Месечни и целеви помощи за деца (детски надбавки) - инфо, документи, ВЪПРОСИ - 14

  • 62 194
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 474
Светли, благодаря ви Simple Smile

# 706
  • Мнения: 12 033
Не, не се подава ново заявление. Правят си проверки и ако детето посещава училище редовно ще изплатят и втората част.
Той не е осигурен във България. Него ако “водим”  безработен?
В Англия безработен ли е? Ако да, то подавайте за детски. Ако ли не, то имайте малко достойнство и не бъдете поредните нечестни хора, които източват държавата Sad

Не съм тръгнала да източвам държавата! Държавата само нас “източва” по-скоро Grinning
Мъжа ми се осигурява на минималното в Англия и дори и с неговия доход, пак ще имаме право на надбавки!
Благодаря на всички за отговорите! Ще отида на място в Социално подпомагане и ще разпитам подробно! Relieved
Пробвайте, тогава. За година назад си сметнете доходите, брутните, в това число болнични и т.н и ако сумата е под 2440 лева на месец, т.е под 610 лева на човек ще получавате 80% от детските, а ако е под 2040 лева, т.е под 510 лева на човек месечно ще получавате 100% от детските. В противен случай ще получите отказ от Дирекция социално подпомагане.
Имайте предвид и че ако бъдете уличена в невярно подадени данни подлежите на санкции и връщане на получените пари. А и независимо, че се осигурява в Англия ще трябва да представите официален документ за доходите, не на колко се осигурява, а какви са му брутните доходи за последните 12 месеца, може би и документ от техните служби, че там не вземате детски.
Вие, щом работите в България и плащане данъци тук можете да подадете данъчна декларация за 2022г и да ползвате данъчно облекчение в размер до 12 000 лева за двете деца, ако правилно съм разбрала, че имате две деца. Това означава, че може да Ви бъдат върнати до 1200 лева надвесен данък.

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 19:42 от Mama Ru

# 707
  • София
  • Мнения: 2 884
Изплатиха ли ви втората част от помощта за осмокласник?

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 16 158
Сега с детските трябва да ги пуснат!

# 709
  • Мнения: 202
Момичета,в четвъртък си подадох онлайн декларацията за връщане на сума от данъците за деца,до колко дни превеждат сумата по картата?

# 710
  • Мнения: 12 033
При мен беше за 2-3 работни дни, но подадох в офис на НАП през февруари.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте!

Прегледах темата ,но сякаш не видях това ,което ме интересува.
На 16 март подадох документи за детски надбавки на този имейл  varna-rdsp@asp.government.bg ,попълнена декларация и подписана ,сканирани всички документи .
До сега няма никакъв отговор (входящ номер?)
Да не би вече я спряха тази услуга ,по имейл да се подават документите?

Последните 2 години така процедирах и нямаше проблем,но тогава беше епидемична обстановка.Thinking

# 712
  • Варна
  • Мнения: 355
Някой успявал ли е да подаде документи чрез Системата за сигурно електронно връчване, през изминали дни?
Постоянно ми излиза този надпис "Възникна проблем при регистриране на заявление Receiver is missing, моля опитайте отново"

# 713
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
В пдф файла горе вдясно избран ли е конкретен получател АСП ?
До когото е адресирана декл.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 355
В пдф файла горе вдясно избран ли е конкретен получател АСП ?
До когото е адресирана декл.
Благодаря, това беше пропуска ми.

# 715
  • Мнения: 1 024
Здравейте,
ще подавам заявление за детски.
Служ.бележка от работодател е с 0.00лв доход, тъй като имах проблемна бременност и я прекарах в болнични и неплатена отпуска.
Въпросът ми е за брутния доход. От къде мога да направя справка колко точно е на месец? Имам Пик за НАП и НОИ, но точно такава справка не откривам. Благодаря!

# 716
  • Мнения: 2 072
С ПИК в НОИ може да извадите справка за брутния доход по трудови правоотношения.
За граждански договори трябва служ. бележка от лицата, с които са сключени.

# 717
  • Мнения: 1 024
С ПИК в НОИ може да извадите справка за брутния доход по трудови правоотношения.
За граждански договори трябва служ. бележка от лицата, с които са сключени.

Извинете за невежеството, но коя справка да избера? През целия период съм в болнични и на всички спрявки излиза нетната сума на получаване, никъде не открих брутния доход на база, на който е изчислено ежемесечното обещетение.

# 718
  • Мнения: 952
След като сте в болничен,  брутния доход Ви е нула лв. Размерът на болничния се получава служебно в Социално подпомагане.  В графа обезщетение за временна нетрудоспособност пишете само "да". В графа брутни доходи пишете - 0 лв.

# 719
  • Мнения: 1 382
При средно месечен доход на член от семейството 732 лв. не може да се кандидатства за детски надбавки нали?

Общи условия

Активация на акаунт