Парфюмни размисли и страсти - 255

  • 48 007
  • 746
  •   1
Отговори
# 585
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Леле, момичета, от много отдавна не съм писала в темата, само ви чета. Аз се поспрях малко с парфюмите, единствено днес чакам една поръчка от Нотино. Реших да я направя като начало на 2021 г. Laughing
Влизам и с въпрос - харесвам парфюмите на Van Cleef & Arpels Collection, но за съжаление моята кожа ги измуква и не се задържат много (най-вероятно и тя ги харесва, колкото и аз и си прави запаси). Grin  При вас как им е трайността, усещате ли ги през целия ден или проблемът е в моята кожа?

# 586
  • Мнения: X
Здравейте от мен! Като сте заговорили за виолетки да се включа с въпрос. Какво ще кажете за Gianfranco Ferré Camicia 113?
https://www.fragrantica.com/perfume/Gianfranco-Ferre/Camicia-113-31694.html

Търсех си нещо за пролетта и ми попадна това познато флаконче на смешна цена. Носила съм го преди години, подарен ми беше, и помня че не беше лош, но май го запилях някъде преди изобщо да го изпръскам. Поизбледнели са ми спомените.

Отворена съм и за други предложения за нещо пролетно. Обичам елегантни аромати, но да е нещо с характер, сигурна съм че разбирате какво имам предвид.
Мисля да стрелям на сляпо. Не харесвам роза и жасмин, но все пак бих пробвала и нещо такова.
Цената не е критерий.

# 587
  • София
  • Мнения: 970
Рядко пиша, но ви чета редовно Blush
Преди време питах за парфюми с изявена шоколадова нотка и Валтер ми препоръча няколко парфюма, един от които на Akro. Поръчах комплекта проби от сайта им (става дума за ноември миналата година), защото и другите аромати ми харесаха като пирамида и отзиви. Три месеца чакане и кореспонденция, накрая ми върнаха парите, пратката се изгубила. Не ми било писано. Някой има ли опит с поръчки от AKRO Fragrances?
Понеже и аз следя отзиви за Аkro и се каня да поръчам мостри в някакъв момент - първо, благодаря, че споделихте опит със сайта на марката. Simple Smile Аз не съм поръчвала от тях, моят план беше да поръчам мостри от https://www.smellstories.be/en/, понеже има още няколко марки, които не откривам другаде, а са ми интересни. Доставката е безплатна за Европа за поръчки на мостри от 25 евро и нагоре, като връщат 10 евро ваучер за покупка след това. Може да опитате от тях да поръчате, ако желаете. Аз със сигурност ще поръчам в идните месеци от тях няколко мостри (първа поръчка ще ми е от този сайт) и ще споделя отзиви за услугата след това в съседната тема за сайтовете. Предполагам, че ползват пощите, не успях да видя информация за куриерска фирма. Ако успеете да пробвате Akro скоро, моля, споделете впечатления, много са ми интересни. Simple Smile

# 588
  • Мнения: 2
Здравейте, къде мога да открия това чудо?
Това е ново, макар не съвсем и е със същите нотки като Miss Dior Cherie L'eau.

Портокал, гардения и памучен мускус.


Ако знаете и за хубави  белоцветни аромати с гардения, жасмин, нероли, памук и мускус...

# 589
  • Мнения: 566
Здравейте, къде мога да открия това чудо?
Това е ново, макар не съвсем и е със същите нотки като Miss Dior Cherie L'eau.

Портокал, гардения и памучен мускус.


Ако знаете и за хубави  белоцветни аромати с гардения, жасмин, нероли, памук и мускус...

https://www.dior.com/en_us/products/beauty-Y0751427-diorissima-fragrance
Гледах и в немският им сайт, но там го няма. В UK сайта също може да се провери. Поръчките стават с превозвач, тъй като не доставят до България.

# 590
  • Мнения: 1 129
Здравейте, къде мога да открия това чудо?
Това е ново, макар не съвсем и е със същите нотки като Miss Dior Cherie L'eau.

Портокал, гардения и памучен мускус.


Ако знаете и за хубави  белоцветни аромати с гардения, жасмин, нероли, памук и мускус...

Аз като прочетох гардения и се сетих за този с едноличното име
https://www.fragrantica.com/perfume/Chanel/Gardenia-936.html

# 591
  • Мнения: 2
Малко скъпо ще ми дойде, но явно просто не ми е в бюджета. Загледах и нещо на Dior и тук не намирам мнения.

Miss Dior eau fraiche

Това става ли за пролет и лято? Да не е тежко и резливо?

# 592
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
ГАрденията на Шанел е невероятна, според моите възприятия е студена, изискана и дистанцираща.Не блести и с кой знае каква трайност на кожа може би три часа и нещо, но пак я харесвам много.

# 593
  • София
  • Мнения: 849
ГАрденията на Шанел е невероятна, според моите възприятия е студена, изискана и дистанцираща.Не блести и с кой знае каква трайност на кожа може би три часа и нещо, но пак я харесвам много.

Брайт, ако впечатленията ти са от ЕДТ, задължително пробвай и ЕДП - разликата в аромата е незначителна (по-кремест е, една идея), но пък откъм трайност нещата са значително подобрени.

Аз така и не я купих, и за себе си нямам обяснение защо, честно казано. Не изключвам обаче именно това да ми е първата покупка като се замъкна до дестинация, където има бутик на Шанел Wink

# 594
  • гр.Бургас
  • Мнения: 10
Друго белоцветно,с жасмин ,който много харесвам е на Jo Malone - Jasmine Sambac & Marigold.

# 595
  • София
  • Мнения: 17 775
Да, Роуз Руж върху мен се задържа странно многоо време (със суха и студена кожа съм, която не излъчва много парфюми).

Гарденията също ми е трайна, но много фина без почти никакъв сияж.

Мисля, че си зависи от нотките на парфюма колко ще е траен върху дадвната кожа. Мен поне понякога ме изненадват определени аромати, които не се славят като чудовища и ме разочароват други.

Инсоленс ЕДП е еманация на прашна, пудрена виолетка за мен. Много го харесвам и изобщо не ме души.

# 596
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Влизам специално, за да се похваля! 😘
Няма начин да не го направя - ето, това е Парфюмът с главна буква, който ми отвя не само главата, но ми омекнаха колената. За сметка на това ми поникнаха крила и ето тази толкова изящна Спартанска Роза ме изпрати в друго измерение... Нищо повече не мога да добавя, радвам се, че все още има кой да създава такива шедьоври. Уникално съвършен и перфектно изключителен! За мен! Десятка! ❤️❤️❤️



Благодаря на всички, за съдействието, за прекрасното ревю, за перфектната доставка! Благодаря, Момичета, вие си знаете! 🌹

# 597
  • Мнения: 31 181
Ееее Бел, честит! Толкова се радвам, че ти носи такова щастие. ❤
Аз го разносвах вчера хубаво, но не ми пасна напълно за покупка на този етап. Ще го пробвам отново в малко по- топло време.

# 598
  • Мнения: 4 422
Поздравления ! Страхотен е ,много добре направен парфюм, приказна роза ..

SOTD Домъчняло ми беше заради новостите ,не мога да стигна до стари любимци Coco Mademoiselle Intense..

# 599
  • Мнения: 2 606
Този Бушерон изглежда невероятно...розовичък, луксозен, примамлив... : ) Как може да определим дали сме със студена и суха кожа? Като подтон ли се има предвид студеността или като температура?

Общи условия

Активация на акаунт