Парфюмни размисли и страсти - 255

  • 47 975
  • 746
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 408
Каква е разликата между  Insolence edp и edt?

# 451
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Не понасям Light blue , а Alien eua extraordinaire ми беше любим летен аромат. Иначе Essene absolue ми е любимият фланкър на парфюма, за съжаление почти не се намира вече. Ако някой знае къде е наличен , моля да ми пише😘
Преди няколко месеца го взех от тук, 60мл тестер за 76лв
Пусни си следене , обикновенно зареждат пак по няколко бройки
https://www.parfimo.bg/thierry-mugler-alien-essence-absolue-eau- … eni-60-ml-tester/

Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire също е на добра цена в момента
60мл за 68лв
https://www.parfimo.bg/thierry-mugler-alien-eau-extraordinaire-e … tm_medium=product

# 452
  • Мнения: X
Каква е разликата между  Insolence edp и edt?
И аз съм на тази вълна...имам една отливка, която не съм сигурна ЕДП или ЕДТ е. От доста време е и не помня от кой я имам, та не мога и да питам. Няма етикет...бях я отписала, но пръсках скоро и така ми хареса...Ще ровя личните или ще стрелям на сляпо. Помня, че ЕДТ  е по- лек и фин, а ЕДП, по плътен и тежък. Та по скоро към него клоня.

# 453
  • Мнения: X
Помня, че ЕДТ  е по- лек и фин, а ЕДП, по плътен и тежък.
Точно обратното е.

# 454
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Помня, че ЕДТ  е по- лек и фин, а ЕДП, по плътен и тежък.
Точно обратното е.
И двата са с чудовищва трайност, но и при мен ЕDT е по-лек от EDP.
Лично аз предпочитам EDT варианта, но е въпрос все пак на вкус и усещане

# 455
  • Мнения: X
Някой дали може да ми припомни името на бранд, който май се води нишов, имаше ги по сайтовете - шишетата са плоски и дълги като на Серж Лутените, но всяко беше шарено отпред цялото с много шарки и цветове. Цената... не помня много но между 80 и 160 лв ми се върти. И сякаш нямаха капачки като Молекулите. Изрових къде ли не и едно шише не откривам. Бранда ме интересува. Моля, ако има по-паметливи или притежаващи нещо такова, да пишат.

# 456
# 457
  • Мнения: X
Точно тези! kovatcheva благодаря! 🌺

# 458
  • Мнения: 28
Може ли да споделите мнения и за разликите между edp и edt на Idylle?

# 459
  • Франция
  • Мнения: 898
Обещах да напиша няколко думи за новия парфюм от серията Делина на Parfums de Marly - Delina La Rosée. Имах леки колебания дали аз трябва да пиша за този парфюм, доколкото не съм особено горещ фен на тази линия. Ще се опитам да съм максимално безпристрастна.

Първо названието на новия парфюм - Delina La Rosée, създава погрешни очаквания. Поне лично аз очаквах по-розова и по-цветна версия на оригиналната Делина, а тя изобщо не е такава. Не знам защо са избрали това название, предполагам, че са спретнали една фокус група набързо и са се спрели на най-привлекателното. Ако трябваше да изберат нещо по-адекватно на сока в бутилката, то името трябваше да е примерно Delina L'Eau.

Началото на развитието е в най-голяма степен различаващо новия парфюм от останалите два в линията. Силно свежо и цитрусово. Мога да го оприлича на Aqua Universalis от Maison Francis Kurkdjian, а това е един много харесван от мен цитрусов парфюм. След това се появява основният акорд на Делината - роза, личи, божур - като за моето обоняние, противно на названието, доминира не розата, а именно божурът. За мразителите на ревена от оригиналната версия добра новина: тук ревен аз не усетих изобщо, свежестта и сочността на акорда се добавят от цитрусите. За любителите на ексклузивната версия лоша новина - тук няма ванилия, няма амбра и няма нито грам уд. Основата на Delina La Rosée е почти изцяло синтетичен "чист, свеж" муск. Този свеж чист муск обаче е извънредно харесван и е в основата на супер популярни дизайнерски парфюми, като например Chance Eau Tendre, Bright Crystal, и др. под. Това е една стабилна синтетична структура, която прави уханието много трайно въпреки ефирното му, нежно звучене. Върху моята кожа се задържа цял ден (аз съм с много добро обоняние за мускуси).

