Януари дойде и донесе ни чертички две ! ~бебеправене 383~

  • 34 181
  • 757
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 125
Ехее, изписали сте света.. Дано не забравя някоя.
Dragon, стискам палци, чакам прекрасни новини съвсем скоро. ♥️
Raulista,  честит рожден ден! Бъди жива и здрава, и с бременно коремче съвсем скоро(извинявам се за огромното закъснение)
Добре дошли на новите и не се застоявайте 😏
Winter, как се чувстваш след приема на естрофем?
Arven, добре завърнала се ☺️
Believe, Ели, Dreamer, Brandywine, Alison и на всички чакащи и (не)чакащи, които изпускам пожелавам късмет и стискам палци задве черти
♥️🍀♥️
Лило, благодаря за розовото 💗💗💗
Локо, чакам те и ти да ни поръсиш 😏
Момичата, какъв витамин Д и Ка пиете? Аз съм за тест другата седмица, но нямам много надежда 😒😒😒

# 181
  • Мнения: 978
loko,  така липсваше на темата  Heartpulse

# 182
  • Мнения: 746
Make a wish, аз съм на ей този, тук е и на най-добра цена, но само онлайн, в аптеката е на редовната. https://galen.bg/natural-factors-vitamin-kandd-mk-7-podobryava-z … 00-iu-h60-kapsuli

# 183
  • Мнения: 702
Локо супер новини и аз чакам скоро да ни ръсиш, толкова много се радвам! 🤗
За витамин Д последно бях на Нау 10000 и витамин К2 на Natural Factors като при Danita 14 от 38,20 - 27.11.2019, го качих на 51,73 от днес е резултата. Преди контрола го спрях за 7 дни. Има още на къде, много бавно става при мене. Имам и капки вигантол, но не съм ги почнала че за 10000 ми се вижда доста неудобно.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 14:46 от Believe*

# 184
  • Мнения: 225
Уинтърче много е важно да имаш доверие на лекаря си. Нали знаеш, че всичко е в главите ни, не го мисли толкова. Според мен Калчев знае какво прави. Аз съм с ендо и то доста развихрило се и въпреки това ми беше казал, че ако правим инвитро съм за дълъг протокол, където има якооо естроген. И аз бая съм се наплашила, но какво ми остава... напоследък ми омръзна да живея в страхове, трябва да действаме, за да сбъднем желанията си Simple Smile
Dragon girl и според мен твоя случай ще го разплете Сигридов. Пращам ти сили!
Арвенче добре дошла отново. Силно се надявам да си се отървала от предишните проблеми и вече да си близо до целта!
Марго харесва ми как звучиш, дано това разсейване спомогне да се случат и "другите работи". Много полезно инфо за FH Pro.
Лилооо вземам си розовко Heart Eyes
Локо много се радвам на развръзката при теб, чета те с вълнение Heart Eyes
*Make*a*wish* за витамин Д+К пия на Betteryou спрея. Хаййде чакаме твоя тест Simple Smile

Скрит текст:
Момичета, стиснете по един палец другата седмица, тогава ми е лапарото и умирам от страх Pensive

# 185
  • Мнения: 1 443
violet4e, на първата лапаро малко през глава и с много доверие се хвърлих и до ден днешен не знам какво всъщност са направили (нямам запис). И сега дори на себе си нямам доверие, иначе Калчев е супер, но вече никакво доверие проверявам всичко на 100 места Sad Стискам ти много палци, искай си запис, при Калчев ли ще си? Ако да може ли да споделиш къде оперира?
Локо, много много се радвам за теб и за твоето миньонче Heart Аз също чакам с нетърпение да ни ръсиш и да пишеш какво става Hug Heart Hug
believe чакам те с инфо като мине инсето и стискам много палци Flowers Four Leaf Clover
make a wish, нищо не стана с тоя естрофем, повече го страдах отколкото го пих Stuck Out Tongue Closed Eyes Пих го 2 дни и започна кървене, аз реших че ми идва и го спрях, после си ми дойде и така нищо не стана Sad Сега не знам какво ще каже като отида, както бях писала в главата ми е каша Dizzy Face Иначе щом си за тест, чакаме положителен естествено Wink
Драконче, стискам ти палци Flowers Four Leaf Clover
Гърлче, какво става с теб?

