Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 35

  • 42 303
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 963
Todi какво приложение ползваш? И ако може малко разяснение относно кетоните. Преди около 15г. спазвах одерната за времето диета на Дюкян Flushed и тогава си следях пикочната киселина с такива лакмус ленти. Нова съм в темата и не съм изчела всичко. Благодаря.

# 46
  • Мнения: 438
Бенджамин
Аз пиех моят инозотол на прах 2 пъти на ден по 2гр., поне 2 часа преди  храна и най-вече кафе. Усвоява се най-добре , ако е миоинозитол. Аз инофолика така и не го разбрах при положение, че фолиевата уж се пиела с храна, но пък едното с другото спомагат усвояването си.

# 47
  • Мнения: 2 480
Аз приемам Мио-инозитол по 4гр дневно. Приемам го на гладно, 1 час преди кафе или 2 часа след кафе.

# 48
  • Мнения: 1 684
Силиконови вендузи имам и аз, само че моите са комплект от 2 броя за горе-долу тази цена. От магазина на самоздрав са моите. Да знаеш, че оставят синини и изискват физическа сила и редовна употреба, иначе са доста ефективни Stuck Out Tongue Winking Eye Маже се с мазнина кожата преди употреба.
Момичета, купих си ги и ги пробвах. Много съм доволна

# 49
  • Мнения: 941
За какво ги ползвате тези вендузи? Каква е целта? Простете невежеството ми.

# 50
  • Мнения: 1 684
Антицелулитен масаж.
Може и масаж на гръб

# 51
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Един малко... страничен въпрос.

Горе-долу се справям с мускулатурата и кожата, но на едно място не мога. Подмишниците. Или под мишниците. Не знам кое е правилно. Simple Smile
Тоест там, където ... ммм... свършват гърдите, отстрани.

Някакви упражнения за точно тази част от тялото? Щото в гугъл не мога да го формулирам правилно, а тук може и да ми се посмеете, ама ще кажете, ако знаете Simple Smile

# 52
  • Мнения: 18 542
Лицеви опори, набиране или изтегляне на лост или гирички, за тази част ми се струват най-подходящите упражнения.

# 53
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Лицеви опори още трудно правя - не мога да си вдигна тумбака, много тежи Simple Smile

Но гирички ще пробвам. Благодаря!

# 54
  • Мнения: 27 467
Рися, бих препоръчала и планк. Ако можеш. Но трябва правилно да се изпълнява, за да се щадят гърба, кръста. Също и упражнения с колело за корем ми се струват удачни (някъде имаше колела с по-широка част, моето обаче е от Лидъл). За мен това са двете неща които дават най-бърз резултат (съчетани с режим).

Последна редакция: сб, 16 яну 2021, 12:50 от dolce miele

# 55
  • София
  • Мнения: 5 689
Лицеви опори още трудно правя - не мога да си вдигна тумбака, много тежи Simple Smile

Но гирички ще пробвам. Благодаря!

"Лицеви" опори можеш да пробваш права на стената.

# 56
  • Мнения: 4 042
Здравейте, дами. От много време не съм писала, днес почивам и реших да драсна. От началото на декември съм в чужбина. Работя тук нещо, което не съм работила до момента в България, а именно физически труд Simple Smile (Е, поне не и през последните 15 години). Тежко е, отделно по 25 км на ден с велосипед, в мрак, студ, дъжд, каквото дойде, няма хън-мън. И някакъв мазохист в мен, за който не подозирах че съществува, ми вика давай, продължавай, това като го преживееш и свикнеш, ще станеш егати якото животно. Е защо пък не? Взех да свиквам наистина, само болките през нощта не минават, най-вече в ръцете, но и това ще мине. Та да ви кажа, с всякакви режими съм приключила. Първо проядох тесто, след това и захар. Ежедневно. Ориза и пастата хич може и да не ги споменавам, нали. Кантар тук нямам, но дрехите ми станаха широки, а и видимо отслабнах. При цялото това ядене. Досега бях убедена, че ключът е в храната. Вече не съм толкова сигурна. Май и физическата активност не е за подценяване. Къде изчезна тая моята ИР, как така слабея при всичкото това ядене, от къде намирам сили при все плюскането на боклуци - не знам. Обаче явно и двете неща си оказват влияние - и храната, и движението. Аз реално никога не съм била толкова активна. На цялото начинание от самото начало гледам малко като на приключение. Реших, че нямам нерви да изкарам още една дълга и бездейна зима вкъщи и скочих с двата крака в нещо, което досега не съм правила. Изпитвам себе си, възможностите си, предела си. Нали казах, колкото по-зле става, толкова повече тържествува мазохистът в мен. Ама ми става след това и хубаво, че съм постигнала нови върхове. Това е от мен. Мисля още 2-3 месеца да изкарам и да се връщам. Със сигурност тогава ще трябва да се върна и към режима. Без външна принуда не бих могла да запазя това темпо на живот. И така, умната с храненето, но не забравяйте и да се движите. Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 яну 2021, 10:22 от Бледолилава

