Парфюмни размисли и страсти - 255

  • 48 051
  • 746
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 6 930
Един от любимите ми е версаче брайт кристъл,друг любим различен аромат ми е elie saab girl of now

Тогава горещо препоръчвам Trussardi Sound of Donna. Страхотно бюджетно откритие, в една алея с Момичето е 👌🏻

# 436
  • Мнения: 2 612
Момичета, мнение за Аква ди парма Peonia Nobile? Обожавам малини и рози, цветни парфюми, като цяло харесвам марката. Как бихте го описали?

На въпроса по-горе: ДГ Лайт блу и Момичето на сааб (зеленото) са ми 2 от топ парфюмите, обожавам ги, но мразя Мон Гарлен, направо ми пролошава от него. На мен ми е прекалено сладък без никаква дълбочина, скучен и дори дразнещ. За мен този парфюм трябва да се тества преди поръчка, а лайт блу се харесва от почти всички хора и си е класика в жанра, няма какво да сбърка човек с него на сляпо. Като цяло парфюмите са в напълно различни категории за мен.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 11:04 от snowwhite12

# 437
  • Мнения: 2 406
Light blue си го нося с огромен кеф през лятото. Must have За мен. 3та бутилка, мисля. Носи ми лекота, свежест и настроение през топлите месеци. Не влачи шлейф, но има отлична трайност и го усещам дълго, обичам си го много 😊

Mon ми е по-сложен. Ту го обичам, ту не. Началото му ми е силно, сякаш заради лавандулата. Когато утихне ми харесва повече. И той ми носи настроение, но различно. Женствен ми е. Уютен, през по студените месеци, лятото не го ползвам.

# 438
  • Мнения: 669
А от фланкърите на Alien кой препоръчвате? Чудя се на Fushion, но канелата там ме спира, не я обичам, много ли се усеща?
Eau extraordinaire пък е бил в линията на лайт блу, много ли си приличат?

# 439
  • Мнения: 19 951
Цитат
Eau extraordinaire пък е бил в линията на лайт блу, много ли си приличат?
Нищо общо нямат.

# 440
# 441
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Наистина нямат нищо общо. Аз обожавам и двата.
Вижте и Light blue Intense, Yellow diamond, Yellow diamond Intense.

# 442
  • Мнения: 6 930
А от фланкърите на Alien кой препоръчвате? Чудя се на Fushion, но канелата там ме спира, не я обичам, много ли се усеща?
Eau extraordinaire пък е бил в линията на лайт блу, много ли си приличат?

Alien Flora Futura и Alien Mirage доста ми харесват.

# 443
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 154
Искам съвет,чудя се D.G. Light blue или Guerlian Mon Guerlian да поръчам?

Kloe питаш за два много популярни парфюма, Light Blue е доста отдавна на пазара, Mon Guerlain е сравнително по-отскоро но стана бързо популярен и той.
Както са ти дали насока Light Blue е свеж и цитрусов а Mon Guerlain e мек, лавандулено - ванилен. Добри парфюми са и са добре направени. Light Blue е типично летен, разхлаждащ и освежителен като домашно направена цитронада, не мога да си го представя в друг сезон освен лятото.
Мон Герлен е много мек и много женствен парфюм, може да се носи целогодишно. Тази мекота обаче може да бъде възприета и като недостатък от някои, в него няма нещо специфично и отличаващо което да му придаде малко повече характер. Има дълбочина но тя не е агресивна по никакъв начин, цвета също подсказва това. Въпрос на вкус е.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 12:19 от Athena

# 444
  • Мнения: 28
Искам съвет,чудя се D.G. Light blue или Guerlian Mon Guerlian да поръчам?

Не познавам аромата на Mon Guerlain. Light Blue съм го пробвала само от тестери на кожа и на хартия. Мога да препоръчам Lanvin Eclat d'arpege. Няма нищо общо с Light Blue, ако го опознаете. Вече съм на трета 100 милилитрова бутилка. От парфюмната пирамида се усещат ясно ароматите на люляк и божур. Миналата пролет установих, че имитира свежестта на зюмбюла и като добавим малко цитрус - това е Eclat d'arpege!

# 445
  • Мнения: 10 012
А от фланкърите на Alien кой препоръчвате? Чудя се на Fushion, но канелата там ме спира, не я обичам, много ли се усеща?
Eau extraordinaire пък е бил в линията на лайт блу, много ли си приличат?

Alien Flora Futura и Alien Mirage доста ми харесват.

И от мен глас за Flora Futura,  все още не познавам MIrage.
Flora Futura няма нищо общо с първообраза обаче, докато Fusion няма как да го объркаш. Извънземен си е,  и разпознаваемо Мюглерско чедо. Вместо жасмин, преобладава прекрасен портокалов цвят Two Hearts. Има канела, но не твърде много, и само в началото. Много обичам канела, така че едва ли съм критерий тук. Канелата все ми е малко. Laughing Драйдауна на Fusion е най-близък до Alien Essence Absolu, който вече трудно се намира.
Много сладък парфюм,  и е по-сладък от Флора Футура, който е хладен, и по-различен.
Флора Футура е удобен, ежедневен, кежуъл аромат. Ще го повторя. Много ми е любим.

# 446
  • София
  • Мнения: 1 782
Като заговорихте за Lanvin Eclat d'arpege, да споделя, че имам някаква непоносимост към него аз. Преди 15-16 години мноооого го носех, беше ми подпис поне 2-3 години, после забременях със сина ми и към 8-я месец започна да ме дразни аромата. Бях забравила дори, че имам остнали 10ина мл в бутилката, и в един момент 2-3 години по-късно го намерих. Пръснах се и ме сви стомаха, страшно лошо ми стана. Години по-късно /преди 2 примерно/ една колежка си го поръча и реших, че "ми е минало" каквото и да ми е било, тествах го ....и същото... На нея сякаш не ме влудяваше така, но на мееееееен.....ужас.

# 447
  • Мнения: 1 430
Искам съвет,чудя се D.G. Light blue или Guerlian Mon Guerlian да поръчам?

Не познавам аромата на Mon Guerlain. Light Blue съм го пробвала само от тестери на кожа и на хартия. Мога да препоръчам Lanvin Eclat d'arpege. Няма нищо общо с Light Blue, ако го опознаете. Вече съм на трета 100 милилитрова бутилка. От парфюмната пирамида се усещат ясно ароматите на люляк и божур. Миналата пролет установихи, че имитира свежестта на зюмбюла и като добавим малко цитрус - това е Eclat d'arpege!
Пак е строго индивидуално. Върху мен е някаква какафония от химични цветни аромати, много изкуствено ми се развива, чак ми е неприятен. За сметка на това, мразеният от почти всички в темата 5-то авеню, класическото ЕДП е всичко това, което описахте за предния. Rolling Eyes

# 448
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Трябва си тест (това аз ли го казах? Дето думнах 20 парфюма на сляпо миналата година)
Един аромат може да е като цяло приятен, и точно на вас да ви се стори ужасен.
Вижте в Brasty, там има отливки по 10 мл.

# 449
  • Мнения: 7 597
Не понасям Light blue , а Alien eua extraordinaire ми беше любим летен аромат. Иначе Essene absolue ми е любимият фланкър на парфюма, за съжаление почти не се намира вече. Ако някой знае къде е наличен , моля да ми пише😘

Общи условия

Активация на акаунт