Имена за близначки

  • 8 587
  • 162
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 033
Гласувах за Катерина и София.
Каролина/Катрин и Изабел също ми харесва като комбинация.
Иначе аз за близначки харесвам Лора и Нора. Приличат си, нали? 😉

# 121
  • Мнения: 1 584
Катерина и София.
На мен лично Екатерина ми звучи прекалено руско и ако един ден живее в чужбина непрекъснато ще я питат не е ли рускиня. Личен опит от моя съученичка, горката, подскачаше от яд.

# 122
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Екатерина не е руско име.

# 123
  • Мнения: 514
Цитат
На мен лично Екатерина ми звучи прекалено руско и ако един ден живее в чужбина непрекъснато ще я питат не е ли рускиня.

Те чужденците понеже са много наясно кое име с какъв произход е. Thinking
Чужденците се опитват да те отгатнат от къде си по-скоро по акцента, отколкото по името. Или по външни белези, мъжът ми е светъл и синеок, затова го мислят за руснак. Мен пък са ме питали дали не съм италианка.

# 124
  • Мнения: 2 702
При нас по тази причина отпадна името Борис. В Италия, от където е съпруга ми, всички мислят, че това е руско име. Аз исках неутрални имена, които да не пораждат въпроси за произход.
Бях бременна с близнаци момче и момиче. Таткото предложи Андреа за момчето, а каката за момичето. И двамата не познаха.

ПС. Италианците мислят и че Букурещ е столицата на България.

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 14 451
Не е руско име Екатерина - гръцко е по произход, но хората имат някакви заблуди понякога. Не се учудвам, че честите за Русия имена масово по западния свят ги имат за руски, както и кирилицата - за руска азбука. Просто ние и останалите малки народи сме малки и за нас не знаят нищо.
Аз впрочем познавам брат и сестра с имена Олга и Андрей, чисти българи, кръстени на бабата от едната страна и на дядото от другата, тоест бабата и дядото не са роднини, нито съпрузи, само сватове, бабата си е била Олга, дядото - Андрея, каквато е била по-старата форма на това име у нас. Питали са ги заради имената брата и сестрата дали нямат нещо руско, и то неведнъж. У нас това, а какво остава за някъде другаде.
Да, Андреас го има като име на запад, но то и Катрин го има. Wink

# 126
  • Мнения: 339
В рода ни (от страна и на баща ми, и на майка ми) има две Катерини, една Катя и една Екатерина. Като бях малка се чудех защо са кръстили братовчедка ми с руско име. Явно в някой руски филм или сериал съм чула името Екатерина и съм решила, че е руско. Все още ми звучи така, въпреки че вече знам, че е гръцко. Затова и предпочитам Катерина, но и двете имена ми харесват.

# 127
  • София
  • Мнения: 4 310
Дъщеря ми се казва Ирина. Не е кръстена на никого, няма нищо руско в корените ѝ, просто означава "мир" и най-вече затова го избрахме (без да сме го обсъждали, легнахме си в леглото една вечер, ни пол знаехме, ни нищо, и точно, когато мислех да му кажа "Какво мислиш за името Ирина?", той изстреля две секунди преди мен: "Мислех си за име за момиче - Ирина").  Това, че в Русия го използват не значи, че е руско.

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 14 451
На мен също Катерина без Е ми харесва повече.

# 129
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Ирина също е гръцко име.Ама и руско да беше...какво значение има,след като името е хубаво.
А и не винаги чуждото име пасва на българските презиме и фамилия.Особено англосаксонските имена.
Даже Наташа Пенчева например ще звучи по-добре от Колийн Пенчева.

Като гледам мюсюлманите-въобще не им пука къде живеят и как чужденците щели да възприемат името.
Кръщават си децата с мюсюлмански имена .
Гърците също-традиционалисти са.Децата носят гръцки имена.

# 130
  • Мнения: 12 091
Наташа е руска умалително на Наталия, но там децата се кръщават с пълното име.
Наталия Пенчева ще звучи по-добре от Наташа или Натали Пенчева.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 14 451
Цитат
Наталия Пенчева ще звучи по-добре от Наташа или Натали Пенчева.
И аз съм за варианта Наталия Пенчева, определено.

За това име конкретно - помня, че дъщерята на Вяра Анкова и Томас Лафчис беше кръстена Натали, ама това у нас, а в някакво интервю преди години родителите обясняваха, че получила и гръцки документи, където била НаталИя (гърците го произнасяли с ударение на И). Стана ми смешно - значи Наталия с Я накрая за у нас вероятно не е достатъчно изчанчено и модерно, но щом е в гръцкия си вариант - може. Wink Разбира се, мога само да предполагам, без да съм сигурна, че са имали наистина избор да запишат детето и там като Натали.

Значи, аз разбирам, че Наталия само по себе си също не е име от български произход, но отдавна е утвърдено като традиционно у нас. А щом е традиционно у нас, значи има вече нужда да се модернизира и поправи. Wink

# 132
  • Мнения: 13
Добавихме още 3 имена, така че който желае да гласува.За едното момиче името е избрано-Катерина, за другото се двоумим

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 14 451
Гласувалите не можем да гласуваме повторно, но от трите добавени на мен лично ми харесва само Елеонора. Но и то ми харесва по-малко от София.

# 134
  • Мнения: 1 584
Гласувалите не можем да гласуваме повторно, но от трите добавени на мен лично ми харесва само Елеонора. Но и то ми харесва по-малко от София.
+2
 Мъжът ми ме пита какво толкова гледам из телефона и като му казах само се ухили с коментара: Софи и Ели Smile

Общи условия

Активация на акаунт