# 57
  • Мнения: 247
Todi какво приложение ползваш? И ако може малко разяснение относно кетоните. Преди около 15г. спазвах одерната за времето диета на Дюкян Flushed и тогава си следях пикочната киселина с такива лакмус ленти. Нова съм в темата и не съм изчела всичко. Благодаря.

anita7 Ползвам MyFitnessPal, доста е лесно, много от българските баркодове вече са вкарани като данни, така че доста често само сканирам и воала. Помага ми да планирам какво и колко да ям, какво и колко да пазарувам, уча се да пазарувам за 3-4 дена само, конкретни продукти които да сготвя в конкретни рецепти, хладилника ми опустява и това е хубаво, първо защото нямам нездравословна храна в него!!!! А това е важно за мен за моентите кагато ме хваната лудите и второ, което ми е изключително важно, започнах да не хвърлям храна!!!! Преди се зареждах като за последно, не ме питайте защо, в моменти на стрес пазаруването на храна има същия ефект като натъпкването с такава върху мен.

Иначе за кетоните и аз съм много нова Simple Smile аз си взех преди време едни ленти за тест на урина за да следя някакви други неща Simple Smile, но се оказа че има и кетони на тях Simple Smile Не се втелясвам с измерването на кетоните наистина. За мен е важното да се храня правилно, да се движа колкото мога и в дългосрочен план ако мога да преборя малко тази ИР, ако не напълно, поне да отложа максимално във времето.

Почнах цялата работа от 27.12, нямах кантар и незнам колко съм била... на 04.01 ми пристигна новия кантар и от там започнах да се меря. Първата седмица почти нищо не свалик един 1кг .... Тогава започнах да ползвам и приложението за да следя коло въглехидрати/мазнини/белтъчини консумирам. Не ме разбирайте погрешно не съм перфектна, единия ден ще съм с 20 гр въглехидрат другия с 40, не съм задобряла толкова, но ако дръпна средното за седмицата на ден ми се връзват по не по-вече от 30. Със сигурност ще трябва да ги изравня, щото то хубаво килограмите ама какво се случва с Инсулина. За моите размери (мноого големи, някой ден ще ви кажа Flushed) пише че може до 50 грама въглехидрат, така че таман докато ги уравновеся, ще ги сваля постоянно на 20. Ноо истината за последната седмица от както си контролирам какво ям е почти всеки ден с половин килограм на долу (чак си викам може би нещо не е наред) от друга страна аз съм мноооооого килограми, така че продължавам. Чувствам се сита, понякога огладнявам пия вода и се оказва че съм била жадна а не гладна, понякога мозъка бърка тези две състояния, четох статия по темата Simple Smile, не закусвам, най рано ям в 11:00 и най късно в 19:00, т.е. имам вски ден фаст по 16 часа. ходя сутрин рано, бързо темпо около 3 км, което според MapMyWalk горя около 400 кал и го правя докато съм във фаст интервала, което също се оказва да има значение Simple Smile и така....

Толкова от мен Simple Smile Незнам дали помогнах, със сигурност се поразпилях в обеснението Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 яну 2021, 16:28 от Todi

# 58
  • Мнения: 1 684
Привет Бледолилава!
Радвам се , че не си ни забравила. Когато движението е много и постоянно, няма нужда да се притесняваш от храната. Даже бързите въглехидрати сигурно ти помагат за повече енергия. Падвам се , че продължаваш да отслбваш. Успех ти желая в твоето начинание!

# 59
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Добре завърнала се, Бледолилава!

Не знам някой досега да е отричал ползата от движението, само си намираме поводи да не го правим Simple Smile Особено аз Simple Smile

Планк правех навремето, Долче. Явно и сега трябва да си стегна тумбака и да започна, пък ще докладвам.

Артемис, не помагат, за съжаление, точно за тази част от тялото - ежедневни са ми "стенните" лицеви опори, но без ефект. Е, ръцете се постегнаха, но дотам. Надолу не ще, а там е гадно вече.

Общи условия

Активация на акаунт