Захранване, водено от бебето/Baby-Led Weaning Тема 12

  • 43 258
  • 750
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 16 871
Как е по-подходящо да се представи коричката хляб - препечена или не?
След 2 дни става на 6м младежът и искам да му представя   finger foods. Вчера му проби първото зъбче, всеки момент щи пробие и второто и искам нещо за чешане.

# 91
  • Мнения: 1 406
Аз предложих пърленка...
Но коричките ги давах непрепечени.

# 92
  • Мнения: 16 871
Ами ако отхапе по-голямо парче Flushed

# 93
  • Мнения: 7 776
Непрепечена, дълго парче колко показател. Или просто срязана на две филия.

# 94
  • Мнения: 871
Попадам на няколко рецепти, където се използва ементал/чедър. Дали умишлено тези сирена се предпочитат пред кашкавал или просто случайност? Моля някой запознат да каже.

# 95
  • София
  • Мнения: 2 087
Здравейте !

На каква възраст мога да предложа
риба и нужно ли е първо да съм
дала месо ?
Прочетох книгата, но сякаш не открих достатъчно информация по тези
въпроси. Thinking

Приготвям зеленчуците на пара и се чудя дали рибата няма да стане прекалено суха.
Преди време приготвих за себе си сьомгова пъстърва на пара и ми допадна, но тя все пак е доста мазна риба... А доколкото знам при бебоците е хубаво да се започне с бяла риба и т.н., които по начало са си доста сухи...

# 96
  • Мнения: 7 776
От 6ти месец натам, не е нужно да е въвеждано месото преди това, ваш избор е кое кога да въведете. Сьомгата е по-добрият избор, именно защото е мазна и по-богата на омега3, а мазнините са полезни за бебоците и развитието на мозъка им. Бялата риба просто е по-лесна от към изчистване на кости, затова нея първо въвеждат. Но и сьомгата е. Моята дъщеря опита първо сьомга.

# 97
  • Мнения: 2 542
Сьомгата от магазинната мрежа е възможно най-лошоят избор.

# 98
  • Мнения: 7 776
Някакъв аргумент евеннтуално? Пък кой е коментирал магазинна мрежа? Има чудесни развъдници ката кохоферм.
Жената пита може ли да даде - може. Кой откъде и каква купува, негов избор. Да не обръщаме темата в друга насока, излишен спам е.

# 99
  • Мнения: 2 542
Не, не е излишен спам. Вие казвате, че най-добрата риба за захрването на бебе е сьомгата, аз казвам че не е. Моето включване е не по-малко логично от вашето. Аргументи много и са близки до ума - сьомгата от развъдника е гледана с антибиотици и като цяло рибарското съсловие изобщо не я препоръчва. Включването ми е, за да кажа, че е добре да се потърси диво живяла сьомга ако жената сама ще си я приготвя за бебето. Хайде не толкова остро... Всеки има право да изкаже мнение. Разбира се, че всеки ще си купува риба и всичко друго от където си иска. Да, жената пита може ли риба. Вие включихте сьомгата заради предполагаемите й полезни свойства. Аз казах, че от търговската мрежа сьомгата няма полезни свойства. Къде е проблема?!

# 100
  • Мнения: 871
Моят опит с рибата е, че не става суха на пара, но пък трудно се хапва ако е предложена просто така. За сега имах успех с едни рибени кюфтенца с батат, получиха се във форма, в която лесно се хапват.

# 101
  • Несебър
  • Мнения: 529
Аз също предложих сьомга първо. То ако става въпрос и хекът е кофти избор, защото е дънна риба, в тинята вирее... Ама масово с нея се захранва.
Ако ще идвате на морето лятото, вземете прясна риба и си сгответе 🐟
Мисля, че рибата от Лидл е добър избор също, защото там контролът е по-висок. Поне аз им имам доверие.

# 102
  • Мнения: 10 884
В лидл има замразена диво уловена сьомга, като сме се хванали за магазинната мрежа...

# 103
  • Мнения: 2 542
В лидл има замразена диво уловена сьомга, като сме се хванали за магазинната мрежа...
Това имах предвид.
Аз не мога да разбера какъв е проблема възрастни хора да имат различни мнения и да ги изказват спокойно?

# 104
  • Мнения: 7 776
Няма лошо да се изрази мнение, аргументирано обаче и без да се извърта темата на въпроса. Най-лошият избор (генерализация без аргумент), от къде ще е купена тая риба не е пък обект на въпроса изобщо.
Моето мнение всъщност е мнението на д-р Сиърс, чиито препоръки следя, авокадо и сьомга определя като оптимален избор на първи две захранващи храни, заради съдържанието на полезни мазнини. Толкоз.
Ако Вие бяхте написала това, което написахте постфактум, постът нямаше да е толкова спам 😉
Скрит текст:
Качеството на рибата, не е по-различен въпрос от качеството на месото или млечните, или зеленчуците и плодовете. За щастие, това е друга тема, а не звб. По цял ден гледам туристи, които мислят, че си купуват домашно хубаво овче сирене от малко домашно производство. Но не виждат как тия животни спят в лайна, не ги почистват преди доене, не ги преглежда ветеринар, условията по направата на сирене са никакви. Пипа се с мръсните ръце, с които са пипали в обора и т.н. но много хора идват да си купят домашно, от гледани свободно овце (те на паша не излизат обаче). Дори под похлупак да си гледате детето, има обстоятелства извън обсега ни. Микропластмасата се отделя навсякъде. Пък навън като се яде на ресторант, колко знаем за произхода на тази храна...а в детските кухни, детски градини и училища, идеята ми е, който и да чете и да има нужда да го чуе, няма нищо страшно да купиш риба от магазина, няма да му стане нищо на детето.

Общи условия

Активация на акаунт