Професия учител - 11

  • 51 617
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Майничка
  • Мнения: 12 580
За писмено пък сефте чувам! Но може би има смисъл - поне предварителна плавописна селекция да има. 😁

# 706
  • Мнения: 1 489
Здравейте!
Имам завършена филология преди няколко години. Досега не съм работила по специалността си, чудя се дали да запиша допълнителна квалификация ,, Предучилищно образование." Не зная дали имам право от филолог да стана педагог с една такава квалификация и дали има смисъл всичко това изобщо?
Има ли и други като мен?

Здравейте! Аз също имам завършена филология през 2006г. Работила съм малко по специалността. През 2013г. записах магистратура ПНУП в Тракийския университет. Още не бях завършила и започнах работа в детска градина.

# 707
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
И аз съм филолог. Завърших втора магистратура ПНУП и работя като начален учител.

# 708
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте,извинете ме,че нахлувам в темата искам да попитам,какво трябва да запиша за ресурсен учител?
Нямам завършена педагогика.
Специална педагогика ли трябва или учителска правоспособност.
Има и квалификации също, по два семестъра.
Имам магистър психолог,магистър икономика,психологията мисля ще ми помогне.
Ще се радвам да пише някой,който е запознат.
Благодаря ви и успех !

# 709
  • Мнения: 731
Ресурсните учители са със специална педагогика.
Имам питане, момичета, ПКС-то по какво перо се изплаща? Утежнява ли бюджета на училището или това са допълнителни пари, които се отпускат? Благодаря много!
Здравейте,извинете ме,че нахлувам в темата искам да попитам,какво трябва да запиша за ресурсен учител?
Нямам завършена педагогика.
Специална педагогика ли трябва или учителска правоспособност.
Има и квалификации също, по два семестъра.
Имам магистър психолог,магистър икономика,психологията мисля ще ми помогне.
Ще се радвам да пише някой,който е запознат.
Благодаря ви и успех !

Последна редакция: пт, 13 авг 2021, 22:04 от ksati

# 710
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
_лаленце_, някои университети имат специалност Логопедия, завършилите могат да работят и като ресурсни учители.

По въпроса с ПКС - няма отделно перо, изплаща се от бюджета на училището, поне така ми казаха, когато започвах работа, но не съм проверявала по наредба дали е така.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
ПКС-то винаги е било за наша сметка. Преди 2-3 години се отпуснаха пари по една програма, която го изплащаше, но тя ще финишира скоро.

# 712
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Благодаря ви много

# 713
  • Мнения: 731
Аз питам за самото ночисляване на ПКС-то към заплатата, а не за заплащането за курсовете и изпитите. Благодаря!
ПКС-то винаги е било за наша сметка. Преди 2-3 години се отпуснаха пари по една програма, която го изплащаше, но тя ще финишира скоро.

# 714
  • Мнения: 57
Какви са ми шансовете да ме одобрят на интервю без да имам и един ден стаж за учител по Философия?Завършила съм магистър Право

# 715
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Какви са ми шансовете да ме одобрят на интервю без да имам и един ден стаж за учител по Философия?Завършила съм магистър Право
Учителска правоспособност имате ли?

# 716
  • Мнения: 57
Какви са ми шансовете да ме одобрят на интервю без да имам и един ден стаж за учител по Философия?Завършила съм магистър Право
Учителска правоспособност имате ли?
Не нямам

# 717
  • Мнения: 3 640
Тогава мисля, че шансовете не са големи.
Ако бяхте казали, че имате, то отговорът ми щеше да е друг. Моите наблюдения са, че стажът не е от съществено значение, защото всички мои колеги си намериха работа /в София/. Не твърдя, че това е масовият случай, но и нас ни бяха наплашили така, че ако нямаме стаж едва ли не сме обречени на вечно скиталчество по училищата в търсене на работа, но истината се оказа друга. Пак казвам - за нас. Simple Smile)

# 718
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Тя е задължителна за общообразователните предмети, а и специалността Ви не е точно по предмета, според мен шансът клони към 0. Но не пречи да опитате. В България, както стана ясно, беззаконието се шири навсякъде.

# 719
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Какви са ми шансовете да ме одобрят на интервю без да имам и един ден стаж за учител по Философия?Завършила съм магистър Право
Учителска правоспособност имате ли?
Не нямам
Може да запишете. Два семестъра е. Към Габровския университет е отбий номер. В града ми всички икономисти и инженери завършиха. И то на място идваха да ги обучават.

Общи условия

Активация на акаунт