Професия учител - 11

  • 51 651
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Има недостиг, но там където го има никой не иска да ходи.

# 106
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Има недостиг, но там където го има никой не иска да ходи.
Именно, недостигът е например за учител по математика, физика, химия в село Горно Нанадолнище, както казва един познат. Simple Smile

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
В града също е много относително това - миналото лято търсехме човек по АЕ и почти никакъв избор нямахме. Сега си чукам главата с колегата, ама това е положението.

# 108
  • Мнения: 110
Следете и в джобс, редовно виждам да търсят   в частни детски градини

# 109
  • Мнения: 4 380
В моя град основно за Горно Нанадолнище има обяви, но не знам кой би се навил за там.

# 110
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Колеги, поредната изява на Янка Такева видяхте ли?

Нова телевизия

# 111
  • Мнения: 4 380
Каква квалификация е нужна за учител в занималня?

# 112
  • Мнения: 4 808
Каква квалификация е нужна за учител в занималня?
От първи до четвърти клас - начална училищна педагогика, от пети до дванайсети - какъвто и да е предмет в средното училище, освен ако няма други изисквания, понякога искат математика или БЕЛ.

# 113
  • Мнения: 10
Така....
Завършил съм ,,Културно историческо наследство и Археология"-БАКАЛАВЪР,в университета в който си продължавам магистратурата, има някакви курсове за учител по ''История" за придобиване на педагогическа правоспособност,ще си изкарам този курс,докато си следвам по магистърската програма!
Има един проблем,който ме мъчи....След придобиване на тази педагогическа правоспособност, дали бих могъл да работя,като учител в средни училища, или ще мога само в основно 1-4 клас,тъй като качеството на обучение няма да е като все едно го учиш за ОКС БАКАЛАВЪР или ОКС МАГИСТЪР -ДИПЛОМА,а ще е само едно свидетелство,та колко ли ще ми помогне да се усъвършенствам после,като учител?

# 114
  • Мнения: 4 380
Има държавни образователни изисквания и в тях е описано коя специалност с допълнителна педагогичска правоспособност какво може да приподава. Вие най-вероятно ще можете да преподавате история на всички след 5ти клас. За началното училище е необхдима начална педагогиката. Аз, например, съм биотехнолог с педагогическа правоспособност към бакалавърската диплома и мога да преподавам Биология след 7ми клас.

# 115
  • Мнения: 4 808
Така....
Завършил съм ,,Културно историческо наследство и Археология"-БАКАЛАВЪР,в университета в който си продължавам магистратурата, има някакви курсове за учител по ''История" за придобиване на педагогическа правоспособност,ще си изкарам този курс,докато си следвам по магистърската програма!
Има един проблем,който ме мъчи....След придобиване на тази педагогическа правоспособност, дали бих могъл да работя,като учител в средни училища, или ще мога само в основно 1-4 клас,тъй като качеството на обучение няма да е като все едно го учиш за ОКС БАКАЛАВЪР или ОКС МАГИСТЪР -ДИПЛОМА,а ще е само едно свидетелство,та колко ли ще ми помогне да се усъвършенствам после,като учител?
Ще можете да преподавате история в средното училище, т.е. от 5 до 12 клас. От 1 до 4 клас се изисква начална училищна педагогика, няма да имате право. Друг е въпросът, че само със СДК една година, ако кандидатствате вие и някой бакалавър или магистър, шансът е на негова страна. Щом искате да работите като учител по история, защо не записахте такава магистратура?

# 116
  • Мнения: 149

[/quote] Ще можете да преподавате история в средното училище, т.е. от 5 до 12 клас. От 1 до 4 клас се изисква начална училищна педагогика, няма да имате право. Друг е въпросът, че само със СДК една година, ако кандидатствате вие и някой бакалавър или магистър, шансът е на негова страна. Щом искате да работите като учител по история, защо не записахте такава магистратура?
[/quote]

Името на дисциплината е много объркваща, но ако е специализирал тясно с археология, то не трябва да се притеснява. Археолозите изучават същите дисциплини като историците, а СДК-то е само да се премине изпита по педагогика и методика - историческите дисциплини трябва да ги е взел по време на бакалавъра. Поне В СУ/НБУ/ВТУ са така.

# 117
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Няма да има проблем. Свидетелството за педагогическа правоспособност е документът, който Ви дава право да преподавате. Просто тези, които ги имат включени в дипломата тези предмети, имат един документ, а Вие-два. Това е разликата.
Когато аз бях студентка се отказах едновременно да мина изпитите за педагогика, тъй като нямах намерение да работя като учител. Но след това се наложи да го направя допълнително и имам диплома+ свидетелство за педагогическа правоспособност.

# 118
  • Мнения: 3
Здравейте.Трябва да попълня декларация за квестор до понеделник,обаче аз не желая .Има ли някаква опция да откажа или нямам това право? Винаги са ни казвали ,че сме задължени .Потърсих в Наредба 11 за оценяване на резултатите,но нищо не намерих.

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Аз си мисля, че това е по-скоро част от длъжностната характеристика. Ако си родител на дете в някоя от степените, може да откажеш само за нея. Иначе май и тази година доста колеги ще попълват декларация за квестори.

Общи условия

Активация на акаунт