-ultra-facial-oil-free-aqua- … p;display_group=1

маските на huxley също, нищо че им изтича срока, ама за тази цена.

Тази скраб я харесвам и е на добра цена, изтича и срока, но е морска сол и какаово масло, та няма кой знае какво да и стане
https://jolse.com/product/md-elizavecca-milky-piggy-greentea-sal … p;display_group=1

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 11:44 от zari65

# 432
  • Мнения: 1 978
Скрит текст:
Момичета, трябва ми помощ - едната ми пратка от Йес е на митница и сега попълвам декларацията за стойност - в описание на пратката пиша Козметика, в подробното описание какво да пиша - по 1 бр. от 7 различни вида козметика + 1 мостра подарък - така добре ли е?

После в полето за стойност на стоката (ед. цена) - да изброя единичните цени на всички отделни продукти ли?

После трябва да напиша тотала, но на тази пратка сумата преди отстъпки ми е 116 долара, после имам код за минус 10, после код за минус още 2 и тъй като платих със стор кредит 90 долара, най-крайният ми тотал е 13,26 долара, дефакто това съм платила с карта - не знам как да го опиша?

За банковото извлечение също трябва да представя и там платеното ще е това 13,26, т.е. те не би трябвало да ми начислят ДДС, нали така?

Много ще съм благодарна да ме упътите, че ми е за първи път с този сайт да освобождавам..
Oписваш всеки продукт поотделно. Примерно: 1 бр. Лосион за лице - Пластмасов флакон с течност - 1 бр., 15.00 USD.
Тотал е сумата без отстъпките.
 Отделно правиш скрийншот на фактурата от сайта, където се вижда колко точно си платила + от PayPal.
Ако пратиш документите по имейл, автоматично ще ти начислят такса за митническо обслужване, така че ако искаш да си я спестиш, трябва да отидеш лично.

# 433
  • Мнения: 2 017
Благодаря ти. А трябва ли да ги превеждам, че аз копирах името както е в сайта?

Щом тотал е без отстъпки, тогава ще имам разминаване със сумата, тъй като съм платила цена след отстъпките.

След като на Пейпал извлечението се вижда, че сумата е по-малка, те могат ли да ми начислят ДДС?

# 434
  • Мнения: 1 978
tiriti, най-добре попитай в темата за митница. Аз чакам пратка от йес, като дойде и се сблъскам челно с бумащината  ще пиша как е минало освобождаването. Моята е над 100$, а реално платени 65$.
Отдавна не бях поръчвала до Бг, никога не съм имала пратка под необлагаемия минимум. Не мисля, че ако представиш shipment invoice ще ти начислят ДДС, но не смея да съм категорична.

Общи условия

Активация на акаунт