# 186
  • Мнения: 702
Здравейте мили момичета минавам да споделя след прегледа. Днес на 10ти ден имам лигавица 4мм и по 2 фоликула но са с малък размер, тааа няма да е на ЕЦ и започнах по 1 инжекция Фостимон 75 IU на ден общо 5 дни и сряда пак на преглед. Дай Боже да е наред вече всичко, много напрежение нещо ми идва. Днес си пуснах и контролни изследвания и с диета инсулина съм го свалила супер (така де има още на къде) от 24,04 на 27.11 на 8,40. Обаче пуста захар не пада и това си е а сладко, тесто, млечни... изобщо спрях всичко и пак от 6,89 на 27.11 на 6,61 🙄🥴 тъпа работа. Но все пак се радвам, че успях да сваля инсулина и продължавам нататък! С почти - 10 кг съм и много се радвам, но има още на къде!
Таа накратко стискайте ми пак палчета за сряда и дано вече се случат нещата! 😘
Виолетче палчета всичко да мине успешно!
Палчета за чакащите за тест да са 2 чертички, както и за всички нас! 🍀🤗🙏

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 17:52 от Believe*

# 187
  • Мнения: 366
Здравейте и аз скачам в тази тема!

Доста път извървяхме, хич не искам да говоря за препятствията, които преминахме, а само за хубавите неща, които са пред нас!
Вчера на ехографа се видя един хубав доминантен фоликул и утре ми предстои първа инсеминация. На 28 съм, мъжът ми на 35 и много се вълнуваме и чакаме с нетърпение първата си рожба и дай боже да се случи тази година!

Желая успех на всички, а на мен да стискате палци за утре!

# 188
  • Мнения: 193
Здравейте момичета!

Идвам и аз да споделя, нищо, че май вече ми е тотална каша в главата! Днес бях в доц.д-р Катя Тодорова, за да си каже мнението за моите завишени ТАТ и МАТ. Тя мисли, че те ми правят проблема, като според нея по време на бременност активират и НК клетките Frowning  Другото, което не й хареса е как ми играе фибриногена за отрицателно време. Тя пък не смята, че имаме мъжки фактор. Нз вече на кого да вярвам! За сега ще пия разни работи пък живот и здраве при друга бременност веднага пак трябва да пусна НК клетките иии после не знам Grin

Стискам палчета на всички с предстоящи тестове и манипулации! Relaxed

# 189
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Много топло посрещане, благодаря!
Нямам време да пиша, но чета активно Simple Smile
Виолетче, всичко ще е наред, да идва да заминава и да забременяваш!
Локо, пълниш ми душата! Сигридов, наистина е уникален. Никога не е бил груб с мен, напротив... Simple Smile
Ще ми отнеме малко време, да запомня новите момичета, не се сърдете!
С Ро, какво става?
Рочи, ако четеш, драсни някой ред на ЛС, моля!

# 190
  • Мнения: 2 514
violet4e, на 26ти е моето лапаро. Ще си стискаме палци взаимно ☺️ Като мине операцията, ще дам отчет. Искрено се надявам тръбите да са добре и да се направи само фенестрацията. Запис се заявява на регистратурата в деня на приемането. Искрено се надявам още на следващия месец след процедурата, да се похвалим с две чертички 🥰


Скрит текст:
Момичета, стиснете по един палец другата седмица, тогава ми е лапарото и умирам от страх Pensive
[/quote]

# 191
  • Мнения: 681
Прекрасни момичета,
благодаря на всички за пожеланията за рождения ми ден. Да ви се връщат!
Аз се умълчах, защото взимам ментална почивка и най-вероятно и този месец ще сме пас. Идвам обаче да се похваля, че ще започвам нова работа съвсем скоро и съм много доволна. Наистина имам нужда малко да поживея и да намаля фиксирането върху забременяването. Вярвам, че когато е точното време, то ще се случи Blush
Решила съм това време да посветя на дорегулиране на хормони и подобни. Може би ще пробвам да запиша преглед при Калчев, за да погледне всичко хубаво на неговата апаратура.
Всеки случай, продължавам да ви следя и да се разписвам Hug

# 192
  • Мнения: 765
Здравейте, момичета!
На първо място искам да пожелая всички скоро да се радват на така желаните две чертички! Flowers Cherry Blossom

Аз съм нова в темите за бебчета тук, дори не знам това ли е подходящата тема, ако не е... моля по-опитните да ме пренасочат Innocent

... ето, че и нашето време дойде! С мъжа ми искаме да си направим малко ангелче. Не спирам да го мисля и ако забележите колко е часа.. а аз все още не мога да спра да чета дълги теми вече дни наред, но не открих това, което ме интересува към този момент.
Както написах не знам дали темата е подходяща, но плануваме първа бременност, а аз се чувствам не като на 25 години, а като дете на 15. Голяма паника съм по принцип, а и както ще ви стане ясно все още нищо не разбирам по тези теми и искам след като няма да става “по случайност”, то поне да съм направила всичко възможно всичко да е наред.
Много исках някой да ми каже при една планирана бременност какви са нещата, на които трябва да обърна внимание преди да забременея? На какви профилактични прегледи трябва да отида (не знам мит или реалност е това със зъболекаря, например), трябва ли да си направим някакви по-специални кръвни изследвания, какви добавки (като фолиева киселина) и витамини е добре да започна да приемам и колко време предварително е хубаво да се случи това, както и още куп въпроси свързани с “планираната бременност”. Знам, че със сигурност трябва да съм направила преглед при гинеколог и преди няколко дни го направих, но съм крайно разочарована, защото имах записан час от месеци наред при светило (и го чаках толкова време с надеждата след това спокойно да започнем да правим опити) и може би защото отидох на профилактичен преглед (направиха ми цитонамазка и колпоскопия), но не ми беше обърнато необходимото внимание... исках да задам всичките си въпроси на него, но за съжаление нямах възможността да говоря, изпратиха ме, едва ли не, с побутване и с думите - “можеш да забременяваш, спокойно”. НО от два месеца цикълът ми закъснява с по около 10 дни, което ме навежда на мисълта, че нещо не е наред. Лекарят го отдава на стрес, но в тези пандемични времена и прекарване на повечето време вкъщи, без да се натоварвам и стресирам с нищо... не виждам от къде може да е този стрес. Освен това от доста време имам ЧПВ (за което казаха, че няма проблем при бременност). С нетърпение очаквам да преминат дните ми в цикъл и да отида при друг гинеколог, но вече едва го дочаквам, а и се притеснявам, че отново няма да ми се обърне голямо внимание щом още не съм бременна и затова се насочих към вас.

П.С. Пиша така всякаш ще забременея веднага от първия път, но силно се надявам да се получи точно така Blush

# 193
  • Мнения: 3 214
Дарлинг здравей и добре дошла, това е темата -> беше темата за естествено забременяване под 35, ма сега е тема за всички дето искат бебе Simple Smile независимо от възрастта и метода. Има хубави статии по въпроса, които лесно ще намериш, ама с няколко думи - спираш наркотиците и цигарите Simple Smile, намаляваш кафето до 1-2, алкохола на минимум - малка бира, чаша вино, обикновен гинекологичен преглед, което си направила, ПКК (за анемия и такива) и ако не си знаеш резус фактора и хубаво да го научиш. Може да пиеш фолиева в метилирана форма за всеки случай (примерно Неофолик мета). Ако имаш проблеми с щитовидната да са под контрол.
Бърз успех пожелавам, напълно е възможно да забременееш от раз, ма ако не стане не изпадай в драма, ето любимите ми вероятности:
Скрит текст:
30% е шанса на жените да успее да забременеят през първият месечен цикъл – около 1 месец
59% е шанса да зачеват в рамките на три менструални цикъла – около 3 месеца
80% е шансът да да стигнат до успешно забременяване в рамките на 6 цикъла – около 6 месеца
85% е шанса да заченат в период от 12 менструални цикъла – около 1 година
91% е шанса на жената да забременее в рамките на 36 менструални цикъла или това е приблизително 3 години
и от 92 до 96% е шансът една жена да зачене в рамките на 48 менструлани цикъла или тук се има в предвид около 4 години от първият опит за забременяване.

Раули, честито за работата, дано скоро и друго честитим Simple Smile
Волетче, Кактус - леко да мине и палци Simple Smile
Фелиша, не помня, как се реши че имате мъжки фактор?
Локо Purple Heart

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 08:47 от Одри

# 194
  • Мнения: 5 073
Добро утро, момичета!
Фелиша , освен морфология , друг намален показател има ли ТМ? За тат и мат не са ли повишени когато има някакъв възпалителен процес в организма? Тсх как е ? Само обикновена микробиология ли сте правили или PCR ? За НК клетките би трябвало вливка да ти направят .
Кактус и Виолетче , имате стиснати палци от мен за успешно лапаро и бързо възстановяване.
Дарлинг , добре дошла и да не се задържаш дълго! Аз бих пуснала полови хормони и витамини- Д, Б12 и фолиева преди да почна да правя опити и , ако има нещо за корекция, да го оправя преди това.
Раули, успех на новата работа и пожелавам , като се съсредоточиш в нея да се получи от раз чудото!
Локо , чакаме прашец и по-чести включвания за разведряване на обстановката Heart

Общи условия

Активация на акаунт