Имена за близначки

  • 8 602
  • 162
  •   1
Отговори
# 135
  • Германия
  • Мнения: 3 443
Аделина от новодобавените

# 136
  • Мнения: 5 571
Аделина ми е много красиво. Не мога да гласувам пак, защото вече съм дала глас за София, но Катерина и Аделина са много добра и благозвучна комбинация от красиви имена. Ако искате като дължина да са по-сходни имената, изберете Аделина. На второ място от новопредложените ми е Евелина и на последно - Елеонора, то ми е най-претенциозно.
Успех с избора! Simple Smile

# 137
  • Мнения: 6 172
И аз съм за Аделина. Чудесно се римуват.

# 138
  • София
  • Мнения: 1 979
И аз не мога пак да гласувам, но също съм за Аделина с Катерина звучи супер.

Последна редакция: вт, 16 фев 2021, 11:31 от hetera

# 139
  • Мнения: 2 761
От новите - Елеонора

# 140
  • Мнения: 3 040
От новодобавените съм категорично за Аделина.

# 141
  • Мнения: 12 355
Вече съм гласувала за Катерина и София.
От новодобавените ми харесват Аделина и Евелина, но не бих промила първоначалния си избор. Мисля, че София най-добре ще стои до Катерина / Екатерина. Още нещо Катя ще има имен ден на 24.11, докато Аделина и Евелина не знам ще имат ли. София е хубаво име, с хубаво значение и има имен ден на 17.09. Така всяко момиче ще си има и личен празник, който е и достатъчно познат, за да не го пропускат околните или да се чудят какъв ден е и защо детето / дамата има имен ден.

# 142
  • Мнения: 8 578
Аз пак съм за София, но ако трябва да избера между новите - Елеонора. Звучи ми най-добре. Евелина и Аделина са хубави, но не ми допада, че се римуват с Катерина.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Елеонора, честно казано звучи ми силно име, равностойно на Катерина. София само по себе си е красиво, но до името на сестричката ще се губи.

# 144
  • Мнения: 12 355
Елеонора си е хубаво име, спор няма, обаче кой ще се сети кога й е именния ден? Единственият личен празник.
Нямам близнаци, но ако имах щях да държа да имат и свой отделен само техен си празник. И като такъв остава само именния ден, след като рождения е общ. Да не настане драма някой ден, че сестрата има празник, а нейният някак остава незабелязан?
Иначе на мен за близначки ми допада и комбинация Екатерина и Елисавета, въпреки, че второто не е сред предпочитаните от мен имена в този си вариант поне.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Елеонора си е хубаво име, спор няма, обаче кой ще се сети кога й е именния ден? Единственият личен празник.
Нямам близнаци, но ако имах щях да държа да имат и свой отделен само техен си празник. И като такъв остава само именния ден, след като рождения е общ. Да не настане драма някой ден, че сестрата има празник, а нейният някак остава незабелязан?
Иначе на мен за близначки ми допада и комбинация Екатерина и Елисавета, въпреки, че второто не е сред предпочитаните от мен имена в този си вариант поне.

За имен ден - мама и татко като го отбелязват, детето ще знае кога му е денят и то ще си го чества по-наттаък... Приятелите като такива, ще запомнят. А Елеонора се чества на 21 май, деня на Св. Константин и Св. Елена.
Не знам, моите деца никак не са впечатлени от идеята на имените дни, хем и двамата са на големи християнски празници, но може би за близнаци да има значение.
Да са живи и здрави, да се родят бебоците, може пък да си дойдат с имената.

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 14 684
Хахахаха, Мамо Ру, то човек не може да предвиди кога и за какво ще възникне драма. Например за мен като малка беше драма, че брат ми има съкратено галено име, а аз - не, моето име е кратко и без това. Башка, че не си го и харесвах (като пораснах, започнах да го харесвам). Добре, че никой от двама ни няма имен ден. Wink Но да, и това може да се вземе предвид, ако родителите го сметнат за важно (за мен не е). Важи не само за близнаци, а изобщо за братя и сестри. У нас, като се замисля, щерката има имен ден, а малкият син - не. Изобщо не сме избирали имената, мислейки за това. Рано им е още за драми с имена, де.

# 147
  • Мнения: 2 630
Мисля, че дамата беше писала кои са избрали-Катерина и София беше казала по-назад в темата. Така че.. малко със закъснение се включвате. : )

Редакция: А, сега виждам, че има нови. Да не се е разколебала? :Д

Сори, тогава аз съм за Елеонора. И Аделина ми харесва, но Евелина-не.

# 148
  • Мнения: 6 172
Голямо вторачване в тези именни дни. Моята е кръстена на цвете, съответно е ясно на всички кога празнува, но дали някой се сеща особено е друг въпрос.

# 149
  • Мнения: 1 404
От новите имена в анкетата и аз съм за Елеонора. Звучи много добре до Катерина.

Евелина и Аделина също ми харесват. Евелина празнува в Неделята на светите праотци, като Ева. Винаги се пада през декември, в неделята две седмици преди Рождество Христово.

Аделина празнува имен ден на 24 декември - св. Адела. Означава "благородна".

Тъй като първата двойкаи близнаци на авторката са Анджела и Кристиян, може и втората двойка да бъдат с А и К - Аделина и Катерина.

Но от имената в анкетата най-много ми харесват Жасмина и Елеонора. Аз лично бих избрала имената на четирите деца да започват с различни букви. Елеонора и София също не звучи зле.

Леко раждане и прекрасни бебета Ви желая! Ще имате пълна къща с деца!

Последна редакция: вт, 16 фев 2021, 15:47 от Radilena

Общи условия

Активация на акаунт