Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 9

  • 70 761
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 582
Аз държа спалното бельо в скрин, но е изцяло с чекмеджета. Плитки са, 1 комплект точно влиза на височина, 3 комплекта един до друж се побират в 1 чекмедже. Като се отвори имаш директен достъп до всеки комплект.
Не мисля, че с рафтове ще е удобно.

# 76
  • Мнения: 13 207
По-добре е повече рафтове или чекмеджета, за да не стоят един върху друг комплектите, по-трудно се вадят.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 147
Моите пък са на рафтове и ми е удобно.
Всеки комплект прибирам в калъфката и се получава спретнат пакет. Редя ги един върху друг. Не ми се налага да ровя, взимам си най-горния.
Хавлиените кърпи са на рула. Рафтовете за тях са на по-малко разстояние.

Сега как ги държиш? Ако ти е удобно, подреди си ги по същия начин.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
Още един глас за това, целият скрин да е с чекмеджета - далеч по прегледно и удобно е според мен

# 79
  • Мнения: 949
Моите чаршафи също са в калъфката. Държа ги в килера, в един бял шкаф от соца. Удобно ми е, взимам горния.
Хавлиите ми са на руло в същия шкаф, подредени са на "пирамида".
Мисля си, че за Хавлиите би било удобно да са в чекмедже.

# 80
  • Мнения: 1 109
Малко отклонение - от къде си поръчвате мебели по собствен дизайн? Понеже е скрин по поръчка. На мен ми трябва нещо комбинирано - шкаф за обувки, място за окачане на връхни дрехи и евентуално висок и тънък гардероб към тази конструкция за нещата за почистване.

Иначе аз спално бельо и кърпи държа в скрин с чекмеджета, сгънати и наредени по метода конмари, но ползвам и кутии в самото чекмедже.

А за шкафа за обувки исках да ви попитам какви предпочитате и имате вкъщи? Има доста различни видове, открити, закрити и тн и тн.

# 81
  • Мнения: 23 256
За обувки всичко закрито

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 756
Малко отклонение - от къде си поръчвате мебели по собствен дизайн? Понеже е скрин по поръчка. На мен ми трябва нещо комбинирано - шкаф за обувки, място за окачане на връхни дрехи и евентуално висок и тънък гардероб към тази конструкция за нещата за почистване.

Иначе аз спално бельо и кърпи държа в скрин с чекмеджета, сгънати и наредени по метода конмари, но ползвам и кутии в самото чекмедже.

А за шкафа за обувки исках да ви попитам какви предпочитате и имате вкъщи? Има доста различни видове, открити, закрити и тн и тн.
Правих кухня и малък дрешник по поръчка от майстор доволна съм. Шакафът за обувки ми е висок с огледална врата от Como вътре е с метални шишове на които се пъхат обувките.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 817
Обувките са ми скрити в шкафове - не обичам обувки на показ - ако ще току-що да са лъснати и измити, обувките са си обувки. Вкъщи съответно не се и влиза с обувки. Smile

Мебелите си ги правих всичките по поръчка - фирмата се казва Диболис - доволна съм от тях, направиха всичко, което исках - включително вградена котешка тоалетна в един шкаф в коридора. Wink

# 84
  • Мнения: 1 109
Благодаря за отговорите и препоръката! Звучи супер фирмата, щом са толкова гъвкави.

И аз не обичам да се виждат обувките, или поне да не са повече от 2-3 чифта навън. Мисля че някъде видях шкаф, които е затворен, но липсва задната му част, тоест така дишат обувките, предполагам това е идеята. Допада ми. Grinning

# 85
  • Мнения: 3 096
Благодаря ви за идеите. Не се бях замислила за по-плитки чекмеджета. С повече рафтове също ми звучи добре. В момента са в моята половина на гардероба, наредени един върху друг и наистина е доста неудобно, ако искам да взема някой комплект по-отдолу.

Иначе пробвах в скрин Малм да ги наредя, но не ми се видя никак удобно, защото чекмеджетата са и по-дълбоки.

Снощи извадих всички къпри и спални комплект да видя дали ще се хванат в скрин със споменатите размери...ще го бъде, но няма да има много простор Grinning Но целта ми е да си оставя 4-5 компекта бельо и 2-3 комплекта кърпи.

Мебели по поръчка си правим в Стемар, но срокът им за изработка е убийствен - около 3 месеца. Иначе може да ти направят каквото пожелаеш. Скрина мисля да го поръчам на един дърводелец с идеята да го направи по-бързо

# 86
  • Мнения: X
На нас ни придстои да правим антрето и точно съм на вълна шкафове за обувки. От кой тип сте най-доволни?

# 87
  • Мнения: 13 207
Имам два вида, по--доволна съм от обикновен шкаф тип плитък гардероб, с дълбочина на най-дългата обувка и височина на рафтовете също точно съобразена с размера им..

# 88
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
Моля за помощ-нямам възможност да държа в чекмедже приборите за храна(вилици, лъжици). Търся нещо, като кутия, която да има възможност да се сложи вътре разделител за приборите. Идеи???

# 89
  • Мнения: 23 256
Моля за помощ-нямам възможност да държа в чекмедже приборите за храна(вилици, лъжици). Търся нещо, като кутия, която да има възможност да се сложи вътре разделител за приборите. Идеи???
Това:
https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/kitchen-organisers … -pribori/90204696
https://www.vivre.bg/p-331527/разтегаем_органайзер_за_прибори_cutlery_brown
https://www.enikom-m.com/bg/product/0/bambukov-organaizer-za-pri … 753-7_52_117.html
https://www.secretzone.bg/p/tacka-na-sztuce-czarna

Общи условия

Активация на акаунт