Алергия или дерматит?

  • 906
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 156
Здравейте! Знам, че има цяла тема за видовете дерматит, но колкото и да четох там, не можах да разбера моя проблем какъв е и ще се опитам в отделна тема, дано някой от вас да ми помогне. От известно време ми се появи някакво червено петно отзад на тила, в началото беше точно една линия по средата, после се премести и в ляво и нагоре в косата. Тази линия ми се е появявала и друг път точно след боядисване и си мислех, че правя някаква реакция от боята, защото и скалпа на главата почваше да ми се лющи, но след второто измиване всичко се оправяше, нито е имало болка, сърбеж или зачервяване преди. Но този път тези петна почнаха много да ме сърбят и се появиха и леки люспички. Не можех да спя от сърбеж. Отидох естествено на дерматолог и диагнозата, след много взиране на око, първо беше алергия, после стана себореен дерматит. Изписа ми крем Бетафузин и антихистамини. Оправих се, временно. Люспите и сърбежа изчезнаха, петната от червени станаха кафяви и избледняха. Нооо, това беше за кратко. От тогава до сега, това нещо продължава да се появява периодично, през седмица ме почва пак. Но без никакви люспи. Просто зачервяване, силен сърбеж и придърпване на кожата. Това придърпване не знам дали не е от крема. Сега пак ме мъчи, но вече е само в косата на тила и то точно това ме притеснява, да не се докарам до косопад. Консултирах се с друга лекарка, но само по телефона, защото заради този Ковид са много затруднени личните посещения. Според нея пък това няма как да е себореен дерматит, защото аз люспи имах само първия път, и то малко, а пърхот въобще нямам и никога не съм имала. Или било алергия, или атопичен дерматит. И аз как да разбера сега какво ми има? Всеки си изписва неговата марка шампоани. Аз от месеци се мия с такъв на Виши, против косопад и съм много доволна по принцип, но дали наистина не трябва да го сменя? Като малка ми откриха алергия към млечни продукти, акари и космати дрехи и неща, дали има връзка с това, тъй като обичам да нося якета и елечета с големи космести яки, но пък ако е от тях защо сега ще се отключи? Спрях и да се боядисвам за да видя, но пак се появява. Не знам какво е това. Прилагам снимка от първия път, когато ми стана така, която не е много ясна, но все пак се вижда.

# 1
  • Мнения: 731
Явно е непоносимост към нещо си. Трямва да смените повечето неща, дори и прахта за пране. Пробвайте да мажете с цинков крем. Много ще облекчи. Нещо ви дразни. Трябва да разберете какво е - може да е и шампоана. Може и верижката да дава дразнене. Махнете и тменете всичко, дори лака за нокти и гримовете.

Последна редакция: ср, 06 яну 2021, 22:35 от ksati

# 2
  • София
  • Мнения: 38 423
Невродермит по мое скромно мнение.

# 3
  • Мнения: 432
Да не е от парфюм? Аз също имам от време навреме леко зачервяване и дразнене в тази част, но по-малко.

# 4
  • Мнения: 1 156
И аз взех да си мисля, че е невродермит. Намазах го пак с Бетафузин и отшумя засега, сърбежа изчезна, но зачервеното си е там. От парфюм не мисля, че може да е, защото на него място не пръскам. Шампоана, праха за пране, ароматизатора, са ми едни и същи от доста време. Защо чак сега ще дават отражение, ако е от тях?! Верижката ми е също от години и е сребърна. Четката ми за коса е дървена, пак от години. Боята я спрях, не е от нея. Храната, която ям, също няма нещо ново включено там. Направо не знам от какво се отключи това, но определено не го лекувам в момента а само го подтискам.

# 5
  • Мнения: 731
Защото организма се променя. Временно трябва да се махне всичко и лека по-лека отново да се въведе след време. Така ще се установи, кое дразни.

Общи условия

Активация на акаунт