Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 8

  • 62 379
  • 748
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 92
Здравейте! Знаете ли защо има забавяне на резултатите от цитонамазка? На 14-ти май бях на преглед, вече е 26-ти и още нямам резултат. И преди съм пускала цитонамазка в болницата, но ми е излизала за най-много седмица.

# 271
  • Мнения: 150
Вашият лекар трябва да одобри резултатите в системата за да може да ги видите. И на мен ми се е случвало, затова се обаждам по телефона на доктора.

[
quote author=Flower_94 link=topic=1292654.msg42896446#msg42896446 date=1622014444]
Здравейте! Знаете ли защо има забавяне на резултатите от цитонамазка? На 14-ти май бях на преглед, вече е 26-ти и още нямам резултат. И преди съм пускала цитонамазка в болницата, но ми е излизала за най-много седмица.
[/quote]

# 272
  • Мнения: 831
В Щерев никога не бих се върнала. Преди 2г. посещавах др Арабаджи там поради това, че не можех да забременея. Изумена съм от некомпетентността й. Не успя да види поликистозата ми, не ми пусна изследвания за яйчниковия резерв (антимюлеров хормон), а директно ми даде инжекции с хормони, които имах неблагоразумието да слагам. Бързичко избягах от там.

# 273
  • Мнения: 49
Здравейте, момичета. Много съм объркана и се нуждая от съвет.
Отидох в Щерев не защото смятам, че са по-добри специалисти от Майчин дом или Шейново, а защото се надявах на по-добро отношение.
Като цяло всичко е наред, да кажем, че се разбираме. Проблемът дойде на първата фетална, там ми измериха кръвно 170/98 и съответно ми изчислиха огромен шанс за прееклампсия. Чувствам се изключително тъпо да им обяснявам, че моето кръвно е ниско по принцип, а там явно изпадам в ужас ли, що ли. Направих си всички  изследвания (два вида холтер, ехограф, кардиограми) - всичко ми е отлично.  Два часа преди втората фетална кардиолог ми го измери 115/65, там е 150/85. Пия мента, глог и валериан и седатиф, но явно без успех.
Също така имам лазерна операция на очите, за която съм информирала лекарите. От 15 год слушам как трябва да раждам секцио от всичките си офталмолози (явно имам показания), но като слушам каква е политиката на Щерев по отношение на секцио започва да ме е страх. В нашия род типично всички раждат 36 седмица, дори да имам планово секцио дали може на място да ми откажат да го направят спешно, ако имам показания за започващо раждане?
Много се страхувам и не знам какво да правя.
П.С. В 26 седмица съм вече и до вчера избягвах да се натоварвам с мненията и опита на другите.

# 274
  • София
  • Мнения: 2 016
Първо, относно риска от преклампсия който са изчислили, това е само моментна снимка. Тоест ако са заложили твоето реално и обичайно кръвно в софтуера то тогава и риска щеше да е много малък. Това ти е било кръвното в момента и затова е такъв риска. В следващ момент кръвното ако ти е друго то и риска ще е друг.  Второ относно раждането, да възможно е Григорова да връхлети и да те свали от операционната маса и да те сложи за нормално раждане.  Правила го е с други момичета, които ги е свалила от операционната маса. Моят съвет е докато имаш време бягай от Щерев. Нещата не са това което бяха. Всяко второ бебе там е на антибиотик, защото майката е била измъчвана с нормално раждане със дни.

# 275
  • Мнения: 854
az_az_az, нека офталмолог ти издаде писмено становище, където да е написано, че имаш противопоказания за естествено раждане. Този документ ще занесеш на АГ, който те следи. С устни договорки и увещавания няма да стане.
Аз съм с много високи диоптри, но в 2 клиники ме увериха, че мога да родя естествено. АГ има копия и от двата амбулаторни листа, където пише, че се разрешава да родя нормално.
При официален документ, който ще ти бъде приложен в досието, надали някой ще поеме риск да не те оперира.

# 276
  • София
  • Мнения: 2 016
Не е точно така. Григорова не признава епикризи и амбулаторни листа от офталмолози. Ще ви изпрати при друг офталмолог на който тя вярва. Който само на много тежки случаи пише че препоръчва секцио. Не подценявайте Григорова!

