Как мъжете тестват жените в периода на ухажването?

  • 18 891
  • 207
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25 444
И след като описах идеалната жена /за мен/...

Хайде сега опиши и себе си, че ми стана интересно. Simple Smile

Всъщност, в разрез с твърдението ти, че мъжете не тестват, ти самият имаш изисквания, да не кажа претенции, каква трябва да е жената, включително и на първа среща. И си ги тестваш по тези критерии.
Ако не ти издържат теста, какво правиш?

# 46
  • Мнения: 12 473
Винаги съм писала тук, че на първа среща вадя веднага портфейла си и искам да си платя сметката. И това също е мой тест - ако ме оставят да платят, няма да изляза пак с него, ако откаже и ми е било приятно - ще повторя..

# 47
  • Мнения: 215
Момичето да понечи да си плати на първа среща наистина прави добро впечатление. Показва, че има възпитание, маниери и себеуважение. Разбира се един кавалер няма да я остави да плати. Особено, ако е решил да я спечели.

# 48
  • Мнения: 46 434
И след като описах идеалната жена /за мен/...ще отбележа,че един приятел ми заяви преди години,че такова нещо не съществува:).
Нищо не разбира значи Simple Smile идеалната за теб жена е тази, която има същите изкривени разбирания като теб, а не че отговаря на всички идеали, на всички мъже. Светът е шарен, като нищо може да съществува, дали ще я срещнеш, това вече е друг въпрос.

# 49
  • Мнения: 2 778
Тестът е елементарен - ако не струва в леглото значи не струва и за връзка.

# 50
  • Мнения: 12 473
Тестът е елементарен - ако не струва в леглото значи не струва и за връзка.

Хаха. За секс или за любов?

# 51
  • Мнения: 46 434
Тестът е елементарен - ако не струва в леглото значи не струва и за връзка.
Историята познава много случаи, в които струва в леглото, но не си пасват за връзка.

# 52
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Извинете но този тест с портмонето е толкова мизерен, че като чета чак ме хваща срам, че и аз съм играла по тези жалки сиромашки правила преди години... " Аз ще се направя, че си плащам, а той ако плати може пак да излезем!!!" Какво себеуважение е това? Даже показва липса на такова - тя се е нагласила, поканена е от него на среща, той е този дето би трябвало да я омайва по Дарвиновата теория, а накрая той да не се мине с 15-20 лв за шоуто. Винаги ми е било неудобно на тези първи срещи защото деленето е бил стандарта, е радвам се, че проумях как е редно в крайна сметка. Излиза се на среща и се заявява, кой е мъжа чрез категорично неплащане. Ако на него му е неудобно дим да го няма, иначе като дойдат бебетата ще те изпрати на работа а той ще ги дондурка. Да плати дама за мъж, това за истинските  джентълмени е обидно. Моля не се чувствайте обидени, аз на себе си се дразня и на нашенските порядки.

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 06:08 от PrimaDonna

# 53
  • Мнения: 12 473
Примадона, не.
Показва, че мога да си платя и ще си платя ако трябва. Но не и той да си мисли, че плащайки след това ще се чувствам длъжна или ще има продължение.
Другото - е до моите разбирания за кавалерство и тн. Ако той ме е поканил на среща - нормално е (за мен) да почерпи.

# 54
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Когато си жена която ходи на работа, живее сама и тн. то е ясно че можеш да си платиш коктейла, че и за неговия ще намериш някой лев ако искаш. Но въпрос на избор... то затова е темата! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 46 434
И според мен е ясно, че всеки може да си плати Hands Plus1

Омъжена съм от цяла вечност и нямам спомен точно какво съм правила на 1 среща. От сегашната ми гледна точка, ако получа покана (каквато и да е, не романтична), приемам отсрещната страна за домакин, съответно той/тя поема сметката (или подготовката на храната/питието, ако е в дома му).
Съвсем различно стои въпросът, ако не става дума за "каня те на кафе/питие/обяд/вечеря", а "хайда де се видим еди кога си", тогава се подразбира, че всеки ще си плаща или ще приготвяме заедно нещата, ако е в домашна обстановка.

Но хората получават различно възпитание или в тяхната среда е прието по друг начин и понякога се получават разминавания. Затова и "минаването" на този тест е относително. Човек може да изпусне връзката на живота си, защото смята, че този/тази с/у него му чете мислите.

# 56
  • Мнения: 2 542
За мен има голяма разлика дали приятелки се канят или потенциални гаджета. А дали изобщо някой ползва думата каня те или хайде...честно казано досега който ме е поканил (от приятелките ми), накрая са плащали сметката само 2 от тях и то не заради поканата, ами като в знак на това, че са супер въодушевени от приятелството ни (тепърва завързано или вече отлежало) или заради някой повод, както също и аз правя.

Имам 2 приятелки германки дори, които са изключителни хора и много щедри, но не винаги като ме поканят плащат сметката, то иначе си е направо неудобно. Като се ходи по домовете е ясно.

Ама за гаджета, това си е съвсем друга категория. :Д

# 57
  • Мнения: 46 434
Конкретно за гаджета около мен е прието, че кавалерът плаща. И не говоря само за хора на моята възраст (40+). Дъщеря ми е на 16, при тях пак е така. За първа среща това, после вече си ги делят/редуват се.

# 58
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Мъжете обожават да харчат по жени, които си харесват. Те просто се чудят как да те заградят, оплетат, резервират чрез подаръците и инвестициите. Такаче, синко, прегледай си приоритетите... в момента си слаба партия.

# 59
  • Мнения: 1 522
Темата би могла да стане супер полезна, ако се споделя личен опит с конкретни тестове. Аз за съжаление съм от по-тъпите и не мога да споделя конкретно работещ "тест", предпочитам да наблюдавам поведението към странични хора.

Общи условия

Активация на акаунт