ОСМИ клас 2020/2021 - Осмокласникът се мръщи, тясно му е вече вкъщи!

  • 23 231
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 283
Дори и успех не мога да гледам тази година. По математика има само три оценки дотук, от входно и две контролни. По английски започнаха ударно с контролни и изпитвания в началото, но после учителят им се разболя, минаха и онлайн. Заместниците не им пишеха оценки, въпреки че си караха сериозни часове. Титулярът се върна в началото на декември, но онлайн не иска да им дава контролни. Реално по всички предмети, те не са и много, има малко оценки. Най-много са по философия.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 213
Аз съм пълен дилетант в тази сфера и например изобщо не мога да разбера, защо софтуерът, с който работя върви страшно мъчително на лаптоп, отговарящ даже на средните, а не на минималните изискуеми параметри в официалното описание на програмата, а на десктоп е като изтребител.

# 62
  • Мнения: 6 958
И при нас по философия имат само по 1 оценка. Май ще имат само още веднъж, защото ние имаме по 1 блок през седмица. Имаха домашно за ваканцията, ама като видях как по ИТ малкото и интересно домашно бяха написали само 4 деца от групата, какво остава за есето. Та вероятно ще ги изненада с тест.

# 63
  • Мнения: 3 491
Ние празнувахме на без ток:grinning:  Не сме спирали със семейните сбирки от 24 декември. Рождени дни, имени дни, Коледа, Нова година. Поне 8 дни изкарахме по трапези. Половината са изкарали Ковид и не го мислят...Останалите сме контактни и в делнични дни
Официално обещавам от утре поне с алкохола да се приключи.
И моето има само една оценка по философия. Писал е някакво есе, което погледнах през платформата. Не е зле, но още не е оценено. Получават му се такива писания тип ОНВ:)  Но по произведенията е по-голямата мъка.
Prizma, не ми се отваря това, което си постнала. Но ще намеря програмата, сигурно не е малко заложеното.
Моли, имаш си море. Морето всичко лекува:heart:

Последна редакция: чт, 07 яну 2021, 21:05 от Amanda.D

# 64
  • sofia
  • Мнения: 1 479
И нашите имат философия през седмица на блок, но оценка до сега не съм видяла. Не му е голяма страст този предмет, но все пак му е интересно, разказва понякога какво са говорили в час и помни разсъждения и факти от учителя. Наистина ми е любопитно каква оценка ще има моят "дървен философ"😉
  Първият срок ще бъде показателен и за моята стратегия "оправяй се сам, незнам"☺️

# 65
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Честити да са имениците!

От всичко пък което учихме в гимназията като световна класика май харесах само "Мъртви души" и Шекспир. ...
Още си спомням как учителката по български каза, че ще пише 6 на тези, които прочетат "Мъртви души". От целия клас, само двама се бяха прежалили.....честно, всечетяща съм, ама това не можах Smile

Преди време се бях записала на безплатните курсове по програмиране за начинаещи в Софтуни, ей така да се образовам. Избираш си език и се ползва VisualStudio. Задачите са си баш училищна  математика, просто трябва да си изградиш логиката на решението и описваш с код. Има стъпките на решението към всяко условие, че иначе бързо ще се откажат желаещите да се учат, но пак си иска мислене как точно да стане.
И да, лаптопът ми който вече е на 4-5 години и бавно работи се справяше прилично. Просто на моменти изчакваш, докато зареди програмата.

Училището гледам да не го мисля, че иначе ще има семейни драми и откъснати глави....

# 66
  • Мнения: 1 956
Честити именици на Аманда, Айла, на Elwing и на мама Мони! Здрави и щастливи да са! 🍀❤

Днес едва сега сядам да прочета какво сте писали. За пръв път съм дежурна в ковид отделението. Доста различно от обичайното ми работно поприще. Просто искам всичко да мине гладко до утре сутринта и да предам смяната Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 яну 2021, 22:02 от Дикси

# 67
  • Мнения: X
Прекрасна си. Като корица на научно-фантастичен роман.  Heart

# 68
  • Мнения: 1 402
Дикси, страхотни очи! Sparkling Heart

# 69
  • Мнения: 7 333
Точно и аз това си помислих- като афиш на научно-фантастичен филм. Прекрасна си ! Леко дежурство !

# 70
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Красива си! Дори в този скафандър си личи красотата. Благодаря от сърце на хората като теб!

# 71
  • София
  • Мнения: 7 213
Дикси, велика снимка! 😍

Пропуснала съм Elwing в листата на празнуващите семейства, ама така е като чета на прибежки, хубав да е празникът и у тях! 😊
ПП: Всъщност явно имам и още пропуски, така че се поправям - да са честити всички празнуващи днес! ❤️

Последна редакция: чт, 07 яну 2021, 21:44 от Red

# 72
  • Мнения: 453
Честити да са всички именници! Здрави и щастливи! И късметът да е винаги с тях!

Моето дете не знае кога са класните. Може би очакват да ги върнат в клас и тогава да ги правят. За сега не знае. И болна учителка имат, дано не е сериозно. Шмърциплянку, разчитам на помощ от приятел Simple Smile . За сега и аз съм спокойна Simple Smile Каквото има да става, ще стане Simple Smile

И аз не съм специалист, но ми се струва, че има някаква мода с SSD. И мойто дете лекува бавните лаптопи с тях (а всичко останало с тиксо Simple Smile ). Първо лаптопа на един колега, после на приятелката си, а сега е ред на моя 5 -годишен лаптоп. Нямало място за повече РАМ, това не може, онова не става... Поръчах един, като дойде, ще кажа дали е вълшебен Simple Smile

Дикси, знаеш ли, че имаш страхотни очи?!

# 73
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
Нашите нямат философия от началото на ДО. Учителката се разболя.Но последния присъствен ден правиха контролно и им нанесе оценки.   За Коледа ги поздрави и очаквах да се върне ,но от днес са със заместничка ( Звънче, Зилберщейн- трябва да ви е била класна в начален).
Дъщеря ми не харесва предмета.  Не могат да ги грабнат.

Да,очите,Дикси !  Лека работа!

# 74
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 472
Сиска, много ти благодаря за вниманието! Тати много се зарадва...

Айде, отиваме да оглеждаме колелото в събота..споразумяхме се и за цената, доволна съм..Дано го харесаме и на живо, под "харесаме", разбирайте да се окаже добро технически, параметрите му били мнооого добри за цената според мнения на хора, занимаващи се с този спорт, до които се допитах...

Последна редакция: чт, 07 яну 2021, 21:47 от AIR

Общи условия

Активация на акаунт