# 277
  • Мнения: 2 249
Аз от изчетеното дотук в тази и предната тема си направих доста негативно заключение относно болницата и се радвам, че се отказах от там. Ако бях на ваше място бих си потърсила друга болница за раждане. Според мен трябва да имате доверие на лекаря и да се чувствате спокойна, а не да сте под стрес.
Наши познати тичаха в Надежда в последния момент, заради много лошо отношение. Не, че искам да ви плаша или нещо, но най-важното е да се чувствате добре и спокойна по време на бременността и раждането. Пък и това, че е частна болница не винаги означава, че отношението е на ниво.

# 278
  • Мнения: 44
Здравейте, бих искала да попитам.
Наскоро родих и АГ, което ме изражда / не което ме следи, нямаше време да го викат, разказах по - горе историята / ми каза след около 2 месеца чак да отида на преглед, но имам опъване от шевовете и незнам към кого би било по - редно да се обърна, израждащия АГ или следящият ме?

# 279
  • Мнения: 1 190
Здравейте, бих искала да попитам.
Наскоро родих и АГ, което ме изражда / не което ме следи, нямаше време да го викат, разказах по - горе историята / ми каза след около 2 месеца чак да отида на преглед, но имам опъване от шевовете и незнам към кого би било по - редно да се обърна, израждащия АГ или следящият ме?

Не би трябвало да има значение. От една страна следящият ще може да си каже мнението за шева от друга страна може да е по-добре да го види изграждащия, който го е шил. Пръскате ли с нещо (Цикатридина)? Моите шевове не бяха стегнати и като почнах да пръскам престана да ме боли.

# 280
  • София
  • Мнения: 23 060
Според мен 2 месеца са много. Аз имам час живот и здраве за другата седмица, когато ще са минали около 40 дни от раждането.
И смятам да приключа завинаги посещенията си при тях.
Честно ви казвам- тъжно ми е за болницата. Има наистина добри лекари, а и страхотни акушерки, но заради Григорова и малоумното им ръководството нещата хич не вървят на добре. 😔 Според мен имат шанс да се оправят, но това може да стане само след много промени.
Иначе за диоптрите, доколкото знам аз не те са пробелемът, а какво е налягането.

# 281
  • Мнения: 44
Пръскам с Цикатридина, както и правя промивки със Смрадлика, но явно при някое по рязко ставане/движение и аз нз, нещо съм направила, защото първият шев направо ме съсипва от 2 дни насам. Иначе болки грам не съм имала до сега.

Здравейте, бих искала да попитам.
Наскоро родих и АГ, което ме изражда / не което ме следи, нямаше време да го викат, разказах по - горе историята / ми каза след около 2 месеца чак да отида на преглед, но имам опъване от шевовете и незнам към кого би било по - редно да се обърна, израждащия АГ или следящият ме?

Не би трябвало да има значение. От една страна следящият ще може да си каже мнението за шева от друга страна може да е по-добре да го види изграждащия, който го е шил. Пръскате ли с нещо (Цикатридина)? Моите шевове не бяха стегнати и като почнах да пръскам престана да ме боли.

# 282
  • Мнения: 295
Аз имам час живот и здраве за другата седмица, когато ще са минали около 40 дни от раждането.
И смятам да приключа завинаги посещенията си при тях.
+1000.
Аз съм след 2 седмици на контролния преглед и аз приключвам с тях. Завинаги!
10 години съм пациент на болницата. 1 аборт, 3 раждания, десетки, ако не и стотици прегледи, но такова разочарования като последното, не съм имала - .
Един човек да убедя да се откаже от болницата, пак ще съм доволна.

ПС: Как ще вдига момиче от операционната? Това не е нормално!

# 283
  • Мнения: 360
Дайте пресни мнения за д-р Милчева, от тази година например.
Поразрових се из темите, намерих 5-6 положителни мнения... Чудя се дали да си запиша час при нея , да следи бременноста ми?
Моля за отзиви от нейни пациенти

# 284
  • София
  • Мнения: 282
Следих се при нея, но на финала нервите ми не издържаха и отидох при друг лекар. За проследяването на бременността нямам забележки, но за раждане категорично не я препоръчвам. Не вдъхва нито доверие, нито спокойствие, даже обратното.

Дайте пресни мнения за д-р Милчева, от тази година например.
Поразрових се из темите, намерих 5-6 положителни мнения... Чудя се дали да си запиша час при нея , да следи бременноста ми?
Моля за отзиви от нейни пациенти

Общи условия

Активация на акаунт