Като цяло парфюмът е направен да се харесва и според мен ще бъде хит като останалите. Разпознава се, че е именно Делина, в една лятна, цитрусова, "одеколонова" интерпретация. Смятам, че ще го харесат почитателките на оригиналната Делина, които също харесват и цитрусови свежаци от типа на различните Aqua-парфюми на маестро Kurkdjian. Почитателките на ексклузива обаче не знам - новата Делина е в един почти противоположен парфюмен жанр. Лично на мен ми хареса, без да съм фенка на първите две, а това означава, че е все пак достатъчно различен от тях, въпреки сходното ДНК. А като споменахме Francis Kurkdjian, не мога да се сдържа да отбележа, че точно той е всъщност създателят на оригиналния акорд "роза-личи" в световно неизвестния парфюм Manakara на Indult и всички популярни парфюми с роза и личи след това са вариации по темата.

Цената от 205 евро за Delina La Rosée е безсрамен пладнешки грабеж.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 23:50 от Miyako

# 460
  • Мнения: 517
Акуа универсалис наистина е вълшебство. За мен обаче най-магичното и сантиментално Кюркджияново творение си остава Petit Matin. Вероятно най-слънчевото и искрящо ухание на света, той буквално е бутилирал щастието.

А аз, така както бях налапала сериозно въдицата по оригиналната Делина, след три дена стабилно разносване май май клоня към това да не изсипвам една торба пари за нея. Laughing

Вероятно й е било студено, знам ли. Добре, че си взех мъничка отливка, поне да създам стабилно впечатление.

Компания тази нощ ще ми правят Mancera- Jardin exclusif Flowers Hibiscus

# 461
  • София
  • Мнения: 17 775
От мен глас за Fusion, не се усеща канела за мен. Звънлив, нетолкова лек като Футурата.

Пристигна ми L'instant EDP. Много ми напомня на нещо от миналото, дори се чудих дали е възможно да съм го имала и да не помня. Почти изключено е. Но плътност, сияж- далеч от описваните. Явно реформулировката си играе ролята. На моята студена и суха кожа медът не избива пикливо. Но не съм впечатлена, ще трябва да го пръскам по- щедро, за да му се любувам.

# 462
  • Мнения: 625
Хах ,така и така обсъждате Delina,да се включа и аз.Поръчах ексклузив версията за скромните £230 ,а отгоре на всичко DHL се обадиха да платя онлайн първо £49(пуст Брекзит,в UK) такса(ще ги възстановят от Франция уж).
Прекрасна е тази версия ,по като за моя вкус ,няма я тази захарно -бонбонена сладост като в класическия(която малко накъртва и ме дразни ) ,но трайността е по-слаба и то доста .С 5 пръскания държа до обяд и после изчезна отведнъж,а с Delina като съм се пръскала толкова,докарвам главоболие плюс ,че вечер като си пусна косата мирише все едно сега съм сложила.
Та не съжалявам де,защото е разкош Еxqlusive ,само за трайността върху мен ми е малко кофти
Имам и мостра на новата версия ,но ще и дойде ред и на нея.
Миналата седмица носих Sunshine и двата дни страхотна трайност над 10 часа,а беше кучи студ.

# 463
  • Мнения: 2 960
#Miyako , благодаря за изчерпателното ревю на “новата Делина” 😊Много обичам в топлото цитруси, роза, личи ..... мисля, че много ще ми допадне и тази версия, за съжаление на финансите ми.....
След малко отивам да си взема прословутата Бакара 540 - болници ли ше е, ягоди ли..... нямам търпение да разбера ...,

# 464
  • Мнения: 432
Хубаво ухаещи, бихте ли ми препоръчали парфюм, който прилича на Muse Xerjoff.
Miyako, благодаря за представянето, прекрасно е да пишеш и публикуваш Heart  
Macadamia, ще чакам с нетърпение мнението ти за Baccarat HeartHeartHeart В него ягоди не усещам, портокал в началото, а после красота.

Общи условия

Активация на акаунт