Въпроси до зъболекарите от форума! - 3

  • 232 723
  • 3 761
  •   1
Отговори
# 3 750
  • Мнения: 1 742
Щом е за дете вижте в клиника Усмивка. Иначе за възрастни д-р Кръстев е вариант: https://www.dbdent.com/our-team.html

# 3 751
  • Мнения: 25


От два дни съм със силна болка при натискане на зъба, а от днес и като цяло. Бях на зъболекар и ми изписа антибиотик за 5 дни и каза ако не помогне ще трябва ново канално лечение. Чудя се какво да правя, защото преди година и половина вече платих 1700£ за този зъб а ре лечение няма да е по малко и заслужава ли си щом вече веднъж е направил проблем. Всички други умъртвени са ми правени от конски доктори не добре, а този е при ендондонт и ми направи проблем толкова скоро. Кога си заслужава такава инвестиция и кога е безсмислена?

# 3 752
  • Мнения: 4
Здравейте може ли да ми кажете какви проблеми се виждат на снимката.Знам че двата зъба с короните от ляво на снимката трябва да се извадят но повече ме притеснява зъба горе в ляво.Ако може мнение

# 3 753
  • Мнения: 145
Предстои ми запълване на канали и поставяне на щифт. Колко посещения при зъболекар са необходими- 1 или 2?

# 3 754
  • София
  • Мнения: 987
Предстои ми запълване на канали и поставяне на щифт. Колко посещения при зъболекар са необходими- 1 или 2?
Зависи от метода на запълване, в някои случаи може да стане за 2 посещения, а в други за 1.

# 3 755
  • Мнения: 826
Здравейте, къде мога да отида на преглед без да запазвам час две седмици предварително?
Имам долни мъдреци, който са излезли наполовина и венеца отгоре прави джоб. Често се възпалява венеца там, но минава за ден-два. Сега обаче явно е по-сериозно защото втори ден имам лек оток видим на бузата. Явно няма да мине само.
Търся къде да отида, искам и да са читави лекарите , защото кърмя и се страхувам да не навредя на бебето или да ми кажат , че трябва да спра да кърмя.
Някъде четох за Стоматологичен факултет към ВМА? Може ли някой да препоръча.

# 3 756
  • Мнения: 2 566
Здравейте,
Преди около два месеца имах проблем с долен шести зъб на който му се отчупи малко парченце и след това започна да се възпалява долу венеца почна да образува така наречения джоб непрекъснато се пълнеше с гной и кръв изтичаше и зъболекарката го почисти.Слага му някакво лекарство но след това нищо не са подобряваше и се наложи да пия антибиотик.След антибиотика имаше видимо подобрение но при по-следващ преглед при зъболекарката тя беше убедена че този зъб е спукан и трябва да се извади ходих и на второ мнение при друг зъболекар където същото мнение и е там.Въпросът ми някой сблъсквал ли си с подобно нещо и какво да направя от тук нататък?
Забравих да допълня, че след това трябва да ми сложат имплант и там са моите притеснения.Пия Ел Тироксин заради това,че имам премахната ЩЗ

Последна редакция: пт, 12 юни 2026, 09:07 от Bella_Sun_

# 3 757
  • София
  • Мнения: 987
Здравейте,
Преди около два месеца имах проблем с долен шести зъб на който му се отчупи малко парченце и след това започна да се възпалява долу венеца почна да образува така наречения джоб непрекъснато се пълнеше с гной и кръв изтичаше и зъболекарката го почисти.Слага му някакво лекарство но след това нищо не са подобряваше и се наложи да пия антибиотик.След антибиотика имаше видимо подобрение но при по-следващ преглед при зъболекарката тя беше убедена че този зъб е спукан и трябва да се извади ходих и на второ мнение при друг зъболекар където същото мнение и е там.Въпросът ми някой сблъсквал ли си с подобно нещо и какво да направя от тук нататък?
Забравих да допълня, че след това трябва да ми сложат имплант и там са моите притеснения.Пия Ел Тироксин заради това,че имам премахната ЩЗ
Никой не може да ви отговори на този въпрос, без рентгенова снимка и фотоснимка с професинален апарат за дентална фотография или 3Д скенер.

# 3 758
  • Мнения: 2 566
Това е рентгенова снимка на зъба,преди да започнем лечението

# 3 759
  • София
  • Мнения: 987
Това е рентгенова снимка на зъба,преди да започнем лечението

Отново нищо не мога да кажа, казвате лекувате зъба, говорите за имплант, който се прави, когато зъба е за вадене.
Иначе за успешното  зъболечение освен рентгеновата снимка е нужно да има и кофердам и преендодоник, тоест зъба да има 4 стени. Ето каквто имам в предвид-така той е като чаша, в която може да се промива и дезинфектанта да играя ролята и на лубрикант, за лесното разбиване на старият пълнеж. Виждате тук, как е изолиран този зъб и как съм намерил и четирите канала и как кавитета(дупката на зъба) е пълен с дезинфектант. АКо това го няма, като сложа дезинфектанта, лекарството за промивка ще отиде навсякъде, но не и в каналите, където трябва.

# 3 760
  • Мнения: 2 566
Моя зъБ в момента изглежда като на втората снимка,в момента е с временна пломба и няма как да снимам.Но истината е,че има вертикални пукнатини и както казах,зъболекарката ми няма какво повече да направи(така казва тя).В момента имам леки болки,тама където е поставена пломбата,както и че на венеца все се подува и изтича гной.Реално не ми пречи ако си карам така,въпреки че имам дискомфорт от време на време,но ако има риск да ми създаде повече проблеми,то по-добре е да го извадим

# 3 761
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 257
Здравейте!Днес правихме панорамна снимка на сина ми (17г) заради излизащи мъдреци и се оказа,че имаме и друг проблем за който не сме и подозирали-свръхбройни зъби и то 5 на брой ,на горната и на долната челюст.Направихме консултация с лицево-челюстен хирург  и той каза,че е по добре да се чака да порастнат и тогава да се вадят.Също каза специално за горните ,че могат изобщо да не прораснат навън и да си останат така в зародиш.
Долните му обаче са оформени направо и единия дори го видя,че е избил но от вътрешната страна.
Много ви моля за вашето мнение и насоки ,защото съм страшно притеснена.
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт