Захранване, водено от бебето/Baby-Led Weaning Тема 12

  • 43 242
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 751
Хмм.. пръстовидна храна Grinning

Ето това открих, което ми звучи логично:

1."Фингър фуд, или иначе казано, яденето с пръсти" ;
2. "“finger foods” или храни, които то може да взима с ръчички и да поставя в устата си."

# 76
  • Мнения: 366
Да..всякак звучи тъпо 😀


аз да попитам, горе долу, колко пъти в седмицата предлагате яйце?било то в печиво, омлет или варено.

# 77
  • Мнения: 758
Марморис, за колко голямо детенце?
Сега моето е на 13м и почти всеки ден яде нещо с яйце, най-често супа и мъфини. Отделно всеки трети ден грубо яде омлет или палачинки за закуска. Понякога може и три пъти на ден да яде яйце, за закуска палачинки, после супа и някакъв кекс за следобедна. Но то със супата е символично, че лъжицата не й е силна страна, хаха

Но примерно като беше 7м., по-скоро ядеше веднъж на 3 дни някъде.

# 78
  • Мнения: 366
Пропуснах да спомена, на 11м е.
За сега гледам да давам веднъж на ден и през ден, но понякога все рецепти с яйце ми идват и се чудех 😀
Ще съм по-смела, благодаря 🙂

# 79
  • София
  • Мнения: 8 639
Обичайно всеки ден ядат яйца. Сега са големи, но така беше и при въвеждането на яйцето(при малкото на 7м. , при големият на 11м).
Палачинка, после ядат супа със застройка, някой омлет. Ако не е сутрин палачинка, то им мажех филийки с варено яйце и крема сирене. Яйцето ми е много използвана съставка и досега всеки ден се яде вкъщи. На седмица ни отиват минимум 30 яйца.
Ако говорим за "класическо" ЗВБ, то не се брои и смята колко пъти даваме яйце. Даваме, когато ядем семейно или ни е удобно да го сготвим. Т.е. "както дойде".

# 80
  • Несебър
  • Мнения: 529
Здравейте, мамчета...пак съм аз. Исках да ви попитам, по спомен колко горе-долу изяждаха 8-месечните ви бебета?

# 81
  • Мнения: 366
Трудно ми е да преценя, но със сигурност хапваше малко.Интересно му е и продължава да му е да опита всичко, но на финала е хапнал символично.Сега е на 11 месеца и от няколко дни отказва всичко освен хлебче, баница или мъфин, абе тестенце 😀 и кърма, естествено.

# 82
  • Несебър
  • Мнения: 529
И моята от няколко дни само на хлебец се радва и с охота хапва по 2 корички. На закуска 3-4 лъжички дали ще е качамак, просо, овес... на обяд още по-малко. Скоро изкара нещо, повръща, като ѝ мина имаше апетит, обачеее откакто я е подкарал горният резец...нъц. Леко взех да се тревожа, знам ли.

# 83
  • Мнения: 758
Записала съм си на 8 месеца, че е имала 4 храненета с твърда храна и 4 кърменета(нощните не влизат в сметката, щото са рядко и от зъби, не за наяждане). Ама колко е изяждала е ясно, че  не е ясно, хаха.
Имам спомени, че на закуска изяждаше цяла круша и искаше още. Стигала е до почти две круши. Но пак е на периоди, то е ясно. И моето намаля храната като ще избиват зъби. Че вече и с кърмене не компенсира. Просто си яде по-малки количества временно. Не й се е отразило на съня и енергията, значи съм ок Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 1 678
Моля за сполучлива рецепта за бебешки мъфини или кекс (за 11-месечно), правих няколко опита и нещо все не ми се струват сполучливи (най-вече на консистенция)

# 85
  • Мнения: 164
Здравейте, може ли според вас храната на бебето да се приготвя в airfryer?

# 86
  • Несебър
  • Мнения: 529
Може, да.

# 87
  • Мнения: 16 871
Имам въпрос относно приготвянето на храната в началото на захранването.
Има ли някъде таблица, по която сте се водили за времетраене на готвене на пара/фурна на зеленчуците и плодовете?

# 88
  • Мнения: 7 776
Бодеш с вилицата 😉 броколи,карфиол и плодове стават бързо много.

# 89
  • Мнения: 871
Здравейте, от скоро захранвам сина ми по метода (започнах комбинирано с пюрета, но все повече се убеждавам в плюсовете на ЗВБ) и след днешния успех с агнешкото, бих искала да ви питам кога/какви меса започнахте да предлагате на бебчетата и под каква форма?

Мисля също и за закуската, нали идеята е да хапваме заедно, а аз винаги закусвам мюсли с кисело мляко. Мога ли на него да му правя овесени ядки с мляко? То ще е близо до каша и ще трябва да му давам с лъжичка, това проблем ли е, гледам че повечето бебета всичко ядат с ръце, но не си представям киселото мляко с нещо как ще се яде с ръце Confused

Общи условия

Активация на акаунт