Седмокласници 2020/2021 - Тема 6

  • 29 902
  • 744
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 593
Аз съм по-скоро от тези родители, които биха подписали децата им да ходят присъствено, въпреки че не е разрешено. С две думи - две седмици, две! Пак по-добре от нищо. Школата ако е присъствена, това ще е голям бонус! Вместо да дремят вкъщи пред компютрите...

# 436
  • София
  • Мнения: 7 970
Ще я пусна, много иска да е сред децата, въобще не седи въпрос да остане вкъщи. За добро или зло не сме го карали, та риска е голям. Не бих се притеснявала, ако има антитела и тогава спокойно бих пуснала.

# 437
  • Мнения: 20 238
Валерия, подай за ОЕСР.
Не би трябвало за 2 седмици обаче да са проблем извинените.

А знаете ли колко неизвинени може да има на срок?
Имаме вече 2 цели от два пъти закъснения, а учителката ги е оставила цели. Имаме и още 2 от мигренозните пристъпи, които се появяват изведнъж. Наша грешка е, че не сме казали да предупредят, ама досега никога не са писали отсъствия.

# 438
  • Варна
  • Мнения: 2 551
И дъщеря ми чака присъственото с нетърпение. Макар да са само 2 седмици, пак е разнообразие. Разбира се, притеснена съм от вируса, защото не сме се тествали, но и не сме имали признаци да сме преболедували.
Школата не е дала сигнал да минава присъствено, но се надявам поне следващите ПИ да са на живо вече.

# 439
  • София
  • Мнения: 767
Според мен школите не би трябвало да стават присъствени, освен ако не са училищни занимални и децата остават по класове. И нашата школа не е дала сигнал, че минава присъствено. Честно казано, толкова време се пести, че предпочитам да си стоят онлайн - не мисля, че нещо се губи.

# 440
  • Мнения: 4 229
Обмисляте ли да спрете децата да ходят присъствено на училище, макар и за кратък период за двете седмици?
Не съм си го и помисляла.

# 441
  • Sofia
  • Мнения: 191
Обмисляте ли да спрете децата да ходят присъствено на училище, макар и за кратък период за двете седмици?
Ние сме на ОЕСР. Мислих да пусна дъщеря ми за двете седмици присъствено единствено заради децата, но следя заболеваемостта и последните дни кривата пак тръгва нагоре. Ние сме с възрасни хора у дома и щях да се опитам а се изолирам с нея на "тавана" за това време, но ако случаите продължат тенденцията на растеж ще се откажа. По БЕЛ и математика и в училище и в школата преподават много добре онлайн. Учителите ни са много добри, просто трябва да се учи. Иначе,относно пробните, Бултест ще имат изпити всеки месец, така че ако някой иска може да се възползва, тъй като не са в пакет и могат да се закупуват отделно.

# 442
  • София
  • Мнения: 6 900
Не мисля да спирам сина ми от присъственото, смятам, че има изключителна нужда от това, защото освен 2 пъти седмично за плуване не излиза от вкъщи. Още повече, че всички изкарахме короната и той има доста добри антитела. Така че поне за това имам относително спокойствие.

За школата не знам, за сега нищо не са пускали като инфо.

# 443
  • София
  • Мнения: 334
За училище - пускам дъщеря ми присъствено в тези две седмици.
Много съжалявам, че е само за толкова кратък период от време. И то минава втора смяна - ужас.

За школата - чудя се. Писаха ни, че имат готовност да минат на присъствена работа, ако Заповедта на МЗ го позволява, но с маски в час. До 29 януари трябва да им пишем дали искаме присъствено или онлайн, за да го мислят. Притеснително е, че ако искаме да остане онлайн, то може да се сменят учителите. А това пак е допълнителен стрес за курсиста, докато свикне на маниера на нов преподавате. Не знам, наистина съм в чуденка...

# 444
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 782
За училище - пускам дъщеря ми присъствено в тези две седмици.
Много съжалявам, че е само за толкова кратък период от време. И то минава втора смяна - ужас.

Скрит текст:
За школата - чудя се. Писаха ни, че имат готовност да минат на присъствена работа, ако Заповедта на МЗ го позволява, но с маски в час. До 29 януари трябва да им пишем дали искаме присъствено или онлайн, за да го мислят. Притеснително е, че ако искаме да остане онлайн, то може да се сменят учителите. А това пак е допълнителен стрес за курсиста, докато свикне на маниера на нов преподавате. Не знам, наистина съм в чуденка...


чудя се какво налага учене на смени, при условие, че поне половината класове липсват.
пак някой е мислил с неподходящите две полукълба.

# 445
  • Мнения: 1 099
Дори и не би ми хрумнало да спра детето. Смятам, че е изключително важно, за психическото му развитие, да има реална среща с връстниците си, дори и за 2 седмици.

# 446
  • Мнения: 4 229
Тест за антитела е опция за тези, които се колебаят.

# 447
  • Мнения: 398
Момичета, не съм получила резултатите от пробния по БЕЛ на СМГ учители, а си спомням, че срока беше днес?  А знаете ли скоро някъде онлайн пробни изпити да има по БЕЛ или Мат.?
Шушито, има все още активни изпити и по двата предмета в Образователни технологии https://www.edutech.bg/. Ще бъдат активни поне до средата на февруари, а след това ще подготвят нови такива. Моята дъщеря вчера направи по БЕЛ, математиката ще я направи до края на седмицата. Струват по 25 лева на изпит и след като се направи изпита се обаждат проверяващите госпожи за обратна връзка и коментари.

# 448
  • Мнения: 4 575
Не разбрах 1 и 2 февруари учебни дни ли са?

# 449
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 782
да. а по решение на училището ваканцията ще е 3 или 4 или 5 - един ден е само. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт