Любители на Котки - Тема 154

  • 26 520
  • 743
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 5 508
Няма как да знаем. Заведи го на ветеринар, защото може да е нещо сериозно.

# 616
  • Мнения: 15 165
Прибрах си го, подреждам, въртя се и по едно време:
Скрит текст:
E не е ли самото очарование. Предвид големината му, ушичките са му по мярка. Kissing Heart

# 617
  • Мнения: 7 856
Днес бях на пазар извън ежедневния ми маршрут.
По пътя - групи котки на две места. Първото:





Второто (няколко съседни двора с лесно преминаване от един в друг). Тук видях и две котки с ген на една трицветна, която живееше около нас, но отдавна изчезна. Цялото й потомство е като нея дългокосместо, с много рунтави опашки, с малки глави, издължено тяло и по-къси крачета. Всички са оранжеви или оранжево с бяло. И много диви и страхливи.


Тука един млад мъж в двора ядеше някакъв сандвич. Явно го познават, защото няколко се струпаха около него да просят, въпреки че на метър им бях дала суха храна. Дори и едната дългокосместа се показа от близо.


# 618
  • Мнения: 957
Някой с опит, с много дива малка котка може ли да каже дали с времето се “успокояват”?
Котето е на около 4 месеца, спасено от улицата, но се хващам вече за главата с него...
Много хапе и дере, напада... когато минеш покрай него ти се хвърля и виси на краката. Всички вкъщи са надрани...
Напада и бие голямата котка.
Виси по пердетата, яде кабелите... Не знам какво да го правя вече...
Споделям нашият опит: дифузер с феромони, билков препарат за успокояване, котешко дърво за удовлетворяване на нуждите да стои нависоко и да наблюдава, хралупа (дънер) за да има къде да се чувства защитено котето.
Резултат: изумителна промяна в котето!
А, пропуснах това, че имаме и второ коте. Играят си, гонят се, борят се, ближат се ... Всичките им потребности са задоволени. Joy

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 16:18 от djasra

# 619
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522

Какво ли си мисли? Joy

# 620
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419

Как е възможно да съм толкова красиФ:).

# 621
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381

А Чери се чуди как да намести тая голяма трътка 🤣

Точка - Някой да не отвори пастет?

# 622
  • Мнения: 3 732
Ивекс, мисли си как е господар на дома, а вие - слуги/роби негови. Толкова любов и внимание е получил че изглежда като преял.
Красавец!


Барби, как сте вкъщи? Чакаме снимки.

# 623
  • София
  • Мнения: 16 174
Уши мисли:"Че съм умен, умен съм, ама защо съм и толкова красив?"

# 624
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Момичета,
някоя от вас беше писала наскоро, че котката ѝ е имала кожни проблеми - чесане, ранички, нещо подобно... Не се сещам кой беше писал, може ли да ми напомните? Котката на свекърва ми има периодични подобни проблеми, последно я набедиха, че има бълхи, но не съм убедена, че това е проблемът. Свекърва ми пръскала с Айкън цялата къща, в резултат е с ужасна алергична реакция, а котката продължава да се чеше ожесточено. Ако беше толкова бъхлясала, че да се разранява от чесане бълхите щяха да са на пълчища, а такова нещо няма...

# 625
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
На кожен проблем ми мирише на мен.
Да не са гъбички, при тях мисля че се чешат до рани... Милото то, свекървата да се оправи бързо.

# 626
  • Мнения: 10 578
То ако има бълхи, ще се виждат изпражнения на бълхи, там където котката лежи. Ако не се виждат такива, значи няма бълхи и остава разчесването да е или от гъбична инфекция или от алергична реакция някаква проявена. А, случайно котката й да е чисто бяла?

# 627
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Били са на ветеринар, единствено я е обезпаразитил с капки, и то превантивно. Защо свекърва ми реши, че цялата къща е бъхлясала и е пръскала дивани и легла не знам... Преди 2 години имаше същия проблем, тогава лекарят реши, че е алергична към храни, мина на диета и уж се оправи, но сега пак... Кожните проблеми са много трудни за диагноза май, и при хора, и при животни Sad Трицветна е, от сиво-кремаво-бялата разновидност. Доста дебеличка, знам, че те също са предразположени към кожни проблеми.

# 628
  • Мнения: 1 620
Момичета,
някоя от вас беше писала наскоро, че котката ѝ е имала кожни проблеми - чесане, ранички, нещо подобно... Не се сещам кой беше писал, може ли да ми напомните? Котката на свекърва ми има периодични подобни проблеми, последно я набедиха, че има бълхи, но не съм убедена, че това е проблемът. Свекърва ми пръскала с Айкън цялата къща, в резултат е с ужасна алергична реакция, а котката продължава да се чеше ожесточено. Ако беше толкова бъхлясала, че да се разранява от чесане бълхите щяха да са на пълчища, а такова нещо няма...

Нашата Ая така се чеше периодично до кръв. Водихме я поне на 3-ветеринари, правиха и куп изследвания и заключението е, че е алергична най-вече към пилешко. Пилешко месо не и даваме, но тя пак от време на време през 3-4 месеца се чеше.
Пие VetoMune за имунната система.

# 629
  • Мнения: 10 578
Къде точно се разчесва? Освен да мине пак на диета за известно време...?

Общи условия

Активация на акаунт