Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Захранване, водено от бебето/Baby-Led Weaning Тема 12

• 14 432
  • 257
  •   1
Отговори
# 255
Здравейте!

Няколко въпроса за захранване на 7-месечно бебе мога ли да задам:

1) Напоследък няма апетит за храна. Седи затворена тази уста и не иска пюрета, а парченца храна само близва и играе с тях. Да го оставя ли известно време или да продължавам всеки ден?

2) Засега пробвах само за обяд с твърда храна, напоследък и сутрин, но се случва, каквото описах в 1). Има ли смисъл да се опитвам да въвеждам второ хранене при този случай? Не мога да уцеля подходящо време явно, та пробвам различно време през деня; или му се спи, или се разсейва…
Останала съм с впечатлението, че вече “трябва” да е минимум на едно хранене.

Благодаря!

От малкия ми опит със ЗВБ опитваш и някога ще успееш!😊

Аз да задам моя въпрос. Напоследък забелязвам че много иска Пт ориза ни. Обичам отиз и готвя често. Той също обича, но му е много трудно и трябва да го храня аз. Мислих си ако му направя нещо като кюфтенца от ориз? Или по-точно топченца? Примерно вчера ядох ориз с тиквички и заешко, как да го направя според вас на топчета, т.е. с какво да го слепя? Може би ако го правя все едно е за суши?

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 17:58 от Isi-andi

# 256
Здравейте! Да ви попитам вие от кога давате моцарела и ементал. Давала съм вече масло,обезсолено сирене и смятам да въведа и извара, но в много от рецептите срещам чедър, ементал и подобни и ми е интересно от кога мога да дам. Малката е на 9 месеца.

# 257
В рецепти може спокойно да ги слагаш. За хапване за директна консумация, ако се притесняваш може да изчакаш, но като съставка си е съвсем ОК. Simple Smile
Аз даже и директно съм давала, но съвсем малко количество, примерно едно тънко резенче кашкавалче.

Общи условия

Активация на акаунт